Zamiast wychowania. O sile relacji z dzieckiem

Jesper Juul Wydawnictwo: MIND poradniki dla rodziców
AUS ERZIEHUNG WIRD BEZIEHUNG
MIND
poradniki dla rodziców
Dariusz Syska
wychowanie juul

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Moim zdaniem świetnie otwiera oczy na pewne sytuacje w relacji z dzieckiem, w których można spojrzeć na sprawę nieco od innej strony. Bardzo logicznej strony i po przeczytaniu dość oczywistej, niestety nie tak oczywistej przed przeczytaniem książki :)
Myślę, że sięgnę również po inne pozycje tego autora.

Ksiazka ok. Jednak taka bardzo ogólna, pozostawia niedosyt.

Co tu dużo pisać. Uwielbiam książki Juul'a. Uwielbiam sposób w jaki się wypowiada. Uwielbiam go za ogromną szczerość i za odważne praktyki, które czasami wydają się (na pierwszy rzut) oderwane od rzeczywistości, ale po głębszym namyśle, zaczyna się dostrzegać co tak naprawdę autor ma na myśli.

Książka jest w formie wywiadu. Zaledwie 150 stron solidnych porad i ogromnej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jesper Juul jest zdecydowanie jednym z moich ulubionych autorów z obszaru poradników dla rodziców. W bardzo prosty, przystępny i przyjazny sposób opisuje dylematy rodzicielskie i często daje konkretne wskazówki.

6/10 - niezła. Książka w formie rozmowy o wychowaniu w duchu zdroworozsądkowym. Juul to zwolennik złotego środka - między klasycznym wychowaniem silnej ręki, a wolną amerykanką chowu bezstresowego - który co do zasady trzyma się kupy. Problem w tym, że wywiad zawiera sporo teorii, a mało praktyki, przez co momentami autor zdaje się sam sobie zaprzeczać. Niemniej -...

Wydaje mi się, że to najłatwiej przyswajalna książka Juula dla tych co sięgają po niego pierwszy raz. Pytanie - odpowiedź, pytanie - odpowiedź, autor krótko i węzłowato odpowiada na problemy związane z "wychowaniem". Bardzo polecam.

Polecam!

Powtórka z tego, co mówi Juul. Jego główne założenia i przełożenie ich na relacje w rodzinie. Po przeczytaniu wielu pozycji tego autora nie było tu jednak zbyt wielu nowych treści.

Książka, którą można czytać i czytać,ciagle od nowa.

Świetny wywiad z J.Juul, w bardzo interesujący sposób odpowiada na wiele pytań trapiących rodziców w dzisiejszych czasach. Warte przeczytania.

Niestety wydanie tej książki jest tragiczne, dziwny format, skrzydełka, mało treści na stronie, ze 150stron można by zrobić 50 w jakimś normalniejszym formacie.

• 2020
  • Chcę w prezencie