ROZWIŃ ZWIŃ

Spektakl

Okładka książki Spektakl
Kinga Wójcik Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lena Rudnicka (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Lena Rudnicka (tom 2)
Prószyński i S-ka
2020-08-18
2020-08-18
literatura polska

więcej Więcej

Podczas nieobecności rodziców Diana ich nastoletnia córka transmituje na żywo spektakl z kolka teatralnego do którego uczęszcza ... niestety kończy się on tragicznie bo dziewczyna na oczach ludzi wiesza się we własnym pokoju. Sprawa staje się bardzo dziwna ponieważ ciało dziewczyny znika a w domu panuje idealny porządek jakby nic się nie stało. Sprawe prowadzi Komisarz Lena...

Taką sobie , pierwsza część z trzech .

Jestem zadowolony. Ciekawie pokazana praca policji (różne układy, układziki i niekompetencje wyższych szczebli).
Trochę raziła taka sprawa. Co dziewczyna to ojciec pedofil. Ja wiem, że normalny ojciec to nie jest ciekawy temat. Potrzeba zboczeńców.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

[ RECENZJA ]
Kinga Wójcik "Spektakl"
Wyd. Prószyński i S-ka

Pewnego dnia Lena Rudnicka zostaje powiadomiona o nowej sprawie, której ofiarą jest Diana Pulido, uczennicy szkoły należącej do kółka teatralnego. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna powiesiła się we własnym pokoju. Do tego nagrała całe zajście. Jednak nigdzie nie ma ciała denatki...
Kiedy niedługo po...

Dobrze się czyta... chociaż jako 60-latka poczułam się trochę urażona gdy autorka o jednej z postaci (jak zaznaczyła w okolicach 60 lat) pisze parokrotnie "staruszka" . Rozumiem, że dla młodej pisarki 60 lat to niewyobrażalna starość, ale wystarczy rozejrzeć się wokoło. Teraz to nie są jeszcze staruszki :)

Plus za poruszone tematy, przede wszystkim samobójstwa nastolatków, handel kobietami i molestowanie seksualne. O tym nigdy dość, aby zwrócić uwagę na problemy młodych. Irytuje mnie postać Leny Rudnickiej - niby niepokorna i skuteczna, a... żeby nie zdradzać napiszę, że nie potrafi poukładać spraw osobistych. Nie jestem pewna, czy sięgnę po dalsze części...

Dobry kryminał, lepszy od poprzedniej części. Jednak 7 gwiazdek to ocena trochę zawyżona. Parę rzeczy nie zagrało.
O ile, ostatecznie, wątek "relacji" Emilia i Diany mogę łyknąć, to już Emilio i Natalia - jak?? jakim sposobem??? Akcji Diany z kotkiem też nie rozumiem. Co to było? i po co?
Po co ściągać Tymona z urlopu skoro wystąpił w jednej scenie i potem jego postać nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia kryminalna znakomita, jednak związki międzyludzkie robią się niezrozumiałe, a momentami sprzeczne z przedstawionymi w 1 części.

Niestety, zaraz odłożyłam (audiobooka). Trochę jak wypracowanie konkursowe licealistki. Dla mnie szkoda czasu.

Ta część bardziej mi się podobała od poprzedniej. Książka długa, ale bardzo fajnie mi się ją czytało. Wątki w książce zazębiały się i wyszła bardzo fajna i zaskakująca fabuła. Końcówka nie do przewidzenia, powiązania między bohaterami . Polecam !!
Jestem ciekawa relacji Leny i Marcela, jak i tego co wyszło ze współpracy Leny i Pułkownika i co odkryje Marcel dlatego sięgnę...

• 2021
  • 2020