Mopsik, który chciał zostać jednorożcem

Okładka książki Mopsik, który chciał zostać jednorożcem Bella Swift
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Mopsik, który chciał zostać jednorożcem
Bella Swift Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Cykl: Mopsik (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mopsik (tom 1)
The Pug who wanted to be a Unicorn
Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga
2020-01-29
2020-01-29
Ewa Kleszcz
dziewczynka literatura dla dzieci marzenie opowiadanie dla dzieci pies przygoda przyjaźń
Inne

Okładka książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2 Francesca Cavallo, Elena Favilli
Opowieści na d... Francesca Cavallo, ...
Okładka książki Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy Małgorzata Piątkowska, Monika Utnik
Po ciemku, czy... Małgorzata Piątkows...
Okładka książki O dziewczynce, która chciała ocalić książki Lisa Aisato, Klaus Hagerup
O dziewczynce,... Lisa Aisato, Klaus ...
Okładka książki Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Kocia Szajka i... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują! Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Zielone piórko... Justyna Bednarek, D...

Wyróżniona opinia i

Mopsik, który chciał zostać jednorożcem

przeczytanych książek 360 napisanych opinii 319

Przeciętna książeczka dla dzieci.

Przeciętna książeczka dla dzieci.

Mimo iż to książeczka dla dzieci, to nawet się wzruszyłam słuchając audiobooka. Chociaż nie powiem miała niektóre głupie momenty. Jednak uważam, że to naprawdę fantastyczna książka dla najmłodszych.

Cała seria o zabawnym mopsiku jest naprawdę wspaniała. Polecam wszystkim młodszym dzieciakom i ich opiekunom.

Pierwsza przygoda mopsiczki Peggy. Piesek trafia do uroczej rodzinki, która leczy świeżą ranę po stracie poprzedniego psa. Mopsiczka boi się, że nie zostanie zaakceptowana przez nowych właścicieli. Na dodatek wydaje się jej, że jej nowa pani woli jednorożce. Postanawia więc zostać jednym z nich.

Jak dotąd najlepsza książka o mopsiku Peggy, jaką czytałam mojemu synkowi. Wciąga dziecko i rodzica od samego począku i choć dorosły od początku wie jakie będzie zakończenie tej historii, to dla dziecka to tak oczywiste nie jest. Pod płaszczykiem prostej opowieści o piesku kryje się kilka ważnych lekcji życiowych, takich jak np. to że nie musisz być grzeczny by inni Cię kochali, nie musisz udawać kogoś kim nie jesteś tylko bądź sobą lub opowiada jak działa przyjaźń. Warto przeczytać z dzieckiem i porozmawiać z nim o tym. Mój trzylatek zrozumiał i za to lubię tę książkę.

Jeśli szukacie powieści, która mogłaby zaszczepić w małych dzieciach miłość do piesków (a zwłaszcza mopsów),to podpowiem - to jest właśnie ta książka. Podbije serca Wasze i Waszych pociech, wzruszy i rozbawi, a przy tym nauczy, że pieski to nie ozdoby mieszkania, lecz pragnący ciepła i miłości członkowie domowego stada ;)

Bohaterką powieści jest suczka Peggy - mopsi szczeniaczek. Peggy bardzo pragnie trafić do kochających opiekunów - jak bowiem wyznała jej mama, każdy piesek z czasem na takiego opiekuna trafia. Niestety kobieta, która przygarnia mopsika, nie lubi się nim zajmować i czuje, że nie tak wyobrażała sobie życie z uroczym pieskiem. Peggy jest dla niej zbyt żywiołowa, a w dodatku niszczy jej rzeczy myśląc, że to świetna zabawa! Mopsik trafia więc wkrótce do schroniska, a następnie do pewnej rodziny. Peggy szczególnie kocha dziewczynkę o imieniu Chloe, jednak marzeniem tamtej jest mieć jednorożca. Suczka wie, że to dla niej tylko dom tymczasowy, więc aby zostać przy tych opiekunach na zawsze, postanawia zamienić się w jednorożca...

Zakochałam się w tej książeczce od pierwszego wejrzenia. Już sama okładka jest prześliczna - uroczy mopsik w stroju jednorożca, błyszczący, srebrny tytuł i śnieżynki... A do tego dochodzą jeszcze obrazki w środku (czarno-białe i nie na każdej stronie, ale przesłodkie i bardzo rozczulające!) i oczywiście wspaniała treść. Momentami poruszająca, momentami zabawna, ale w każdym momencie na wysokim jak na powieść dziecięcą poziomie. Co wrażliwsi mogą nawet uronić przy czytaniu łzę (wątek schroniska),więc miejcie to na uwadze. Na szczęście aspektów radosnych jest tu więcej, a zachowanie Peggy dostarcza nam dużo uśmiechu.

Dla kogo ta książka? Docelowo dla dzieci, ale i ja się przy niej świetnie bawiłam. Na pewno powinien przeczytać ją każdy fan mopsów :) A jeśli chodzi o dzieci, to myślę, że można ją czytać nawet przedszkolakom (o ile nie odstraszy ich brak kolorowych obrazków),albo dać do czytania tym dzieciom, które są już w stanie czytać pierwsze "poważne" książki ;) Wiecie, takie, które swoją budową przypominają już normalną powieść. Litery są średniej wielkości, czcionka jest czytelna, a treść wciągająca.

Jedynym minusem, jaki znalazłam, jest ukazanie kota jako niemiłego, wrednego zwierzęcia. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego zawsze w książkach, w których bohaterem jest pies, to właśnie koty są tymi złymi. Czy naprawdę już od małego musimy dzielić ludzi na psiarzy i kociarzy? Czy nie można lubić obu? Jeśli ktoś sam stwierdzi, że woli któreś z nich, to okej, ale po co narzucać taki podział maluchom...

Abstrahując już jednak od tego minusa, uważam, że ta książka jest po prostu świetna. To taka książka do pokochania i przeczytania jeszcze raz :) Mam nadzieję, że też się w niej zakochacie! Akcja toczy się w okolicach Bożego Narodzenia, ale według mnie można ją czytać przez cały rok, bo Święta nie są tu nadrzędnym motywem. Choć dodają uroku, wiadomo ;)

Bohaterką powieści jest suczka Peggy - mopsi...

Tak. Dobrze widzicie. Przeczytałam książkę dla dzieci 🙈🙈

Jak do tego doszło? Raz ktoś przeczytał mi fragment bajki, coś o zaczarownym króliczku, czy coś takiego i myślałam, że padnę ze śmiechu jak tego słuchałam! 😂 Na jakim haju trzeba być, żeby stworzyć taką historię! Nawet ja nie mam takiej wyobraźni! Tak więc tak mi się to wtedy spodobało, że od tej osoby właśnie dostałam w prezencie potem 'Mopsika', tak dla jaj 😁

Kto niechciałby zostać jednorożcem? Mopsik chciał 😆 Podziwiam rodziców, którzy czytają swoim dzieciom takie historie i potrafią przy tym nie zalewać się ze śmiechu! Na prawdę! Ja bym nie dała rady! Nie wiem, może z moim humorem jest coś nie tak, ale mnie to szczerze bawi do łez 😂 'Mopsik' na szczęście ma w sobie również jakieś edukacyjne wartości. Mądra książka w sumie. No ale ten humor 🙈 Jeśli tylko ktoś ma zły dzień, to polecam sięgnąć po książkę dla dzieci! Albo na imprezie! omg wtedy wchodzą jeszcze lepiej! 😂😂

Na pewno nieraz jeszcze coś takiego przeczytam 😁😈

Tak. Dobrze widzicie. Przeczytałam książkę dla dzieci 🙈🙈

Może nie jestem już dzieckiem ale pewnego razu w Empiku ta książka przykuła moją uwagę i dostałem ją niedawno w prezencie.
Bardzo lekka i przyjemna lektura. Bezduszna właścicielka pozbywa się mopsika w schronisku tuż przed Bożym Narodzeniem. Na całe szczęście pewna rodzina decyduje się przygarnąć małą Peggy do siebie na święta. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji z mopsikiem w roli głównej :)

7- letnia córka zaczarowana historią Peggy :))) książka przeczytana dwa razy, więc kupiłyśmy kolejną część :D

Polecam wszystkim miłośnikom mopsów 😉 moje dzieci zachwycone, czekaja na kolejne części

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Mopsik, który chciał zostać jednorożcem