Nawałnica mieczy. Część 1: Stal i śnieg

George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 3.1) fantastyka, fantasy, science fiction
A Storm of Swords, vol. I: Steel and Snow
Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
nagroda locusa Pieśń Lodu i Ognia
A Storm of Swords, vol. I: Steel and Snow
Pieśń Lodu i Ognia (tom 3.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Jakuszewski
nagroda locusa Pieśń Lodu i Ognia

OCENA – 6/10 DOBRA
„NAWAŁNICA MIECZY – STAL I ŚNIEG” to kontynuacja dwóch poprzednich części serii czyli „GRY O TRON” oraz „STARCIA KRÓLÓW” bez ich znajomości czytelnikowi będzie bardzo trudno odnaleźć się w tej historii, mnogość bohaterów, rodów, wątków, intryg może przytłaczać i nużyć. Autor George R.R. Martin w tej części, wykreował kilka nowych postaci na szczęście nie...

Kolejny tom wypełniony po brzegi wartką akcją. Czyta się równie dobrze, co wcześniejsze części. Nie ma się tu nad czym zbytnio rozwodzić. Pozycja obowiązkowa dla fanów Martina oraz gatunku fantasy.

Kolejna część gry o tron, chyba te części 3, 3,5, 4, 4,5 to były moje ulubione. Trzeba czytać jak się lubi fantastykę :D

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Kolejna część Pieśni Lodu i Ognia za mną.. chociaż nie ukrywam musiałam trochę zmuszać się do przeczytania jej do końca.

Bardzo podobały mi się wątki Aryi Stark, Jaimego Lannistera i Jona Snow i dla tych postaci bardzo chciałam doczytać książkę.
Natomiast najmniejszą sympatię zyskała Sansa Stark, Catelyn Stark i Davos.

Nie mogłam wczuć się w klimat tej powieści. Może...

Dopóki serial był na podstawie książek to był świetny. Równie świetny jak książka.

książka lepsza od serialu

Cóż powiedzieć, trzecia część popularnej Gry o Tron nie zawodzi. Postacie bardzo rzeczywiste, a ich przygody realne.
Nie ma tu zbędnych rozdziałów i paplania o nieistotnych sprawach, wszystko jest częścią większego świata, który pomimo iż brutalny, zachęca.
Polecam!

IG: @domibook

Czy zachwyciła mnie tak jak dwa poprzednie tomy? Nie, ale przyznaje, że nie odbiega dużo od poziomu - "Gry o tron" i "Starcia Królów" . Odnoszę jednak wrażenie, że w tym dzieje się trochę mniej niż w dwóch pozostałych. Czasami zawiało mi nudą. Dużo jest tutaj wędrówek, zbierania się do kolejnych starć, a brakuje mi tu tego "czegoś". Nie mniej jednak czytało...

Czytając ją po prawie 20 latach nadal mi się podoba. To o czymś świadczy (zakładając że nie zdziecinniałem....)

Dyskusje

27 075