Gobliny kontra Krasnoludy

Goblins vs Dwarves
Amber
2020-03-10
2020-03-10

Jeśli po przeczytaniu pierwszej części nastawimy się na trochę bajkowe light fantasy mające poprawić humor to szybka lektura będzie bardzo przyjemna. Na pewno będę czytał ją córeczkom zanim podsunę im Conana, Władcę pierścieni czy Grę o Tron. Według mnie nie jest to zła książka czy zbyt dziecięca. Według mnie wypełnia ona niszę pomiędzy bajkami, a prawdziwym klasycznym fantasy.

Naprawdę spoko! Podejrzewam, że gdybym była młodsza od nie zasmakowała jeszcze w bardziej rozwiniętej fantastyce podobałaby mi się o wiele bardziej. Teraz - owszem, fajna, zabawna, a postacie da się lubić i jestem ciekawa, co będzie dalej, ale poza tym nic. O wiele bardziej lubię gobliny, krasnoludy i drzewnego olbrzyma, aniżeli jakichkolwiek pojawiających się tu ludzi :).

Tom pierwszy średnio mnie zachwycił. Drugi kupiony z ciekawości. Jest zdecydowanie lepiej. Pewnie kupię też trzeci, żeby dowiedzieć się, co będzie dalej.

2062

Niezbyt może jakoś szczególnie błyskotliwa seria, ale myślę, że rodzic, czytając dzieciakom te historie będzie mógł w nie włożyć nieco serca.
Świetne okładki zapowoadają lepszą przygodę, niż ta, jaką dostajemy, głównie ze względu na narrację, ale tak źle aż nie jest. Jest szybko, jest śmiesznie chwilami, choć nie aż tak śmiesznie, jak zapowiada okładka.
Nie polecam, nie odradzam.

Nie polecam, nie...

• Zaczęta seria