Switch Bitch

Roald Dahl Collection
Penguin Books
1990-01-01
1990-01-01
roald dahl switch bitch cuda dziwki

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Nigdy nie dorastaj! Quentin Blake, Roald Dahl
Nigdy nie dora... Quentin Blake, Roal...
Okładka książki The Witches Penelope Bagieu, Roald Dahl
The Witches Penelope Bagieu, Ro...
Okładka książki Wielkomilud Roald Dahl, Marianna Sztyma
Wielkomilud Roald Dahl, Mariann...

Książkę kupiłam na bazarze za 3 zł. Zachęcił mnie tytuł i okładka, plus to, że jestem fanką PRLowskich wydań kieszonkowych. Mają swój dziwny klimat. Jeśli zaś chodzi o Cuda i dziwki, po tytule spodziewałam się czegoś innego. W książce zasadniczo nie znajdziemy żadnych erotycznych czy seksualnych opisów scen. Książka dosyć grzeczna, raczej dziwna, trochę przeintelektualizowana, momentami w sposób męczący. Powiedziałabym, że średniak. Najbardziej podobało mi się opowiadanie trzecie, najmniej ostatnie. Książka do przeczytania, chwilami nawet wciągająca.

www.milczenieliter.pl
www.facebook.com/milczenieliter

*****
Dahl był w swym życiu m.in. brytyjskim szpiegiem i sam, można powiedzieć zawodowo, uwodził kobiety. Ciekawe, ile z tych doświadczeń opisał w tej niepozornej książeczce.
Nie spodziewajmy się cudów: to czysta rozrywkowa literatura orbitująca wokół tematyki seksu. Nie zgodzę się tutaj z użytkownikiem Jale - moim zdaniem, do ordynarności tym opowiadaniom daleko.
Mamy tu 4 opowiadania, relatywnie długie. Jak to u Dahla - każde z nich zaskakuje zakończeniem. Nie ma ewidentnego słabiaka - otwierające "Gość" i zamykające zbiór "Suka" są przyzwoite i momentami autentycznie zabawne, najlepsze chyba jednak są dwa środkowe opowiadania: "Skórka za wyprawkę" naprawdę daje do myślenia, a "Ostatni akt" wzbudza emocje.

"Cuda i dziwki" to półka (lub nawet dwie) niżej niż wyśmienite "Niespodzianki" tego samego autora, ale mimo to, książkę czyta się szybko, łatwo i przyjemnie.

Roaldzie Dahl : masz, chłopie, talent.

www.milczenieliter.pl
www.facebook.com/milczenieliter

*****

Fajne czytadło, uwielbiam styl pisarski tego autora. Nie zawiódł mnie.

Fajne czytadło, uwielbiam styl pisarski tego autora. Nie zawiódł mnie.

Cztery nowelki składające się na książkę to tak naprawdę ordynarne shorty pisane pod puentę, nieprzytomnie jednak rozdęte do formatu sporych opowiadań. W efekcie przez 3/4 objętości zanudzają miałką, niezbyt oryginalną, utopioną w obyczajowości treścią, by na ostatniej jednej-dwóch stronach błysnąć umiarkowanie dowcipnym zakończeniem. Z tego wszystkiego ewentualnie broni się jeszcze ostatni tekst, ale również trudno go uznać za coś wybitnego. I nie, samego seksu wbrew okładce jest tu niedużo, a spodziewanego humoru wręcz wcale.

Lekkie w czytaniu, krótkie opowiadania z dramatyczno - komediowymi zwrotami akcji.

Całkiem niezła książka, zaskakująca pod względem tematu, ale mnie mimo wszystko trochę zawiodła. Tylko jedno z opowiadań było naprawdę poruszające.

• Erotyka
  • Ebooki