Cassiano Boss

Okładka książki Cassiano Boss Angelika Łabuda
Okładka książki Cassiano Boss
Angelika Łabuda Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Dangerous (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dangerous (tom 1)
2020-07-29
2020-07-29
pakt układ mafia włochy tajemnice przeszłość uczucia mrok strach rodzina

Tytuł : Cassiano Boss. #dangerous tom I
Autor : Angelika Łabuda
Data premiery : 29 lipiec 2020

Opis książki :
Pakt, który zmienił więcej niż jedno życie.
Powalająco przystojny Włoch skrywający wielką tajemnicę zakochuje się w zwykłej dziewczynie.
Brzmi jak bajka? Ona już dawno przestała w nie wierzyć.
Dwudziestosześcioletnia Anastasia Jones pracuje w punkcie nadawania paczek. Wiedzie normalne życie, które jednak jej nie zadowala. Szuka mężczyzny na stałe, lecz do tej pory żaden z kandydatów nie potrafił ujarzmić jej burzliwego temperamentu. Co więc się stanie, gdy na swojej drodze spotka niebezpiecznego gangstera z podejrzaną przeszłością? Miłość nie wybiera, ale przeznaczeniu przecież można pomóc.
Dwudziestodziewięcioletni Cassiano Lorenzo, przystojny i bogaty prezes jednej z największych korporacji w Nowym Jorku, jest obiektem westchnień każdej kobiety. Co środę wysyła tajemnicze paczki do Włoch. Piękna pracownica punktu nadawczego sprawi, że jego świat wywróci się do gory nogami. Czy mężczyzna z mroczną przeszłością będzie potrafił okiełznać pannę Jones i ukryć ją przed swoją włoską rodziną? Jaką tajemnicę skrywa za oceanem?

"Prawda potrafi być bolesna i może wyrządzić więcej szkód niż pociągnięcie za spust. Stałam sparaliżowana i nasączałam list łzami. Zgniotłam go w kulkę i rzuciłam w róg pokoju... Bez mojej woli stałam się częścią mafii. Stałam się częścią tego świata, jeszcze zanim się narodziłam. Teraz musiałam podjąć decyzję, czy z niego ucieknę i będę tchórzem jak Henry, czy przyjmę go, zaakceptuje i zawalczę o to, co mi się należy. "

Ta historia towarzyszy mi już dłuższy czas, zaczęłam ją czytać już jakiś czas temu, ale później gdzieś mi ta książka zaginęła. 🙈 Jeżeli ktoś twierdzi że w szafie nie ma Narnii, to się myli, bo niby jakim cudem książka pojawia się i znika? 🤣🙈
Wracając do historii Anastazjii i Cassiano, to jest to początek serii #dangerous. Książka jest napisana w lekkim stylu, akcja towarzyszy na każdej stronie, że czytelnik nie może się od niej oderwać. Głównie dlatego, że łatwo się ją czyta no i oczywiście z emocji, które towarzyszą podczas czytania i ciekawość : co będzie dalej?
Historia sama w sobie jest bardzo interesująca, autorka dawkuje nam wyjaśnienia, dlaczego dzieje się tak a nie inaczej. A samo zakończenie? Tego się nie spodziewałam. Po prostu mnie zatkało. Ostatnie strony książki przeczytałam ze trzy razy, żeby mieć pewność że to jest to co czytam. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Gorąco polecam. 🔥

Tytuł : Cassiano Boss. #dangerous tom I
Autor : Angelika Łabuda
Data premiery : 29 lipiec 2020

Opis książki :
Pakt, który zmienił więcej niż jedno życie.
Brzmi jak bajka? Ona już dawno przestała w nie wierzyć.
Dwudziestosześcioletnia Anastasia Jones pracuje w...

Świetnie mi się czytało. Naprawdę mnie wciągnęła, a zakończenie pozostawia dużo tajemnic.

Dlaczego nie zdziwiła mnie ogólna ocena tej książki tutaj, na lubimyczytac.pl ? Bo sama wiedziałam po zakończeniu jej, że nie wystawię tutaj wysokiej oceny.

Zawsze jestem pod wrażeniem, gdzie i komu się taka książka spodobała aż tak, że ujrzała światło dzienne w formie papierowej? Ale zdaję sobię sprawę, że wiele różnych książek znajduje różnych odbiorców a ja zwyczajnie... Nie jestem tym, do kogo ona przemawia - i tyle.

Szanuję natomiast w każdym takim przypadku osobę, która to napisała ponieważ... Włożyła kawał pracy i czasu w stworzenie tego... materiału. I to nie ma formy dyskusyjnej.

Jednak skupię się już na fabule.
Od pierwszego zdania nie rozumiałam, dlaczego główny bohater nagle zainteresował się główną bohaterką. Historia trochę jak z Grey'a (na samym początku, mam tutaj na myśli spotkanie w restauracji i ratunek Cassiano kiedy Anastasia skręciła kostkę). Jego sformułowania, jego nahalność, jego pozwalanie sobie od samego początku na to, jak odzywa się do Anastasii zbiło mnie z tropu. Pomyślałam - a gdzie "gra wstępna"?
Postać Anastasii też mnie zadziwia. Niby kobieta odważna, niby kobieta, która nie da sobą manipulować, ale jednak - kiedy widzi przystojnego Włocha, ma kisiel w majtkach. I to od pierwszego wejrzenia.
Na późniejszym etapie trochę sytuacja się rozjaśnia (między innymi dlaczego Cassiano tak bezpośrednio od samego początku traktuje Anastasię) i tutaj znowu przypomina mi się podobna historia jak w ksiązce (czy filmie) 365 dni, gdzie Massimo znał bohaterkę od dawna i zakochał się w niej już na długo przed tym, jak ją zobaczył na żywo.
Postać brata Cassiano trochę podkręciła atmosferę i może dzięki temu dokończyłam książkę, jednak podsumowując:
Za duży bigos się na kartkach tej książki wydarzył, żebym chciała ocenić to wyżej, niż na 3.

Książkę Angeliki Łabudy "Cassiano Boss" dostałam w sumie w prezencie od wydawnictwa w ramach zapewne pomyłki. I teoretycznie mogłabym jej nie czytać i nie pisać tutaj o niej. Ale kiedyś sobie obiecałam, że postaram się napisać na swoim bookstagramie chociaż kilka słów o każdej książce którą posiadam w papierze. W sumie przesłuchałam ją całą w audiobooku. I to była bardzo dobra decyzja, gdyż z pewnością nie dokończyłabym jej w papierze 😅

Zaczęło się całkiem fajnie. Mamy Nowy Jork, Anastazję która pracuje w tym mieście na poczcie. Cóż może pójść źle? Ależ owszem... Może.. No bo jak pojawił się on, przystojny, idealny i na pewno z dużym przyrodzeniem facet o włoskim pochodzeniu to już nic nie mogło być w porządku. Co tam się nie działo, mafia, porwanie, wypadki, zazdrość, ciąże, waśnie rodów i wiele, wiele innych wydarzeń od których mnie już po prostu bolała głowa. Postacie przerysowane, sytuacje pełne absurdów i histerycznych zachowań, sceny seksu bez polotu i nic co mogłabym pochwalić. Nawet lektorka z audiobooka interpretowała tę książkę w bardziej prześmiewczy sposób, co nawet na początku mnie bawiło, ale potem już stało się męczące. Podobno to pierwszy tom serii, ale na szczęście jeszcze nie powstał drugi. Oczywiście wszytko co tutaj napisałam to moja subiektywna ocena. Ale trochę już książek w życiu przeczytałam i po prostu na niektóre rzeczy w fabule się nie godzę. Jestem bardzo ciekawa co na temat tej powieści powie moja książkowa siostra @angelreads_, bo wiem że również mierzy się z tą pozycją w formie audiobooka. No ja niestety mówię zdecydowanie takiej literaturze nie 🙈

Tragiczna, szkoda czasu na nią. Wypowiedzi, zdarzenia które są ważne a potem nagle pierdoly.

Książka na początku zapowiadała się ciekawie, niestety później czytałam ją tylko dlatego, że nie lubię odkładać nieskończonej książki.
Całość przypominała mi miks ,,365 dni” (Włochy, mafia, brat głównego bohatera, przyjaciółka głównej bohaterki, wszystko było zatrważająco podobne),oraz ,,50 twarzy Greya” (imię głównej bohaterki to Ana, było na początku nawet kilka odniesień do tej powieści jednak z czasem dało się wyczuć co było inspiracja.
Ojciec głównej bohaterki nazywał się Adam Krajewski jak jedna z pistacji ,,Na dobre i na Złe”.
Czułam jakbym czytała słabe opowiadanie na Wattpad.
Jeden wielki chaos. Zakochanie po pierwszym spotkaniu, nagłe powiązania głównej bohaterki, oszustwa rodziców, albo gdzieś mi uciekł wątek ale kto w końcu ukradł pierścień?
Całość oceniam na 3/10, pośmiałam się, czułam zażenowana, zniesmaczona oraz zawiedziona.

mega śmieszna

mega śmieszna

Książkę dobrze się czytało. Jednym minusem było zachowanie bohaterki, która co chwilę płakała i co chwilę zmieniała swoje zachowanie. Drugim było to, że książka wyglądała jak jedna z tych napisanych na wattpadzie przez to zachowanie Any. Plus było zakończenie książki, które mnie zszokowało i nie powiem, że czekam na drugą część po to, żeby dowiedzieć się co będzie dalej. Lektura na jeden wieczór. Tak ja wspomniałam nie licząc zachowania Any mogę polecić książkę.

No wattpadzie ta historia była mniej płytka i zdecydowanie lepiej się ją czytało, plus okładka była bardziej intrygująca.
Przeczytałam, ale bez większej rewelacji :/

Przeczytałam, ale bez większej rewelacji :/

Początek książki dość fajny lecz potem, potem już tylko szok i krążące myśli-po cholerne ja to czytam. Książka miała potencjał lecz została tak spłycona, że aż żal. Szkoda bo początek naprawdę mnie zaciekawił.

• Mafia

Dodaj cytat z książki Cassiano Boss