Wszystko przez krasnala

Trup o zapachu bergamotki

Moja druga styczność z kolejną powieścią autorki okazała się być równie relaksująca. Nakarmiła moją cząstkę duszy, która od dłuższego czasu gnębiła mnie z powodu braku jakiegoś dobrego i z nutą lekkiego humoru - kryminału! O tak drugi tom zdecydowanie na jakiś czas mnie nasycił.

Bohaterki Malwina i Eliza, tym razem poradziły sobie bez rodziny, ale z pomocą nowo poznanych sympatycznych ludzi. Przebieg całej opowieści widzimy poprzez dwie starsze panie, co zdecydowani bardziej przypadło mi do gustu, niż z dodatkowym narratorem jak to było w pierwszej części. Nie ma tu również mowy o problemach ze zrozumieniem tekstu, bo jest on dość lekki i przyjemny, wręcz przewracamy kartę za kartką. Zdecydowanie autorka bardziej skupiła się na ukazaniu emocji bohaterów, i dialogach, niż na otoczce powieści.

Jednakże dostrzegłam tu parę minusów, ale najbardziej uwierał mnie jeden dosyć poważny. Za wcześnie autorka skupia naszą uwagę na postaciach, które w późniejszym rozrachunku mają coś wspólnego z morderstwami. To moim zdaniem zabrało tą zabawę czytelnika w detektywa. Zamiast wrzucić czytelnika w labirynt ślepych poszlak, już na starcie wiemy komu najbardziej zależało na morderstwach - motyw też niestety w połowie książki jest już praktycznie całkowicie wyjaśniony.

Nie zaprzeczę bawiłam się dobrze, i mimo paru minusów, jestem zadowolona z lektury, bo szukałam czegoś lekkiego, nie bardzo wymagającego, a dającego również tą satysfakcje. Będzie trzeba zaopatrzyć się teraz w trzeci tom.

Miła, momentami zabawna opowieść, budzące sympatię bohaterki i przyjazny dla czytelnika styl Autorki Nie nazwałabym powieści kryminałem, gdyż jej konstrukcja jest niezwykle prosta- po kilku rozdziałach można odgadnąć kto jest czarnym charakterem. Nie ma zaskoczenia, ani mylnych tropów, charakterystycznych dla kryminałów. Mimo to przeczytałam z przyjemnością i z pewnością sięgnę po kolejne utwory Autorki.

“Wszystko przez krasnala” to drugi tom serii pt. „Malwina i Eliza na tropie”.
Tym razem Malwina i Eliza działają w terenie. Miały zmienić otoczenie, odpocząć a znowu „muszą” pomóc policji w śledztwie.

Uwielbiam ten nietuzinkowy duet. Świetna, lekka lektura, idealna na relaks po długim dniu. Polecam!

“Wszystko przez krasnala” to drugi tom serii pt. „Malwina i Eliza na tropie”.

Uwielbiam dwie starsze Panie <3

Uwielbiam dwie starsze Panie <3

Malwina i Eliza znów na tropie zbrodni.
Dwie panie postanawiają w Wielki Tydzień wyjechać na urlop i odpocząć gdzieś na mazurskiej wsi. Pewien krasnal ogrodowy powoduje, że zamiast zamieszkać u Józki Kolejarki, starszej, samotnej, mocno gadatliwej kobiety, wybierają pensjonat Olszynka, na skraju wsi. W przedświąteczny czas udaje im się otrzymać pokój po aktorce, która dostała nagłe wezwanie do stolicy. Jak się okazuje 'trup w szafie' nabiera innego, prawdziwego znaczenia. A to nie będzie jedyny nieboszczyk... Panie postanawiają poprowadzić swoje śledztwo. Wnikliwa obserwacja, zadawanie odpowiednich pytań, umiejętne kojarzenie faktów, burza mózgów - to atuty, które sprawiają, że Malwina i Eliza znów pomagają policji.

Przyjemny, lekki, kryminał, ze sporym wątkiem obyczajowym i ciekawym przeglądem postaci mieszkających w pensjonacie Olszynka. Mimo iż kto dokonał zbrodni i dlaczego daje się dość szybko odkryć, to jednak fajnie się czyta o motywach działania poszczególnych postaci.
Fajna lektura, miła odskocznia od codzienności.

Malwina i Eliza znów na tropie zbrodni.

Chyba polubiłam tę serię. Zwłaszcza błyskotliwy, poprawny i pełen humoru język autorki. Szukam kolejnych pozycji :)

Komedyjka kryminalna, gdy nie chcemy się wysilać przy lekturze.

Komedyjka kryminalna, gdy nie chcemy się wysilać przy lekturze.

Bohaterki znowu na tropie. Przyjemna lektura na pochmurne dni...

Bohaterki znowu na tropie. Przyjemna lektura na pochmurne dni...

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Kolejne śledztwo Malwiny i Elizy - lektura przyjemna, sympatyczne główne bohaterki i przewidywalne zakończenie. Polecam:)
Cytat:
"Kochani, niech nam dopisuje i zdrowie, i szczęście, bo to bardzo zacna para."

Cytat:
"Kochani, niech nam dopisuje i zdrowie, i szczęście, bo to bardzo zacna para."

• Audiobooki