Dziecko z bliska. Zbuduj szczęśliwą relację

Okładka książki Dziecko z bliska. Zbuduj szczęśliwą relację Agnieszka Stein
Okładka książki Dziecko z bliska. Zbuduj szczęśliwą relację
Agnieszka Stein Wydawnictwo: Mamania Seria: Stein poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Stein
Mamania
2014-12-01
2014-12-01
rodzicielstwo bliskość teoria przywiązania Bowlby

Okładka książki #sexedpl. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców Barbara Baran, Alicja Długołęcka, Małgorzata Iwanek, Iza Jąderek, Michał Pozdał, Anja Rubik, Agnieszka Stein
#sexedpl. Dora... Barbara Baran, Alic...
Okładka książki Zbudujmy sobie wioskę. O tym, jak wspierać rodziców w opiekowaniu się sobą Małgorzata Stańczyk, Agnieszka Stein
Zbudujmy sobie... Małgorzata Stańczyk...

Zdecydowanie najlepsza książka "parentingowa" jaką w życiu czytałam. Gdybym miała komuś polecić tylko jedną, to właśnie tę.

Jest to jedna z najbardziej polecanych dla rodziców książek dotyczących małych dzieci. Może nie nastolatków, jednak wierzę, że wcześnie implementując zasady, o których mówi pani Agnieszka Stein, wiedzę tę możemy przełożyć także na starsze dzieci. Prawdopodobnie dla osób, które miały już styczność z rodzicielstwem bliskości, będzie tu dużo informacji, które gdzieś już się wcześniej pojawiły, natomiast wiedza często utrwalana, zostaje w głowie na dłużej. Pani Agnieszka bardzo przystępnie opowiada o tym, jak relacja z dzieckiem może wyglądać i przyznam, że bardzo różni się to od tego, co nam wpajano lata temu. Niekiedy z opisów autorki można wywnioskować, że jest aż idyllicznie ;-) W książce znaleźć można wiele przykładów zdań, jakich warto używać w stronę dziecka, a dodatkowy plus dla autorki za ćwiczenie na końcu książki przedstawiające częste trudne sytuacje dla rodzica. Czytając książkę "Dziecko z bliska" polecam robić sobie notatki, aby móc do nich w przyszłości wracać.

Bardzo dobra i cenna książka, na pewno będę do niej wracać. Naszpikowana przydatnymi wskazówkami podanymi w przystępnej formie.

MEGA! Pozycja dla każdego rodzica.

MEGA! Pozycja dla każdego rodzica.

Genialna, każde zdanie w tej książce jest mądre, ważne, ciekawe i potrzebne. Do tego dobrze się czyta, przystępny język i łagodny przekaz. Dla każdego rodzica, czytajcie koniecznie!

Ciekawa pozycja jako wprowadzenie do tematu rodzicielstwa bliskości. Osobiście brakowało mi przykładów opisywanych zagadnień (trochę poprawia się w tej kwestii w pod koniec książki). Zaczynając każdy kolejny rozdział miałem wrażenie, że przed chwilą o tym czytałem, dopiero później są rozwijane właściwe kwestie.

Książkę przeczytałam głownie dlatego, żeby nauczyć się spoglądać na temat wychowania z innej, niż wpojona mi z dzieciństwa, strony. Duzo wyjaśnia, pokazuje rożne perspektywy i jest kopalnia cytatów. Nie zgadzam sie z wszystkimi ideami autorki, ale tez nie o to w tym tutaj chodzi :)

Hmmm.. A więc to tak powinno się wychowywać te małe, głośne istoty siejące chaos i zniszczenie. Których kreatywność i wyszukane metody niszczenia dorobku twojego życia są po prostu niesamowite.

A tak na poważnie, nie jest to poradnik w klasycznym stylu, raczej zbiór ciekawych idei i przemyśleń autorki na temat wychowania. To w jaki sposób dzieci myślą i działają, jak ważna jest więź z rodzicem w ich krótkim życiu, oraz chyba najważniejsze, że dzieci mają prawo i powinny mówić „nie”. To ich małe „nie” powinno być respektowane przez rodzica. My nie wychowujemy dzieci, wychowujemy przyszłych dorosłych.

Książkę czyta się to dosyć ciężko, łapałem się na tym, że musiałem czytać zdanie lub akapit jeszcze raz, żeby dobrze zrozumieć treść.

Mimo wszystko polecam książkę każdemu, kto ma lub spodziewa się dzieci.

Bardzo dobra książka. Warto od niej zacząć, jak dla mnie to takie kompendium wszystkiego tego co najważniejsze. Raczej dla przyszłych rodziców i rodziców dzieci małych.

Książka, która nie daje nam "złotych rad", które wg autorów są niezawodne, natomiast opisuje różne możliwości i różne aspekty i bierze pod uwagę kontekst, w jakim żyjemy. Czytając ta książke wiele rzeczy wydaje się oczywistych ale też wiele jest nowych. Pokazane jest też w jakich realiach jesteśmy wychowani i jak przykładami to na nasze dzieci. Jest pokazane pewne zachowania (np chwalenie przez rodziców każdej aktywności dziecka),jak to wpływa na dzieci (robienie wszystkiego dla pochwały) i jakie może być rozwiązanie (niewartosciujace zwrócenie uwagi na jakiś element). Bardzo mi się podobała ta książka i uważam, że to doskonała lektura i dla tych co czekają na dzieci i dla tych co mają już dzieci i to w różnym wieku

• Dziecko
  • Rodzicielstwo