Mocno mnie przytul

Carlos González Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
Besame mucho
Jowita Maksymowicz-Hamann
Mamania
Besame mucho
poradniki dla rodziców
Jowita Maksymowicz-Hamann

Szacunek dla dzieci dla niemowląt jest opisany w tej pozycji. Autor rozprawia się z różnymi metodami wychowawczymi. Jedyne co denerwuję to to ze za dużo sarkazmu autora.

Podejście autora do dzieci jest mi bardzo bliskie. Jestem jednak wyczulona na wszelkie przejawy fanatyzmu. W dwóch lub trzech miejscach Gonzales się przed nim nie ustrzegł. Raz zniekształciło mu to interpretację wyników jakichś badań, a innym razem - interpretację zachowań dzieci. Chodzi mi konkretnie o fragment, w którym autor przywołuje historyjkę o tym, że dorosły w...

Każdy rodzic powinien tę książkę przeczytać. Najlepiej kilka razy. Może i przed pojawieniem się dziecka na świecie, ale... chyba cała wartość i cała wiedza lepiej się ułoży i ugruntuje u kogoś, kto już jest rodzicem i ma już pewne doświadczenia. Może dzięki temu zestawić swoje przejścia i swoje reakcje z tym, co opisuje i co zaleca Gonzales.
A opisuje i zaleca naprawdę...

Książka porusza bardzo ważne kwestie w sprawie wychowania bliskości. Wszyscy byliśmy przecież dziećmi, teraz jesteśmy rodzicami. Autor jest przeciwko teoriom tzw. "zimnego chowu" oraz rozprawia się z rożnymi mitami i teoriami wychowawczymi, przykład radykalny: "Dzieci nigdy nie są zbyt małe na to, aby je chłostać - jak twarde steki, im bardziej się uderza, tym bardziej...

Więcej osób powinno przeczytać tą książkę. Niestety nadal wiele osób wierzy w tak zwany zimny chów. Jak nie macie czasu to przeczytajcie chociaż tytuł i się zastosujcie, wasze dzieci będą wam wdzięczne :)

Kolejna książka p. Gonzaleza, którą czyta się szybko i z przyjemnośćią.
Autor, będący pediatrą, a prywatnie ojcem trójki dorosłych już dzieci, obala w niej wciąż funkcjonujące mity związane z wychowaniem dziecka.
Zwraca rodzicom uwagę na to, jak ważny jest szacunek do dziecka i to by od pierwszych dni otaczać je troską i miłością. Rozprawia się z tak popularnym...

Ksiązka stoi w mocnej kontrze do wszelkich nieludzkich metod postępowania z dziećmi, które 'dla dobra dziecka' każą ignorować jego płacz i robić mu krzywdę.
Będę polecał, a wręcz wciskał, wszystkim początkującym rodzicom, których lubię.

polecam wszystkim rodzicom!

Oceniam książkę na 1. Autor całą książkę napisał w sposób sarkastyczny. Nie podaje żadnych wiarygodnych źródeł, krytykuje w bardzo nieprzyjemny sposób inne poglądy i postępowanie. Nie polecam

W książce przedstawione zostały pewne założenia co do rodzicielstwa bliskości. Autor bardzo szeroko rozpisuje się o zwyczajach wychowawczych zwierząt oraz prostych plemion indiańskich. Tłumaczy, skąd biorą się pewne zachowania dzieci.
W rozdziale 3. Teorie, których nie podzielam Gonzales przytacza stosowane ongiś metody wychowawcze, przedstawia ich tło historyczne i...

• 2018
  • Dziecko