Studium w szkarłacie

Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Wydawnictwo Tandem Seria: Klasyka dla dzieci [wydawnictwo Tandem] opowiadania, powieści dla dzieci
Sherlock Holmes: A Study in Scarlet
9788381949224
Mariusz Berowski
Klasyka dla dzieci [wydawnictwo Tandem]
Sherlock Holmes Klasyka dla dzieci adaptacja detektyw zagadki Watson

Nigdy nie przepadałam za klasyką, chyba że mowa o mitach wszelakich, zawsze omijałam ją szerokim łukiem i to z wzajemnością. Jednak przychodzi taki moment, w który człowiek postanawia przełamać pewne schematy oraz wyjść ze swojej strefy komfortu... A gdy chwilę wcześniej ukończył coś, co nawiązuje do klasyki o sławnym angielskim detektywie, wówczas grzechem byłoby nie...

Bardzo fajnie przedstawiona historia,dziecko nie będzie się nudzić bo akcja jest cały czas,książki cieniutkie, wiec na raz do przeczytania.

"Ludzki umysł przypomina pusty strych. Można tam składować mnóstwo dowolnych przedmiotów, ale niestety miejsce jest ograniczone i szybko się zapełnia, więc trzeba mądrze wybierać, by zachować tam tylko najpotrzebniejsze rzeczy."

Uwielbiam kryminalne opowieści, a zwłaszcza cenne perełki klasyki, w niezwykły sposób podchodzące do zdolności umysłu człowieka, wszelkich...

Fajnie, lekko, przyjemnie. Krótka forma idealna dla młodszej młodzieży. Bohaterowie są ugrzecznieni, jednak sama forma rozwiązywania zagadki przez Sherlocka fajnie poprowadzona.

• 2021
  • Literatura dziecięca
  • Lista I.3. marzec 2021
  • 2020
  • Dla dziecka

Dodaj cytat z książki Studium w szkarłacie