Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny

Okładka książki Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny
Małgorzata Musiał Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Mamania
2017-04-06
2017-04-06

Okładka książki Jak zrozumieć małe dziecko Joanna Jeżak, Ewa Krogulska, Małgorzata Musiał, Agnieszka Nuckowska, Anna Siudut-Stajura, Olga Trybel, Magdalena Trzewik
Ocena 7,7
Jak zrozumieć ... Joanna Jeżak, Ewa K...

więcej Więcej

"Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej" rodziny to polska pozycja Małgorzaty Musiał w tematyce rodzicielstwa, która pomaga rozwiązywać konflikty w poszanowaniu potrzeb.

Każdy człowiek w życiu dąży do zaspokojenia potrzeb, emocje są zaś ich wskaźnikiem. Zatem złość czy trudne zachowanie są informacją o trudnościach, z jakimi boryka się dziecko . Mózg (a...

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich rodziców, którzy są dopiero od niedawna rodzicami lub mają kilkuletnie dzieci. Pani Małgorzata Musiał w przystępny sposób zaprezentowała techniki i narzędzia, które warto wprowadzić i praktycznie ćwiczyć każdego dnia ich wdrażanie w codzienne budowanie i pogłębianie relacji ze swoimi dziećmi.

Jak w tytule :) Jak stworzyć dobrą relację w rodzinie. Świetna książka.

Wartościowa książka o wychowaniu, zawiera wszystko co trzeba wiedzieć o tym jsk budowac z dzieciakami relacje. Czyta się szybko i przyjemnie. Myślę że wrócę do tej książki jeszcze raz.

Jeśli ktoś chciałby przeczytać tylko jedną książkę o rodzicielstwie - poleciłabym tą.
Plusami są m.in. mnogość poruszonych kwestii, przyjazny język, jasny opis i przykłady. Jednocześnie książka nie jest jakąś cegłą, ale zwięzłym i treściwym poradnikiem.
Oprócz porad jak radzić sobie w rodzinie, jak znaleźć w sobie zrozumienie dla dziecka, czuć tu po prostu wiele zrozumienia...

Sformułowanie "skrzynka z narzędziami" w moim odczuciu jest przesadzone. Zaufajcie mi jestem inżynierem. Przydatne rzeczy, jakie otrzymujemy to fragmenty i odniesienia do innych opracowań, przytoczone na stronach książki (Jesper Juul, Alfie Kohn, Marshall Rosenberg, czasopismo "Coaching"). Autorka wynotowała sporo z tego, co przeczytała i skleiła "to" w książkę, dodając coś...

Trochę chaotyczna

Nie wiem dlaczego, ale podtytuł: "Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny" sprawił, że spodziewałam się prostych, łopatologicznech rozwiązań dla codziennych rodzicielskich problemów. Jest odwrotnie- Autorka na każdym kroku podkreśla, że przedstawione przez nią metody nie doprowadzą nas do szybkiej poprawy zachowania dzieci; są za to sposobami na to, jak żyć razem w...

Dobrze i przystępnie napisana, przejrzysta książka o tym, jak pielęgnować dobre relacje z dziećmi. O potrzebach, emocjach, trudnościach z jednym dzieckiem i rodzeństwem. Czytałam powoli, delektując się treścią i skupiając na przykładach :)

pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica!

• Dziecko
  • 2018
  • 2021
  • 2020
  • 2020

Małgorzata Musiał Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny Zobacz więcej