The Gift of Gravity

Loose Id
2016-01-21
2016-01-21
M/M romans kryminał M+M MM

Pozycja naprawdę warta uwagi. Lubię książki, które poruszają trudną tematykę - bezdomność, skomplikowaną przeszłość bohaterów, traumę... Po lekturze "Spectacularly Broken" Sage C. Holloway nie mogłam nie sięgnąć po tę książkę, która zapowiadała się równie ciekawie.

Z opisu wynika, że historia będzie się skupiała na poszukiwaniu transgenderowej nastolatki - Katie. Nie do końca tak jest. Poszukiwanie jest, owszem. W którymś jednak momencie "śledztwo" utyka w martwym punkcie. Jednak bohaterowie cały czas starają się z niego wydostać.

Jest tu wiele ciekawych postaci. Lubię jak bohaterowie mają za sobą trudne przejścia, z którymi próbują się uporać. Autorka po raz kolejny mnie nie zawiodła. Dash jest moim ulubieńcem. Niby dupek bez serca, ale jednak przygarnia do siebie, nie jedną, ale 3 bezdomne sierotki. Tak krótka książka, a jest aż naładowana akcją i wątkami takimi jak bezdomność, napaści seksualne, homoseksualizm, tolerancja, alkoholizm, patologie rodzinne.

Troszkę irytowały mnie niektóre sceny erotyczne. Wyglądały jak instrukcja obsługi transseksualisty w łóżku. Trochę dziwne podejście. Rozumiem zamiar autorki, ale wypadło to troszkę nienaturalnie.

Bardzo lubię styl tej autorki. Książkę pochłonęłam w jeden wieczór. Dużo fragmentów było bardzo zabawnych, wzruszających i romantycznych, że aż myślałam sobie "Aaaaww". Nie ma tu niepotrzebnych opisów, sztywnych dialogów, płaskich postaci. Pozycja warta polecenia, jeśli ktoś lubi tego typu książki.

• Romans - M/M
  • Po angielsku
  • Romans - skomplikowana przeszłość bohaterów
  • Romans - od nienawiści do miłości, bunt, trudna przeszłość

Dodaj cytat z książki The Gift of Gravity