Nie z miłości

MIND
2006-01-01
2006-01-01

więcej Więcej

Mówienie "nie" sprawia wielu osobom wiele problemu. Od lat wtłacza się nam do głów, że kiedy komuś odmawiamy, robimy mu przykrość, więc niejednokrotnie zgadzamy się na coś wbrew własnym potrzebom.

Jesper Juul uświadamia, iż od najmłodszych lat należy uczyć dzieci mówienia "nie", a nic nie działa tak dobrze, jak dawanie przykładu przez rodzica. Dzieciaki mają alergię na...

Zdecydowanie warto. Wartościowa książka, która „łopatologicznie” tłumaczy dlaczego warto mowić nie.

Uważam, że książki Juula powinni rozdawać w szkole rodzenia. Przeczytałam już kilka i jestem zachwycona życiowymi poradami i głębokim zainteresowaniem Juula tym, dlaczego dane dziecko zachowuje się tak, a nie inaczej. W sumie, kiedy sami zaczniemy pytać nasze dzieci "dlaczego", mamy szansę nie zapędzić się w zarzucanie mu złośliwości, niegrzeczności, niecierpliwości, co...

Fajna książka pokazująca jak radzić sobie z mówieniem "Nie" dzieciom. Temat szeroki więc wydaje mi się że czuję niedosyt.. Za krótka jest, za szybko się czyta, za mało wniosków. Chciałabym więcej.

Bardzo fajna i treściwa książka, nie tylko dla rodziców!

„NIE z miłości” to jedna z moich ulubionych ksiązek Juula. To króciutka książeczka, niecałe sto stron, o tym jak mówić NIE w taki sposób, żeby nasze relacje z ludźmi z każdą odmową stawały się silniejsze, głębse i żeby wszyscy zainteresowani na niej korzystali.

Szybko i łatwo się czyta. Bardziej jako podsumowanie niż wstęp do komunikacji z dzieckiem.

kazdy w rodzinie ma swoja godnosc, a wiec potrafi powiedziec "nie". nie zawsze musi byc konsekwentny. zawsze gdy dotyczy to jego zgody ze swoim ja. osobiste wyrazenia- "nie pozwalam ci tego zrobic, mozesz sie zranic" itp. zamiast "nie rob tego"; "co TY znowu zrobiles", "ile razy mozna ci powtarzac"; "mama nie chce zebys". gdy ma sie swoje zasady jest sie szanowanym,...

Na półkach: , , , , ,

Krótka książeczka dla laików w sprawach wychowania dzieci. Może się przydać osobom które nie mają bladego pojęcia jak ugryźć temat.

Pare cennych informacji ale głównie lanie wody. Zdecydowanie lepszym poradnikiem jest "Twoje kompetentne dziecko" Tego autora

• 2021
  • 2020
  • 2020
  • Przeczytane 2020
  • Dziecko
  • 2019

Dodaj cytat z książki Nie z miłości