Dziecko z bliska. Zbuduj szczęśliwą relację

Agnieszka Stein Wydawnictwo: Mamania Seria: Stein poradniki dla rodziców
Mamania
rodzicielstwo bliskość teoria przywiązania Bowlby
poradniki dla rodziców
Stein
rodzicielstwo bliskość teoria przywiązania Bowlby

Bardzo polecam tę książkę i wszystkie inne autorstwa Agnieszki Stein, szczególnie jeśli ma się mocno zakodowany (czytaj - wyniesiony z domu) "tradycyjny" model wychowania, w którym dziecko nie jest traktowane na równi z dorosłymi (nie ma głosu, stosowane są nagrody i kary, oczekiwane jest posłuszeństwo oraz kompetencje niewspółmierne do wieku dziecka itd.). Zmienia...

Książka godna przeczytania dla każdej osoby pasjonującej się rozwojem dziecięcym i zdrowymi relacjami na płaszczyźnie opiekun - dziecko. Dzięki tej książce można zrozumieć z jakimi problemami boryka się maluszek podczas jego gwałtownego rozwoju. Rodzicielstwo bliskości stanowi fundament do przyszłych, zdrowych relacji dużego już dziecka.

Bardzo długo ją czytałam zazwyczaj z poradnikami idzie mi łatwiej. Czytałam ją nie dlatego, że była trudna w odbiorze. Po prostu bardzo skłania do refleksji. Polecam

Rewelacyjna książka! Na pewno warto ją przeczytać ponownie na różnych etapach rozwoju dziecka. Książka pomaga otworzyć oczy na zachowania dzieci i pokazuje jak zmienić nasze nawyki. Rewelacja! Obowiązkowa pozycja parentingowa!

Piękna laurka dla rodzicielstwa bliskośc. Przystępny język i mnogość przykładów sprawiają, że książka jest przeznaczona dla szerokiego grona odbiorców. Na pewno warto sięgnąć aby poszerzyć horyzonty związane z rodzicielstwem

Im dłużej jestem mamą, tym bardziej się z tą książką zgadzam. Naprawdę da się wychować dziecko bez nagród i kar. A przytulenie i emocjonalna bliskość pomagają na wszystko:). Trzeba tylko zwalczyć stare schematy w głowie, które nakazują nam nieświadomie naśladować nie zawsze najlepsze metody wychowawcze naszych rodziców.

Naprawdę warto przeczytać. Napisana w taki sposób, że dobrze i lekko się czyta. Daje też inne patrzenie na to jak dzieciaki się zachowują, czego potrzebują, co chcą nam powiedzieć swoim zachowaniem itp.

Książka do kilkukrotnego przeczytania. Otwiera oczy na relację z dzieckiem, podpowiada jak można zmienić pewne swoje nawyki. Bardzo odkrywcza dla mnie.

Jak często wychodzicie w swoim czytelnictwie poza strefę komfortu? Dla mnie przeczytanie "Dziecka z Bliska" było takim wyjściem poza strefę komfortu z co najmniej paru powodów.

Nie przepadam za poradnikami. Zbyt często trafiałem na pozycje, które poprzez efektowny tytuł sugerowały, że po lekturze rozwiążą one wszystkie nasze problemy (łącznie z tymi egzystencjalnymi albo...

Konkretna.

• Dziecko