Trzask Prask. Wywiady z Mistrzami polskiego (i nie tylko) komiksu

Okładka książki Trzask Prask. Wywiady z Mistrzami polskiego (i nie tylko) komiksu Bartosz Kurc
Bartosz Kurc Wydawnictwo: Bajka językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Bajka
2002-01-01
2002-01-01
język polska

Okładka książki Niewinne dzieci Olgierd Olaf Ciszak, Aleksandra Czubek-Spanowicz, Bartosz Kurc, Marcin Nowakowski, Janusz Ordon, Sylwia Restecka, Hubert Ronek, Artur Sitnik
Niewinne dzieci Olgierd Olaf Ciszak...
Okładka książki Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce... Michał Będkowski, Tomasz Bereźnicki, Krzysztof Chimkowski, Daniel Delatour, Sebastian Frąckiewicz, Jacek Frąś, Daniel Grzeszkiewicz, Piotr Jagodziński, Piotr Janowczyk, Tymek Jezierski, Karol Kalinowski, Tomasz Kleszcz, Alex Kłoś, Paweł Kłudkiewicz, Robert Konsztat, Karol Konwerski, Janek Koza, Piotr Kubasik, Tomasz Kuczma, Bartosz Kurc, Marek Lachowicz, Tomasz Lew Leśniak, Adrian Madej, Tomasz Niewiadomski, Krzysztof Ostrowski, Tomasz Pastuszka, Paweł Piechnik, Maciej Ponomarew, Maciej Prożalski, Jakub Rebelka, Norbert Rybarczyk, Maciej Sieńczyk, Rafał Skarżycki, Mateusz Skutnik, Michał Śledziński, Przemysław Surma, Piotr Szreniawski, Robert Trojanowski, Przemysław Truściński, Piotr Zdanowicz, Paweł Zych
Wszystko, co c... Michał Będkowski,&n...
Okładka książki Zeszyty komiksowe #02: (polska) rzeczywistość w (polskich) komiksach Arkadiusz Bilecki, Michał Błażejczyk, Jakub Demiańczuk, Tomasz Drabik, Adam Gawęda, Krzysztof Gawronkiewicz, Daniel Gizicki, Konrad Grzegorzewicz, Damian Handzelewicz, Tomasz Kontny, Karol Konwerski, Bartosz Kurc, Tomasz Marciniak, Katarzyna Nowakowska, Jarek Obważanek, Janusz Pawlak, Psor, Marcin Puźniak, Anna Pycka, Hubert Ronek, Michał Siromski, Bartosz Słomka, Maciej Sokal, Rafał Szłapa, Marek Turek, Konrad Wągrowski, Clarence Weatherspoon, Dennis Wojda, nicun
Zeszyty komiks... Arkadiusz Bilecki, ...

W sumie smutne te wywiady. Pokazują jak strasznie skonfliktowana jest/była polska scena komiksowa. Nieporozumienia każdego z każdym. Przynajmniej komisy są dobre :)

Niestety nie znam wielu z tych twórców, więc wywiady były o tyle ciekawe, o ile ich opowieści były zajmujące. Najbardziej te z czasów PRL, z oczywistymi dla ego systemu problemami.
Swoją droga - ciekawe jak by te wywiady wyglądały teraz, po upływie kolejnych 14 lat...

• Przeczytane w 2004
  • Wypożyczyłem z/od
  • Nie mam
  • 59a Literatura o komiksach

Dodaj cytat z książki Trzask Prask. Wywiady z Mistrzami polskiego (i nie tylko) komiksu