Joaquín Guzmán "Chapo". Król kobiet i narkotyków

Okładka książki Joaquín Guzmán "Chapo". Król kobiet i narkotyków Andres Lopez Lopez
Okładka książki Joaquín Guzmán "Chapo". Król kobiet i narkotyków
Andres Lopez Lopez Wydawnictwo: Zysk i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Joaquín „El Chapo” Guzmán: El Varón de la Droga
Zysk i S-ka
2019-11-19
2019-11-19
Magdalena Olejnik
Chapo biografia

Książka łączy prawdziwe fakty z elementami fikcyjnymi, przez co jest irytująca w lekturze, ponieważ przez cały czas czytelnik zastanawia się czy dane wydarzenie miało miejsce naprawdę czy zostało wymyślone.
Natomiast wątek agentki - ”Jessica”, która w młodości była koleżanką Chapo Guzmana to groteska i poziom opowiadania dla nastolatków.
Przedstawienie Chapo jako zdobywcy kobiet to także totalny śmiech, nie wierzę że mężczyzna mierzący 155cm wzrostu i wyglądający jak pączuś był by w stanie zadowolić kobietę😅

Ogólnie rzecz ujmując dana książka to dno i śmiech, do tego ta irytująca myśl, która towarzyszy przez cały czas czytania - czy to prawda, czy fikcja 🧐🤨😐

Przedstawienie Chapo jako zdobywcy...

📖
"Chapo"
Joaquin Guzmán Loera. Jego dokładna data urodzenia nie została potwierdzona i wacha się między 1954 a 57 rokiem. Guzman pochodzi z Meksyku, gdzie jako dziecko pomagał ojcu w uprawach (między innymi maku do wyrobu opium). Po śmierci ojca, młodociany Joaquin przystąpił do prężnie działającego ówczas kartelu i wspierając się po jego szczeblach. Z biegiem czasu, kiedy działalność kartelu zaczęła podupadać a jego szefowie zostają aresztowani, Guzmán przejmuje interes, przekształca go i nadaje mu własną nazwę. Chapo wielokrotnie trafiał za kratki i uciekał. Podobnie jak Escobar, Chapo był aniołem dla bliskich a diabłem dla wrogów. Obaj narkotyków ojcowie wielokrotnie bawili się z władzami w kotka i myszkę jednak żaden nie skończył dobrze. Chapo został schwytany przez wymiar sprawiedliwości i skazany na dożywocie. Karę odbywa obecnie w jednym z więzień w Stanach Zjednoczonych.
W mojej opinii książka jest dobra. Szybko się czyta 😉
Jeśli lubicie takie klimaty to napewno Wam się spodoba 👍

📖
"Chapo"

Chapo to postać, która ciekawiła mnie od jakiegoś czasu., dlatego też z ciekawością sięgnęłam po jego biografię. Książka stworzona przez Andresa Lopeza nie jest jednak stricte biografią Chapo, jest ona lekko zbeletryzowana, za czym ja niestety nie przepadam ponieważ za bardzo miesza mi się tu fikcja z rzeczywistością. Nie znając zbyt dobrze postaci ciągle zastanawiałam się co jest prawdą, co tylko przypuszczeniami i plotkami, a co czystą fikcją literacką. Przez to biografię czytało mi się dość ciężko i topornie. Rozdziały są w większości krótkie, jednak autorowi zdarzało się pomijać chronologię zdarzeń i skakać pomiędzy różnymi etapami życia Chapo.
"Joaquin "Chapo" Guzman. Król kobiet i narkotyków" nie jest książką , do której chciałabym wrócić i już wiem na pewno, że w przyszłości będę unikać biografii z zacięciem beletrystycznym. Bo chociaż Chapo to dość intrygująca postać po tej pozycji w ogóle tego nie odczułam.

Ostatnio wciągnęła mnie tematyka związana z mafią, gangsterami itp. tym razem wybór padł na tą książkę.Nie jest może mocno wciągająca ale też ciekawa.W czasie panowania "Chapo" zginęło mnóstwo ludzi,drugie tyle przez same narkotyki.Z drugiej strony zastanawiam się co on takiego miał w sobie,że kobiety lgnęły do niego jak pszczoły do miodu. Kasa? Miłość? Przystojny to on nie był,wysoki też nie,o czym kilkakrotnie była w książce wzmianka. Emma chyba jako jedna z jego żon i ogólnie kobiet,ktòre się przewinęły w jego życiu,a było ich bardzo wiele to jednak ona miała najwięcej rozumu. Ciekawa jestem nawet tego jak się jej potoczyło później życie,może gdzieś na to przy okazji trafię..😉

2016

Historie baronów narkotykowych w ostatnim czasie stały się bardzo popularne, pośród miłośników szeroko pojętej popkultury. Jednym z bardziej znanych był Joaquín Guzmán „Chapo” Loera, prawdziwy król świata przestępczego, którego magazyn Forbes umieścił swego czasu na liście 1000 najbogatszych ludzi świata. Nikogo nie powinno więc dziwić, że na rynku obok popularnego serialu znalazło się również miejsce dla książki, w której czytelnikowi zostanie przybliżone życie „króla narkotyków”.
Na samym początku należy sobie jasno wyjaśnić pewne kwestie dotyczące książki - Joaquín „Chapo” Guzmán. Król kobiet i narkotyków. Publikacja ta nie jest typową biografią prezentującą całe życie „El Chapo”. Jeżeli nie przepada ktoś za powieściami biograficznymi z mocnym zacięciem beletrystycznym, to raczej powinien unikać tego tytułu. Autor Andrés López już we wstępie publikacji, jasno daje do zrozumienia, że jego dzieło to mix faktów, pewnych niepotwierdzonych plotek i świata literackiej fikcji. Mieszanka ta ma stworzyć tytuł, który będzie dla czytelnika wciągającą fabularną podróżą po świecie narkotyków, przemocy i kobiet (czyli trzech elementów, które od zawsze występowały w życiu Guzmana).

Ukazane zostaje tutaj życie potężnego barona narkotykowego od czasów jego dzieciństwa w biednej i zapomnianej przez wszystkich wsi La Tuna w Sinaloa do chwili kiedy staje się on jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi na planecie. Twórca stara się również ukazać skomplikowany świat meksykańskich karteli narkotykowych, w których morderstwa, walka o władzę, przekupni policjanci i politycy, są czymś zupełnie normalny. W takim właśnie świecie doskonale umiał sobie radzić „El Chapo”, który dodatkowo w przedziwny i niezrozumiały sposób przyciągał do siebie piękne kobiety. Dość często było one w jego rękach tylko narzędziami mającymi mu pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu.

Cała recenzja na PopKulturowy Kociołek

Książka jak sam tytuł wskazuje opisuje życie króla narkobiznesu Chapo w relacjach z kobietami. Czy Książka ciekawa ? Na swój sposób tak, ale szału nie ma. Moim zdaniem napisana zbyt chaotycznie. Chwilami można się pogubić.

Andrés López López specjalizuje się w historiach mafii narkotykowych, choć na polskim rynku wydawniczym to dopiero pierwsza jego książka. Łatwo się jednak domyśleć, że mroczny, podziemny świat handlu narkotykami, który charakteryzuje tę książkę nie jest niczym nowym w jego twórczości. Dzięki swojemu unikalnemu stylowi tworzenia powieści z prawdziwych faktów autor przedstawia czytelnikom życie El Chapo poprzez pryzmat jego doświadczenia z żonami i rodziną, ale również relacji z towarzyszami i brutalnymi konfrontacjami z wrogami oraz ucieczkami przed organami ścigania.

Joaquín „Chapo” Guzmán. Król Kobiet i Narkotyków to historia na swój sposób fascynująca, ukazująca mroczny, brutalny i przerażający świat meksykańskich karteli narkotykowych. Łączy w sobie wiele skrajności. Przyjaźń, miłość, ambicje zestawia z nienawiścią, podłością i brutalnością. Historia, którą ukazuje pełna jest zła i prowadzi nas niczym kręta droga do nieznanego jeszcze zakończenia.

Jeden z najbardziej poszukiwanych bossów narkotykowych na świecie. Autor pokazuje nam jednak drogę wielkiego szefa kartelu narkotykowego od jego młodzieńczych lat, gdy "zaczynał" jako nastolatek od uprawy i sprzedaży marihuany krocząc powoli i pnąc się w górę w świecie przestępczym.
Po latach jako potężny i niezwykle niebezpieczny szef biznesu narkotykowego, przez władze USA uznany jako wróg nr 1, przez 13 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, więc kiedy udało się go schwytać w lutym 2014 roku wydawać by się mogło, że to koniec "kariery" potężnego mafiosa, ale nic bardziej mylnego, po roku odsiadki świat usłyszał o ucieczce "El Chapo" z meksykańskiego najpilniej strzeżonego więzienia półtorakilometrowym podkopem....

Książka Andreasa Lopeza to opis życia niebezpiecznego człowieka bez skrupułów, bez kręgosłupa moralnego, okrutnego i bezwzględnego, którego nikt z nas nie chciałby spotkać na swojej drodze.... szczególnie będąc po Jego przeciwnej stronie.
Aktualnie meksykański przestępca odsiaduje wyrok dożywocia bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie, zasądzono również przepadek jego mienia, które opiewało na kwotę 12,6 mld. dolarów....

Od kilku lat trwa moda na przedstawienie historii bossów narkotykowych z terenów obu Ameryk. Bezsprzecznie, duży wpływ na to miał serial Netflixa - „Narcos”. Serial ten pokazał, szczególnie w dwóch pierwszych sezonach narcobossa jako nie tylko szefa prężnie działającej grupy przestępczej, ale również, albo nawet przede wszystkim jako zwykłego człowieka, który posiada codzienne problemy, kocha, nienawidzi i może uczuciami zniweczyć to na co tak długo pracował.

W podobny ton uderza autor książki „Joaquin Guzman "Chapo". Król kobiet i narkotyków". Poznajemy tutaj historię tytułowego bohatera od jego najmłodszych lat, które wpłynęły na charakter El Chapo, poznajemy rozwój wielkiej machiny generującej jeszcze większe pieniądze i przeogromne ryzyko. Zresztą w książce ukazane są zarówno skutki wciąż zwiększającego się majątku, widzimy jakie możliwości daje, ale również niebezpieczeństwa, ciągłe życie na krawędzi, strzelaniny, zamachy, zasadzki i utratę najbliższych. W centrum tych wydarzeń wplecione mamy zwyczajne życie Guzmana. Podboje miłosne, życie rodzinne, codzienne problemy wplątane w mafijne życie, autor pokazuje nam wprost, że mamy do czynienia ze zwykłymi ludźmi. Nie są to maszyny do zabijania, pozbawione uczuć i rozterek, a właśnie tacy ludzie jak my, którzy pod wpływem namiętności, wewnętrznych rozterek czy swoich słabości popełniają błędy i muszą swoje potknięcia naprawiać. Z tą drobną różnicą, że konsekwencje ich pomyłek są o wiele gorsze niż nasze problemy.

Przedstawiona historia wciąga i ciekawi od pierwszej do ostatniej strony historii Guzmana. Jeżeli podobały się Wam historie przedstawione w serialach takich jak np. wcześniej wspomniany „Narcos” to „Król kobiet i narkotyków” jest dla Was.

Joaquin Guzman Loera bardziej znany jako „El Chapo” był jednym z najbardziej poszukiwanych szefów mafii narkotykowej na świecie. Przez władze USA określony jako „Wróg nr 1” i uznawany za bardziej niebezpiecznego człowieka niż sam Al Capone u szczytu swojej władzy.
El Chapo był bossem świetnie zorganizowanego meksykańskiego kartelu narkotykowego z Sinaloa. Obecnie odsiaduję wyrok dożywocia w więzieniu amerykańskim bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Nim jednak do tego doszło, przez lata przemycał narkotyki do USA i inne regiony świata.
Autor książki ”Chapo Guzmán. Król kobiet i narkotyków” Andrés López ukazuje jaką drogę przebył Guzman od nastolatka który rozpoczął od uprawy i sprzedaży marihuany aż po zażądaniem największego kartelu na świecie. Umiejętnie wprowadza czytelnika w niebezpieczny świat narkobiznesu i pokazuje jak wygląda to wszystko od środka. El Chapo jawi się nam jako postać o dwóch twarzach. W relacjach z kobietami jawił się jako miły, czuły pomocny facet a dla swoich wrogów był koszmarem z którego chcemy się obudzić jak najszybciej. Gdy został aresztowany to z więzienia stworzył sobie drugą bazę z którą zarządzał swoim imperium. Łapówkami kupował wszystko i wszystkich, od zwykłych klawiszy po podrzędnych urzędników, polityków czy nawet generałów armii. Gdy jednak zawisła nad nim groźba ekstradycji do USA ucieka z jednego z najlepiej strzeżonych więzień w Meksyku półtora kilometrowym wykopem w którym na niego czekał motocykl do szybkiej ucieczki. Nie dziwi fakt że podobnie jak Escobar tak i El Chapo doczekał się książki oraz serialu o sobie.
💣
Książka Andrésa Lópeza „Joaquin Chapo Guzmán. Król kobiet i narkotyków” to bardzo ciekawa pozycja, trzymająca w napięciu niczym najlepszy film akcji. Gdzie brutalność i krwawe morderstwa przeplatają się z miłością do kobiet czy dzieci. Pokazuje też jak dużą cenę musiał zapłacić za to czym się stał bo nawet najwięksi wrogowie nie oszczędzili jego rodziny zabijając jego syna. Książa powinna się spodobać nie tylko osobom którzy lubują się tego typu literaturze ale też wszystkim lubiących dobrą literaturę faktu.

• Biografia
  • Biografie
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Posiadane do przeczytania

Dodaj cytat z książki Joaquín Guzmán "Chapo". Król kobiet i narkotyków