Próby śmierci

Okładka książki Próby śmierci K.F. Breene, Shannon Mayer
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Próby śmierci
K.F. BreeneShannon Mayer Wydawnictwo: We need YA Cykl: Akademia mrocznych zaklęć (tom 1) fantasy, science fiction
Akademia mrocznych zaklęć (tom 1)
The Culling Trials 1
We need YA
2021-02-15
2021-02-15
Agnieszka Brodzik

Okładka książki Korona z Płatków i Lodu Shannon Mayer, Kelly St. Clare
Korona z Płatk... Shannon Mayer, Kell...
Okładka książki Tron z piór i kości Shannon Mayer, Kelly St. Clare
Tron z piór i ... Shannon Mayer, Kell...

Wyróżniona opinia i

Próby śmierci

przeczytanych książek 201 napisanych opinii 200

Ciężko cokolwiek powiedzieć o tej książce, gdyż była po prostu nijaka. Skierowana raczej do młodszych czytelników i niestety niektóre zabiegi z tym związane mnie irytowały. Przede wszystkim brakowało mi interesującej postaci, którą polubiłabym. Akcja też jakaś taka niezbyt ciekawa.
Póki co nie mam w planach sięgać po kolejny tom, ale nie wykluczam że kiedyś dam serii jeszcze jedną szansę.

Z jednej strony rozumiem, czemu ta książka zrobiła taką furorę, bo kto nie lubi magicznych szkół, poza tym jest napisała w łatwy i przyjemny sposób. Ale z drugiej strony nie do końca to rozumiem, bo to jest absolutny przeciętniak. Przez pierwszą połowę była mi zupełnie obojętna, pod koniec lepiej się bawiłam, ale ogólnie jest mega krótka, napakowana wydarzeniami i wszystko dzieje się tak szybko, że nawet nie miałam czasu, żeby wziąć oddech i przetrawić wydarzeń. Przez to miałam wrażenie, jakby była pisana na kolanie i sprawia wrażenie, jakby była rozpisana na więcej stron, ale limit był 250 i mam wrażenie, że za tydzień zapomnę o jej istnieniu.

Książka mile mnie zaskoczyła. Jestem zaskoczona że mnie tak pochłonęła, biorę się za drugi tom.

Zacznę od tego, że już kilkukrotnie miałam ochotę sięgnąć po te książkę... ale odstraszyła mnie okładka. Często sugeruję się estetyką okładki przy wyborze książki (chociaż nie tylko, oczywiście, ale jest tyle pozycji, że jakoś trzeba wybrać) i ta do mnie nie trafia.
A szkoda! Sama historia jest może niezbyt odkrywcza, pierwsze 10 rozdziałów brnęłam... Za to później sama nie wiem kiedy się wciągnęłam i zatonęłam w fabule. Nie ma wątku romansowego (przynajmniej na razie),akcja płynie wartko, nie ma męczących przestojów (tak od połowy książki).
Chętnie sięgnę po kontynuację w najbliższym czasie i polecam - dajcie szansę tej powieści :)

Akademia mrocznych zaklęć Próby śmierci to książka od wydawnictwa @weneedyabooks którą połknęłam w całości. Akcja jest szybka i wciągająca, bez zbędnych ceregieli. Czyta się mega szybko, aż szkoda że w tym momencie jest to jedyny tom. Będę czekać z niecierpliwością na kolejne! Ciekawi mnie ja Wild mimo tego że tyle osób już we o jej płci nadal ma zamiar udawać brata? Czy przejdzie wszystkie próby? Czy jej rodzina zostanie ocalona? Tak wiele pytań a tak mało odpowiedzi. Cała historia to jak pomieszanie Hogwartu z Igrzyskami śmierci. Główna bohaterka to twardzielka, która nie pozwoli aby jej rodzinie stała się krzywda. Bierze na swoje barki zbyt dużo ale jest w tym bardzo dzielna. Nieświadoma swego prawdziwego pochodzenia wyrusza do akademii gdzie odnajduje nowych przyjaciół i przyjaciela z dzieciństwa. Mimo swego charakteru zjednuje też sobie jednego z najniebezpieczniejszych członków akademii. W tej jakże krótkiej książce dzieje się mega dużo, takie książki uwielbiam

Zdaje mi się główny recenzent ( ta osoba z góry) to chyba książki nie przeczytała ;) - Dziewczyna chce uchronić swojego młodszego brata a nie siostrę. A wracając do książki to ewidentnie można ją podzielić na 2 wyraźne części ( czyżby dokładny podział ról autorek ?) pierwsza - zanim Wild trafia do Akademii, a raczej na egzamin - JEST REWELACYJNA, ciekawa, nieco mroczna, nie dłużąca się i za nic nie chcesz przerywać czytania, ale potem ... o zgrozo - nudna i przewidywalna TANDETA. Dlatego szacuję, że kolejne części będą do niczego. ( 9 punktów za początek, 5 za końcówkę)

Długo zwlekałam z tą pozycją ze względu na raczej średnie opinie, a jak zaczęłam dziś czytać to skończyłam w 2godziny. Bardzo szybko się czyta, fajnie napisana, wciąga od początku i skończyła się tak, że muszę przeczytać dalsze części :) pozytywnie się zaskoczyłam, także polecam:)

Ta książka była tak żadna, że przestaję ją pamiętać pół godziny po lekturze, ale czytało się ją szybko i bez bólu.

⭐ "To miejsce tak niebezpieczne, że możesz nie wyjść z niego żywy. Akademia zabiła już jednego z nas. Trzy lata temu wezwanie otrzymał mój starszy brat, po czym umarł w niejasnych okolicznościach. Jeśli nikt z nas nie podejmie się Prób śmierci, cała nasza rodzina zginie. Nie pozwolę na to!
Magia i potwory są prawdziwe. Zabójcy mnie ścigają, a zmarli powstają z grobu. Zrobię to, co starsza siostra może uczynić w takiej sytuacji – zajmę miejsce mojego brata! Pokonam Akademię albo zginę, próbując…"
⭐ Jest to I Tom trylogii pełnej magii i wyzwań. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna o imieniu Wild. Mieszka na farmie ze schorowanym ojcem i młodszym rodzeństwem. Jej mama nie żyje. Jej starszy brat również...Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach po otrzymaniu wezwania do Akademii. Wszystko pozostaje owiane tajemnicą. Ojciec, który mimo cierpienia po utracie żony i syna nie chce, aby Wild poznała prawdę o Akademii i Próbach śmierci. Pewnego dnia jej młodszy brat otrzymuje kopertę...A w niej...WEZWANIE oraz plik pieniędzy. Wild nie może pozwolić, aby jej młodszego brata spotkała śmierć. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce upodabniając się do wyglądu chłopaka i zajmując jego miejsce w Akademii. Czy uda jej się ocalić brata?
⭐ Dużym plusem jest to, że czytając możemy zauważyć silną postać kobiety. Która mimo przeciwności losu nie poddaje się w swych działaniach. Uparcie dąży do celu. Sama akcja dynamiczna. Książka spokojnie na jeden wieczór. Ma w sobie pewien potencjał, lecz nie jestem przekonana czy sięgnę po kolejne tomy...Jest to typowa książka dla młodzieży. Mnie nie porwała, fajerwerków nie było, ale nie mówię, że była zła. Myślę, że to dobry pomysł na zastój czytelniczy. Szybkie czytanie gwarantowane. ☺️

myślałam, że fantasy są nie dla mnie. Po tej książce zmieniłam zdanie.

myślałam, że fantasy są nie dla mnie. Po tej książce zmieniłam zdanie.