Dia

Okładka książki Dia Hermia Stone
Okładka książki Dia
Hermia Stone Wydawnictwo: Inanna Cykl: Sundance (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Sundance (tom 2)
Inanna
2020-04-30
2020-04-30
joy hermia stone dia inanna

Okładka książki Mityczna miłość Aga Kalicka, Małgorzata Lisińska, Ewelina Nawara, Aleksandra Pisarska, Hermia Stone, Agnieszka Zawadka, Maria Zdybska
Mityczna miłość Aga Kalicka, Małgor...
Okładka książki Egzamin z miłości Małgorzata Falkowska, Małgorzata Lisińska, Ewelina Nawara, Hermia Stone, Kinga Wyskiel, Agnieszka Zawadka, Maria Zdybska
Egzamin z miłości Małgorzata Falkowsk...

Nie dotrwałam nawet do połowy. Nie wiem skąd tutaj takie wysokie noty. To jest tak nudne, kiepsko napisane, że nie da się przez to przebrnąć.

"Dia" to drugi tom serii Sundance o członkach zespołu muzycznego. Tym razem jednym z głównych bohaterów jest Patrick Smith-Royal. Ma wszystko: pieniądze, sławę, wygląd, robi w życiu to co kocha. Po rozpadzie Sundance jeden z kultowych i legendarnych zespołów rockowych proponuje mu nawet, aby dołączył do ich i pojechali we wspólną trasę koncertową. Pewnego dnia Patrick słyszy jednak przez okno jak ktoś gra na gitarze. Muzyka na tyle go intryguje, że musi koniecznie dowiedzieć się kto gra z taką pasją i przede wszystkim z takim talentem. Okazuje się, że to pewna, nieznana nikomu dziewczyna. Dia. Ubrana na czarno. Umalowana tak mocno, że prawie nie widać jej prawdziwej twarzy. Szybko okazuje się, że Dia ma niesamowity muzyczny talent, a na gitarze po prostu wymiata. Ale to jeszcze nie wszystkie tajemnice jakie kryje dziewczyna...

Ta cześć dużo bardziej podobała mi się niż pierwsza. Chyba za sprawą właśnie Dii i Patricka. Autorce udało się stworzyć fajną aurę wokół tej dwójki, pokazać tą chemię jaka zaczęła ich łączyć. I co bardzo mi się spodobało: najpierw zaczęło się od fascynacji muzyką, a niekoniecznie wyglądem zewnętrznym. Dia przykuła uwagę Patricka zanim ją zobaczył, później urzekła właśnie tym jak grała i postrzegała muzykę. I pomimo, że było dużo młodsza od niego i niedoświadczona na muzycznej scenie, pokazała mu jak ona postrzega muzykę i było to zdecydowanie nowe dla niego doświadczenie. To dziewczyna z wyjątkowym pazurem, który przejawiała także poprzez muzykę, a potrafiła zagrać wszystko praktycznie po jednym przesłuchaniu...

To taka opowieść o współczesnym kopciuszku, który gra na byle jakiej gitarze, ale ma pasję i ogromny talent. Zostaje jednak zauważony i odkryty! A wszystko to za sprawą talentu, umiejętności i pasji, a nie znajomości, pieniędzy czy sławnego nazwiska.

Ja słuchałam tej książki w audiobooku, więc umiliła mi ona podróże do pracy!

74/2021 (A)

74/2021 (A)

Właściwie nie wiem, co mam myśleć. Kupiłam kolejną część nawet o tym nie wiedząc/pamiętając. Dopiero w połowie książki się zorientowałam, że coś tam mi się kojarzy. I okazało się, że nawet czytałam pierwszy tom (który był bardzo słaby). Ta część nie była równie kiepska, ale też nie świetna. Historia miejscami strasznie nierealna. Znaczy ogólnie nie jest bardzo realna, ale miejscami to naprawdę przesada. Myśle, że po dwóch książkach starczy mi już twórczości Hermi Stone na wieczność

Cudowna ciepła książka na jesień <3

Cudowna ciepła książka na jesień <3

"Normalność wcale nie jest taka dobra, jak się wydaje." Cassandra Clare – Miasto szkła
Patrick wiedzie życie pozbawione problemów, ma wszystko o czym marzył. Pieniądze, talent, przyjaciół i pracę, którą kocha. Los jest dla niego bardzo łaskawy. Nawet rozpad zespołu nie zdążył zrobić na nim wrażenia, bo już tego samego dnia zadzwonił do niego znany zespół i zaproponował współpracę. Wszystko w tęczowych kolorach i nagle do tej cukierkowej krainy wkrada się cień, czarny jak smoła z niesamowitym głosem i jeszcze większym talentem we władaniu gitarą. Tak, dobrze myślicie tym cieniem jest kobieta, która swoimi magicznymi dłońmi poruszy coś, o istnieniu czego Royal nie miał pojęcia. Jeśli chodzi o tą część książki, to jestem usatysfakcjonowana rozwojem wydarzeń, chemia między tą dwójką jest pokazana w sposób zabawny i poruszający. Książka nie skupia się tylko na Patricu i Dii, są jeszcze inne osoby, mam na myśli Joy i Johna i tu mam problem, bo ich historia od początku jest pogmatwana, trochę taka bez ładu i w w sumie nie wiemy co się z nimi dzieje po pewnych wydarzeniach bo książka się po prostu kończy nie wiem czy to jest taki moment budujący napięcie przed kontynuacją czy pozostawienie miejsca dla wyobraźni czytelnika, aby sam sobie dokończył historię. Tak właściwie jest jeszcze kilka takich niedokończonych wątków, więc zostanę przy opcji nr 1, czekając z nadzieją na kontynuację. Pomijając właśnie opisany problem historia jaką uwiła autorka wciąga i bawi, a niektórzy mogą znaleźć w niej nawet naukę więc zostawię Was z moją opinią i jeśli się zdecydujecie przeczytać to życzę udanej lektury.

Bo serce to muzyka, a z tym się nie walczy. W życiu jest tak, że przeważnie każdy ma jakąś pasje albo dosłownego freaka na punkcie konkretnej rzeczy. Można malować, tańczyć czy czytać książki. Inni z kolei kochają muzykę. Ona ich pochłania, sprawia, że nic innego się nie liczy. I właśnie taka grupa wariatów pojawiła się w powieści „Dia”. Jednak czy jest to pozytywny zawrót głowy? Tego dowiecie się z krótkiej recenzji.

A miłość jest ślepa i rządzi się swoimi prawami. Patrick Smith-Royal, to bogaty mężczyzna, który dostaje czego chce. Sławny rockman, który podnosi się po stracie kapeli i znajduje szansę w innej. Wydaje się, że powinien być szczęśliwy, ale nie do końca tak jest. Cały czas czegoś mu brakuje. Może to starzy przyjaciele? Muzyka sprawia przyjemność, ale nie tak, jak wcześniej. Wydawać by się mogło, że najbardziej rozchwytywany muzyk może robić co chce, a problemy są daleko. Póki nie pojawia się ona.

Dia wparowuje do życia Royala niczym tornado i sieje nie mniejsze spustoszenie. Tajemnica oraz nieokiełznana istota, którą napędza mrok, chaos i ukrywanie tożsamości. Nic o niej nie wiadomo, prócz tego, że gra jak diabeł, śpiewa jak anioł. Mieszanka wybuchowa nie pozwala się do siebie zbliżyć. Patrick odkryje co to znaczy mieć problemy, w głowie i sercu.

Joy też nie ma łatwo. Opiekuje się kolejnym, trudnym zespołem, który może nie dać rady się utrzymać. Do tego wraca jej dawna miłość, o której bardzo by chciała zapomnieć. Na domiar złego pojawia się obrączka, Vegas, ale kim jest pan młody? Coraz więcej pytań, a mniej odpowiedzi. Czy kobieta będzie nareszcie szczęśliwa, a może to Patrick się ustatkuje?

I muszę to napisać, bo może to ja jestem taka dziwna i nic nie wiedziałam. „Dia”, to drugi tom „Joy”! Bardzo ważna sprawa, a totalnie pominięta przez wydawcę. Słyszałam kiedyś o „Joy”, ale to było jakiś czas temu. Wpisałam na listę i totalnie zapomniałam. Kiedy wybierałam do recenzji „Die”, kierowałam się opisem. Niestety jakoś nazwisko mi nic nie mówiło, tak samo i imiona bohaterów, bo cóż, nie czytałam pierwszego tomu! Bardzo duży minus, który potężnie zaskakuje podczas czytania. Pojawia się sporo odniesień do wcześniejszej części, a ona nie jest mi znana. Myślę, że akurat taka informacja powinna się znaleźć. Nie jest tak, że drugiego tomu nie można czytać bez pierwszego, ale mam wrażenie, że umknęło mi naprawdę dużo wątków. Koniecznie zacznijcie od „Joy”!

Narracja jest trzecioosobowa i muszę przyznać, że jest to fajne rozwiązanie i czyta się bardzo dobrze. Czytelnik poznaje głównie rozterki oraz przeżycia Patricka, Joy, to wokół nich kręci się fabuła książki. Podoba mi się takie rozwiązanie, ponieważ nie skupiałam się tylko na jednej osobie, ale na dwóch, zupełnie innych, które pokazywały odmienne oblicza miłości. Co lepsze, ich nie ciągnie ku sobie, więc wplątanych jest więcej ludzi.

Joy to istna petarda, normalnie kobieta dynamit, która wiele przeszła, ale nie boi się walczyć o swoje i robić to, co kocha. Czasem denerwuje swoją bojaźliwością, ale przez większość książki można ją dobrze poznać oraz zapałać sympatią. Patrick to typ mężczyzny trochę wycofanego. Ma dużo fanów i wie ile jest wart. Nie znaczy to jednak, że jest zadufany w sobie albo oceniający innych z góry. Kiedy może, to pomaga. Prowadzi własną firmę, dając z siebie wszystko, kiedy poznaje Die odkrywa uczucia, o które się nawet nie podejrzewał. Jest jeszcze ona, Dia. Młodziutka dziewczyna, która wydaje się wycofana oraz totalnie olewająca wszystko. Bardzo dobra piosenkarka oraz muzyk, ale sama tak nie uważa. Ciągle twierdzi, że musi nad sobą pracować. Ukrywa duży sekret, którego nie chce wyjawić. Pozostali bohaterowie to plejada różnych osobowości. Z jednymi idzie się zżyć, a inni to raczej statyści fabuły.

Książka jest napisana w lekkim i zabawnym stylu. Czyta się bardzo szybko i naprawdę nie idzie się oderwać. Poruszono w niej wiele ważnych kwestii, ale w bardzo przystępny sposób.

Trzy rzeczy, które mi się nie podobały. To wspominany wcześniej brak informacji, że jest to kontynuacja powieści. Oj strasznie rzutuje na moje odczucia. Drugim jest historia z samego początku książki. Z jednej strony, to kalka z innych powieści, ale nie zmienia to faktu, iż intrygująca. Niestety autorka rzuciła ciekawy smaczek, a potem nie dała rozwiązania. Przewija się dość dużo domysłów, ale zero konkretów. Strasznie mnie to zawiodło. Trzecią rzeczą, która rzutuje na odbiór są powtórzenia ciągłych rozmyślań tej samej sytuacji. Nie mówię, że nie można czegoś rozpisać, ale wracanie do tego co kilka stron może zirytować.

Mimo kilku błędów uważam, że warto sięgnąć po „Die”, bo naprawdę można spędzić z nią miło czas. Romans bardziej obyczajowy, który pokazuje jak przyjaźń potrafi być silna, miłość wielka, a niepowodzenia nakręcają do działania. Fajnym zabiegiem jest pokazanie, że pasja, to nie dar z nieba i trzeba nieźle się napracować żeby coś osiągnąć. Kiedy rzeczywistość rzuca kłody pod nogi, trzeba tym bardziej walczyć o swoje. I tak, pojawia się tutaj temat pieniędzy, ale zdobytych dużym wysiłkiem, nie tylko na ładne oczy. „Dia” to taki twór zmieszanych wątków, które bardzo dobrze się przeplatają i nie serwują przesłodzonych treści.

Polecam, polecam. Nie jest to dzieło na miarę wybitnych pisarzy, ale ciekawa opowieść z przesłaniami, która na pewno umili wam jeden czy dwa wieczory. Idealnie nadaje się do oderwania od codziennych rozterek.

✒️✒️✒️Recenzja ✒️✒️✒️

Tytuł : DIA
Autor : Hermia Stone - strona autorska
Wydawnictwo : Wydawnictwo Inanna

Kiedy życie kładzie Ci belki pod nogi, Patrick powstaje i idziemy dalej. Bogatszy o doświadczenia. Po rozpadzie jego zespołu lotem błyskawicy dostał możliwości współpracy z tymi, których od dawna podziwia. Czy będą oni jego nową rodziną? Czy muzyczny adonis będzie spełniał się w nowej roli? Jakie jeszcze niespodzianki czekają na Smith-Royala..

Wieczór, który mógł zakończyć się w każdy możliwy sposób, dla Patricka skończył się fenomenalnie. Kiedy dzwonią do ciebie ikony rocka i chcą, byś został ich gitarzystą, wiesz, że gwiazdka przyszła wcześniej niż myślisz. Koniec zespołu okazał się początkiem nowej przygody. W jego dotychczasowym życiu, zajdzie nie jedna zmiana. Czy jest na nią gotowy?

Była objawieniem, którego potrzebował. Zbiła go z nóg od chwil i gdy ją usłyszał i nie mógł przestać o niej myśleć. Dia, tak miała na imię bogini Gitary i właścicielka niesamowitego głosu. Nikt nic o niej nie wiedział. Kim była.. Jedno było pewne. To co wyprawiała z gitarą, przyprawiało go o dreszcze... Problem w tym, że nie chciał tylko z nią grać... Chciał z nią być i to przerażało go najbardziej.

Czy Royal będzie gotów oddać kawałek siebie i poświecić coś, o czym mógł kiedyś tylko pomarzyć? Czy DIA okaże się jego kryptonitem czy będzie tą, która zmieni wszystko na lepsze.. Tego dowiecie się, gdy sięgnięcie po Dię i poczytacie co im w duszy gra.

Hermia Stone sprawiła, że nie chciałam oderwać się od tej historii. Tajemnicza dziewczyna i jej niesamowity talent w połączeniu z fantastyczną charyzmą była tym, co szalenie mnie przyciągało. Chemia pomiędzy Royalem a nią była namacalna i tak idealnie rozpisana. Bohaterowie wyraziści, idealnie poprowadzone dialogi. Jest tu wiele smaczków, jakie przekazała mam autorka. Nie Z przyjemnością spędziłam czas z bohaterami Dii i pragnę więcej historii z nimi związanych.Nie zawiedzie was ani jedna strona i będziecie chcieli więcej.

Więc jeśli chcecie poznać dalsze losu bohaterów Joy, zachęcam was do sięgnięcia po tę książkę.

✒️✒️✒️Recenzja ✒️✒️✒️

Tytuł : DIA
Autor : Hermia Stone - strona autorska
Wydawnictwo : Wydawnictwo Inanna

blonderka.pl
„Dia” to bardzo dobra kontynuacja „Joy”. Warto na wstępie podkreślić, że tych książek nie da się czytać osobno❗️ Zachęcam więc do nadrobienia pierwszej części.️ Poznamy dalsze perypetie gwiazd rocka, ich życie które próbują poskładać po wielkiej katastrofie jaka miała miejsce w pierwszej części. Ten tom będzie równie emocjonujący i z pazurem. Joy, John, Patrick i Dia… to oni zawładną tą częścią i skradną Wasze serca! Każde z nich nie wyobraża sobie życia bez muzyki, lecz również każde z nich pragnie miłości… czy można w tym świecie połączyć te rzeczy?! Zespół się rozpadł, lecz każdy za nim tęskni, co stałoby się jakby powrócił?❗️ Jaką rolę odegra w tym wszystkim utalentowana i tajemnicza Dia?!

blonderka.pl

Dia jest drugim tomem, co niestety nie jest tutaj zaznaczone. Tak, trzeba czytać po kolei. Książkę czyta się równie szybko co poprzedniczkę. W tym tomie mamy głównie historię o Patricku Smith-Royal, byłam pewna, iż będzie to typowo kontynuacja Joy (tak, nie przeczytałam opisu tej książki, od razu zaczęłam czytać). Ale ci którzy też tak myśleli nie zawiodą się. Są wątki o Joy i jest ich dość dużo.
Ta pozycja również jest pisana w narracji trzecioosobowej. Ogólnie książka jest lepsza od poprzedniej. ALE znowu mamy do czynienia z nielogicznym zagrywkami autorki. Otóż, jest pewna akcja na początku, którą Joy bardzo przeżywa, ale takiego 100% rozwiązania jej nie znajdziecie, są tylko domysły :) Jest jeszcze kilka takich sytuacji do których można się doczepić i tu powstaje pytanie, czy będzie trzeci tom? Wydaje mi się, że tak, także może jeszcze nic straconego!

• Przeczytane 2020

Hermia Stone Dia Zobacz więcej