Walerian i Róża

Ewelina C. Lisowska Wydawnictwo: Do czytania... literatura obyczajowa, romans
Do czytania...
2020-09-01
2020-09-01
wiek XIX romanse hrabia zdrada wybaczenie pokuta

Ona i On – dwa światy, dwa różne style życia, dwie skomplikowane osobowości.
Walerian był początkowo w moim osobistym odczuciu egocentrykiem, który skupiał się wyłącznie na realizacji własnych potrzeb, pragnień
i upodobań. Podczas lektury zaintrygował mnie jako postać, chwilami nieco irytująca, zmienna, ale jednak sympatyczna w tej swojej emocjonalnej nieporadności.
Róża natomiast to niepoprawna altruistka, przedkładająca potrzeby innych ponad własne, nawet te podstawowe, jak choćby prawo do wypoczynku czy eleganckiego odzienia. Antagonistka Waleriana – energiczna, wytrwała, wierna własnym przekonaniom, pracowita i jak na kobietę z końca wieku XIX, odważna.

Miłość między nimi rodzi się w bólach. Walerian pragnący zemsty na swojej ukochanej Angelice, która wolała Księcia i jego fortunę zamiast niego uświadamia sobie, że pomylił pożądanie z uczuciem, a Róża imponuje mu jako osoba swoją postawą życiową, rozsądkiem i zaradnością.

Książkę czyta się szybko,historia wciąga także poprzez swoj dynamizm.
Polecam fankom romansów i szczęśliwych zakończeń :)

Wiecej na moim blogu czytelniczeinspirscje.worpress.com

Dziękuję pani Ewelinie za.możliwość przeczytania e-booka.

Ona i On – dwa światy, dwa różne style życia, dwie skomplikowane osobowości.
Róża...

Ewelina C. Lisowska zadebiutowała w 2018 roku jako autorka książki pod tytułem „Substytuty Miłości”. Wydała ją ponownie jako selfpublisherw 2019 roku. Później ukazał się ebook „WIEK-NIEWAŻNY Cz. 1 Szukając Siebie”, a początkiem 2020 roku samodzielnie wydała powieść podtytułem: „Natura Derwana” oraz kontynuację powieści „WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty”. 15 czerwca 2020 roku miała premierę publikacja powieści „Impresje Wiktorii”. Pisarka porusza się w tematyce miłości międzyludzkiej i nie stroni od trudnych zagadnień takich jak choroby psychiczne oraz rozważania na tematy duchowe.

Głównymi bohaterami książki są panna Róża Nejman i Walerian Orłowski.
Róża Nejman nie ma arystokratycznych korzeni. Jej ojciec Stefan Nejman ma hodowlę koni, i dorabia się pieniędzy na wyścigach konnych. Róża pomaga ojcu w prowadzeniu stadniny. Marzy o szczęśliwej miłości, by móc uwolnić się od apodyktycznego ojca.
Walerian Orłowski hrabia, który jest zakochany w Angelice Dulskiej. Jest to miłość platoniczna, ponieważ hrabianka wodzi go za nos i nie wiąże się z nim. Proponuje mu układ, aby był jej kochankiem. Walerian nie zgadza się na to i jest pogrążony w smutku i rozpaczy.
Co łączy głównych bohaterów? Róża i Walerian spotykają się na balu w pałacu. Róża przypadkowo wylewa na jego garnitur wino. Walerian obmyśla plan, by główna bohaterka stała się powodem zazdrości Angeliki Dulskiej.
Czy Walerianowi to się uda? Miłość Waleriana i Róży będzie niezwykle trudna i pełna przeszkód. Te trudności zweryfikują, czy rzeczywiście łączy ich prawdziwe uczucie.

Książka należy do gatunku literatury obyczajowej. Akcja toczy się w XIX-wiecznej Polsce. Czytelnik jest świadkiem miłości, która jest niezwykle trudna i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują nam na rozstanie. Pomimo tych trudności miłość przezwycięży wszystko. Uczy czytelnika, że warto walczyć o swoje uczucie. Ciężka walka procentuje, i daje wiele satysfakcji. Miłość jest bardzo ważna, nie bójmy się jej i darzmy siebie tym wspaniałym uczuciem.
Lekturę czyta się bardzo szybko. Autorka poprowadziła tak fabułę, że nie jesteśmy do końca pewni, co się wydarzy. Czytelnik musi przeczytać książkę do końca, aby dowiedzieć się jaki będzie finał.
Bardzo polecam tę książkę miłośnikom literatury obyczajowej. Nie zawiedzie się, ponieważ nie jest to słodka historia. Ta historia mogłaby się wydarzyć w realnym życiu, i zapamięta się ją na długo.

Opinia pojawiła się również na blogu: www.wksiazkizaklete.wordpress.com

Zapraszam na moją opinię

Zapraszam na moją opinię

Od momentu, w którym skończyłam czytać "Waleriana i Różę" minęło już kilkadziesiąt dni, a ja nadal zostaje pod wrażeniem tej historii.
Ewelina C. Lisowska stworzyła niezwykle wciągającą opowieść o miłości, która, mogłoby się wydawać, nie miała prawa bytu. Stawiając naprzeciw siebie skromną Różę- dziewczynę z niższej klasy społecznej i bogatego hrabiego (który wyprosił tytuł od ojca, by móc ożenić się z baronową) Waleriana autorka stworzyła istną mieszankę wybuchową.
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że tutaj nie ma prawa się nic wydarzyć, a jednak między młodymi iskrzy już od pierwszego spotkania...
Pomysł na fabułę bardzo ciekawy, nie sposób przejść obojętnie obok poruszonych tematów takich jak kalectwo, chorobliwa zazdrość czy zdrada. Zmusza do refleksji i zastanowienia się nad tym czy byłabym skłonna postąpić tak jak główna bohaterka. Czy miałabym na to wszystko siłę?
Akcja dzieje się szybko, zaskakuje zwrotami w najmniej spodziewanych momentach.
Autorka konsekwentnie buduje napięcie i utrzymuje czytelnika w ciekawości co do dalszych losów bohaterów.
Postacie są wyraziste i barwne, łatwo się nimi utożsamić i zrozumieć ich emocje i podejmowane decyzje. Choć może się wydawać, że jest ich sporo, nie przytłaczają a wręcz przeciwnie- budują niezwykle kolorowe tło dla głównych wątków.
Bohaterowie (szczególnie tytułowi Walerian i Róża) wywołują wiele skrajnych emocji. Raz im współczułam, innym razem chciałam potrząsnąć jednym i drugim, żeby wzięli sprawy w swoje ręce i zawalczyli o swoje szczęście, żeby nie poddawali się już na przysłowiowym starcie. Wiele razy się wzruszyłam, pojawiło się nawet kilka łez.
Dialogi są dopracowane i jasne. Opisy barwne, pozwalające poczuć klimat dziewiętnastowiecznego dworu. A w tle piękne konie...
To niezwykle poruszająca opowieść o walce z własnymi słabościami i demonami, o miłości i nadziei na wspólne jutro wbrew wszystkim i wszystkiemu.

Czy polecam?
Oczywiście, że tak. Wspaniale opowiedziana historia pewnej miłości... idealna na coraz dłuższe wieczory.

POLECAM...

Opowiem Wam trochę o moim kochanym patronacie.

Róża udała się pierwszy raz na bal życia, gdzie spotkała hrabiego Waleriana, w którym zadurzyła się od pierwszego wejrzenia. Przez przypadek wpada na niego i oblewa go winem, po czym mdleje na jego rękach. Po przebudzeniu ze strachu przed nim ucieka. W pewnym momencie łapie się na tym, że myśli o nim cały czas.

Walerian chcąc dowiedzieć się coś więcej o tajemniczej dziewczynie, wybiera się do jej rodziny, by dostać miejsce zamieszkania. Spotkali się przez zaplanowany przypadek. Po jakimś czasie ona zaczęła do niego coś czuć. Bolał ją fakt, że dla Waleriana liczyła się tylko Angelika. Spotykali się od trzech lat, a to jak się zachowała w stosunku do niego, zabolało go mocno. Nie rozumiał jak jego ukochana mogła zaręczyć się z innym. Po jej ślubie zbliżył się do Róży, bo myślał, że w ten sposób wzbudzi zazdrość księżnej.

Po dłuższym czasie Walerian zaproponował Róży małżeństwo, zgodziła się, mimo wszystkich przeciwności. Nie wiedziała, czy dobrze robi, ale jej uczucie było silniejsze. To co miało się wydarzyć zaważyło na jej dalszym szczęściu. Pojawiły się osoby przeciwne temu wszystkiemu. Czy zakochani będą mogli się cieszyć sobą? Jakie historie są jeszcze do odkrycia? Co zaważy na ich wspólnym życiu?

Jestem pod wrażeniem tej lektury. Nie spodziewałam się, że tak bardzo wcielę się w rolę bohaterki i będę wszystko przeżywać razem z nią. Moje serce szaleje tak jak bohaterki. Nie powiedziałam Wam więcej o niej, bo jest to tak świetna lektura, że musicie sami to przeczytać. Denerwowałam się z jedną osobę, jak przeczytacie doskonale będziecie wiedzieli o kogo chodzi. Autorka pokazuje nam to jak niektórzy ludzie się zachowują w naszym życiu oraz to, że warto walczyć do samego końca. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam zostać patronką tak świetnej książki. Moje uczucia są mieszane, ze względu na jedną osobę, która wszystko niszczyła. Czułam także bardzo dużo miłości, którą bohaterowie darzą siebie nawzajem. To jak się zakończyła zszokowało mnie i nie wiedziałam co mam o tym myśleć. Jest to dla mnie świetna lektura, która poprawiła mi dzień. Mimo wszystkich przeciwności zobaczyłam światełko w niej.
Ocena 12/10.

Opowiem Wam trochę o moim kochanym patronacie.

Walerian...

"Walerian i Róża" swoją premierę będzie mieć 14 września. Jest to historia prostej dziewczyny, która jest córką gospodarza jakiemu udało się zbić majątek dzięki obstawianiu zakładów na gonitwach hipodromowych. Nie można powiedzieć, by miała ona łatwe życie. Zważywszy na to, że cała akcja osadzona jest w realiach XIX wieku, Róża żyła pod presją. Chciała poznać mężczyznę, który mógłby stać się jej mężem i który wiódłby życie na poziomie i takie samo zdołałby zagwarantować jej, gdyż jest to jeden z warunków, jakie stawia jej ojciec. Róża boi się przy tym jakichkolwiek kontaktów z mężczyznami, gdyż jej życie toczyło się w głównej mierze wokół stajni jej ojca. Ciężka, codzienna harówka skupiająca się na oporządzaniu gospodarstwa i dbaniu o zwierzęta, nie mogła obejść się bez skutków ubocznych, które wpływają na jej samoocenę. Kiedy wybiera się na miejski bal w towarzystwie przyjaciółki, poznaje hrabiego Waleriana. Przystojnego mężczyznę, który pojawił się na balu w towarzystwie miłości swojego życia. Przypadkowe spotkanie, wywraca wszystko do góry nogami i ciągnie za sobą ciąg wydarzeń, którego żadne z tej dwójki, nie było w stanie przewidzieć.

Do tej pory nie miałam okazji czytać romansów historycznych. Z reguły skupiam swoją uwagę na książkach, których akcja toczy się w teraźniejszych czasach, ale opis zaintrygował mnie na tyle, bym zdecydowała się sięgnąć po coś nowego, z czym dotąd nie miałam styczności. Tu mogę już powiedzieć, że nie żałuję. Historia napisana przez Panią Ewelinę, wciąga od pierwszych stron i nie potrafi się znudzić z kolejnymi rozdziałami. Bohaterowie są fantastyczni. Zwłaszcza Róża, którą z miejsca polubiłam. Jest to sympatyczna, skromna i pracowita dziewczyna, która ma swój honor i twardo obstaje przy różnych wartościach. Jeśli chodzi o Waleriana.... Cóż, denerwował mnie. Denerwował mnie niemiłosiernie przez spory kawałek czasu, ale ostatecznie byłam w stanie go zrozumieć, dlatego przymykał oko na głupotę jaką się wykazywał, w swojej relacji z Różą. Nie inaczej ma się sprawa z postaciami pobocznymi. Są takie, które można polubić, są takie, których się nie lubi, ale i takie, do których nastawienie stopniowo się zmienia wraz z ich lepszym poznawaniem.

"Walerian i Róża" to książka, która gwarantuje sporą dawkę emocji, którą można spokojnie nazwać emocjonalnym rollercoasterem. Nie brak zwrotów akcji, dramatów, ale i chwil pełnych szczęścia, na które zdecydowanie dwójka głównych bohaterów zasługuje. Romans przeplata się tu doskonale z obyczajowym wątkiem, a fabuła jest płynnie prowadzona. I wbrew pozorom nie jest to historia o kobiecie, która nagle poznaje księcia z bajki, który zmienia jej nieidealne życie w takie, o którym nie śniła. Wprost przeciwnie, uczucie jakie rodzi się między Różą i Walerianem to uczucie, któremu daleko do tego idealnego i wyśnionego. Pokazuje nam ono, że Róża jest kobietą, która zna swoją wartość i potrafi twardo stąpać po ziemi, nie pozwalając na to, by serce odebrało jej rozum i całkowicie zaślepiło ją na rzeczywistość, która wymaga olbrzymiego wkładu z obu stron, by stała się choć trochę lepsza.

Podsumowując, jeśli macie ochotę przeczytać wspaniałą książkę, od której ciężko jest się oderwać to szczerze zachęcam do tego, by zainteresować się powieścią Pani Eweliny. Ja z pewnością będę śledzić jej dalsze poczynania i zapoznam się z innymi tytułami, wierząc, że będą równie dobre, przemyślane i emocjonalne co "Walerian i Róża".

Dzisiaj przychodzę do was z pytaniem: Czy lubicie romanse historyczne?

Na początku chciałam podziękować Ewelina C. Lisowska , za kolejne, cudowne, Twoje dzieło. Dziękuję, że mogłam je przedpremierowo przeczytać i zrecenzować. Jesteś moją mistrzynią romansów historycznych. 🌹❤😘

Zapraszam na przedpremierową recenzję powieści Eweliny C. Lisowskiej #WalerianIRóża .

Gorąco zachęcam do jej przeczytania. Ebook dostępny będzie na stronie www.ecl-pisarka.pl

Czas akcji powieści XIX wiek. Mamy 2 głównych bohaterów. Pierwszą bohaterką jest Róża Najman. 23 letnia dziewczyna, której los nie oszczędzał. Zamiast bawić się na salonach, ciężko pracuje. Jej rodzice prowadzą hodowlę koni. Róża pracuje w ich stajniach. To jest ciężka praca. Jej ojciec jest bezwzględnym tyranem, i nie pozwala by ktoś jego córkę wyręczał - nawet jak ona ledwo daje radę. Czy jej życie się odmieni, gdy pozna uroczego, młodego hrabiego? Drugim bohaterem jest hrabia Walerian Orłowski. On jest bardzo zakochany w Andżelice.. Ona kocha pieniądze i leci na tego, kto da jej więcej...Tylko czy w taki sposób można być szczęśliwym? Chyba nie... Na jej drodze stanie bogaty baron... Co wtedy zrobi nasz Walerian? Do czego się posunie, żeby Andżelika na niego spojrzała? Musicie przeczytać sami. Powiem jedno, książka wzbudza wiele emocjii. Ukrytych jest wiele intryg i romansów. Kto z kim i dlaczego? Przekonacie się sami. Dzięki autorce pokochałam ten gatunek powieści.
Czy wy tak samo kochacie konie jak nasza Róża? Czy wy jesteście tak samo kochliwi jak nasz Walerian? 😁❤
Ebook wart jest przeczytania. 🥰
10/10 :
- za emocje, których tutaj nie brakuje
- za Waleriana - hrabiego często zaślepionego, co jakiś czas głupiego 😉
- za cudowną ciepłą, opiekuńczą i często naiwną Różę
- za treść powieści
@ecl.pisarka.pisze
kocham Twoje wszystkie książki. Dziękuję, że jesteś 🥰🌹❤😘.
Was zachęcam do przeczytania ebooka " Walerian i Róża".
Książka wciąga od samego początku. Ewelina, nie wiem jak to robisz, ale od tej powieści nie da się oderwać. 🥰

#romans #romanshistoryczny #ebook #przedpremiera #wrzesień2020 #romance #hostory #bookstagramyrazem #bookblogger #bookstagram #bookstagrammer #ilovebook

Dzisiaj przychodzę do was z pytaniem: Czy lubicie romanse historyczne?

Gorąco...

Przyznaję nigdy nie byłam zainteresowana historycznymi romansami bo zawsze się bałam że tło historyczne, dworskie XIX wieku przyćmi elementy obyczajowe. W "Walerianie i Róży" od pierwszych stron poczułam dziwny spokój i pewność ,że obyczajowość nie zostanie przyćmiona niczym. I nie zawiodłam się. Bardzo płynnie poprowadzona fabuła,bohaterowie wykreowani w taki sposób że jednych się kocha by innych da przeciwwagi znienawidzić. Do tej pierwszej grupy sympatycznych postaci należą tytułowi Róża i Walerian,siostra Róży Emilia,brat hrabiego Karol czy choćby książę Wiktor. Do tej mniej pozytywnej grupy zaliczyłabym księżną Angelikę która od początku nie wzbudzała u mnie sympatii. Dodałabym tutaj ojca Róży który z początku był bardzo oschły i wymagający jednak o dziwo z biegiem historii człowiek ten uległ swego rodzaju przemianie.

Historia rozwijającego się uczucia między korzystającym z uroków życia Walerianem a skromną i niezwykle pracowitą dziewczyną z ludu przypadła mi do gustu do tego stopnia, że wpisała się na stałe do mojej kategorii książek które czyta się stanowczo za szybko i tak naprawdę nie chce się jej skończyć bo chciałoby się jeszcze. Żeby nie było nie jest to historia Kopciuszka który trafia na swojego księcia to raczej opowieść o znającej swoją wartość kobiecie zakochanej w koniach i uganiającym się za nią arystokracie. Powiecie typowy mezalians? Żeby nie było nudno to zdradzę tylko że nasi bohaterowie napotykają przeciwności losu,i kłody rzucane im pod nogi. Na drodze ku szczęściu staną im intrygi,kłamstwa,i nie tylko a to wszystko okraszone zostało i wzbogacone motywem koni, zwierząt do których od dziecka mam ogromny szacunek i sentyment tym przyjemniej mi się czytało tą historię.

Cóż mogę więcej powiedzieć żeby nie być posądzoną o zbytnie spojlerowanie? Zachęcam do obserwowania poczynań autorki bo jeszcze nie raz nas zaskoczy a premiera "Waleriana i Róży" już 1 wrzesnia- jest na co czekać jeśli lubicie dworskie klimaty,intrygi i konie to nie pożałujecie tej lektury.

Książka w sprzedaży na stronie autorskiej :) www.ecl-pisarka.pl

Książka w sprzedaży na stronie autorskiej :) www.ecl-pisarka.pl