Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców

Okładka książki Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Lindsay C. Gibson Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Recovering from Emotionally Immature Parents
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2020-10-09
2020-10-09
Maria Moskal

więcej Więcej

Bardzo dobra i potrzebna, moim zdaniem książka. Pomaga zrozumieć nie tylko zachowania niedojrzałych emocjonalnie rodziców, ale także osób niespokrewnionych, uciekających się do zawłaszczeń emocjonalnych wobec innych. Uczy przekierowywania uwagi na własny świat wewnętrzny, rozwijania relacji z samym sobą i chronienia się przed nadużyciami ze strony innych w konstruktywny sposób.

Uważam że jedna z najlepszych pozycji dotyczacych niedojrzałych emocjonalnie osob. Dużo wyjaśnień, przykładów i wskazówek.

Poradnik był dla mnie przydatny dzięki zawartości praktycznych wskazówek, jak "się ustawić" wobec osoby niedojrzałej emocjonalnie, podając często dosłowne kwestie, jakie można do takiej osoby wypowiedzieć w różnych trudnych sytuacjach. Wydał mi się jednak zbyt optymistyczny co do możliwości samoleczenia.
Brakowało mi także informacji, jak sobie poradzić (emocjonalnie) z...

Dużo wiedzy i informacji popartych psychologicznymi publikacjami. Przydatna dla każdego kto zmaga się z problemami z rodzicami.
Skarbnica psychologicznej wiedzy, napisana przystępnym językiem.

Na półkach: , , , ,

To lektura dla tych, którzy pragną zadbać o swoje własne potrzeby, oczyścić bałagan związany ze zwątpieniem w siebie oraz wyjść poza lęk przed osądem i karą, który został zaszczepiony przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Ta książka pomoże znaleźć upragnioną wolność, by w końcu żyć na swój sposób.

Polecam tę książkę, szczególnie tym, których dzieciństwo wiązało się z...

• Psychologia
  • Poradnik
  • 2021
  • 2020
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców