Aryjskie papiery

literatura polska wspomnienia pamiętnik Żydzi II wojna światowa
biografia, autobiografia, pamiętnik
literatura polska wspomnienia pamiętnik Żydzi II wojna światowa

Oficjalne recenzje i

Spokojni byliśmy tylko we śnie

[ 3 ] Link do recenzji

Bardzo ciekawie opisane dzieciństwo :) dużo rozbawiających do łez wątków z tego okresu.

Jerzy Dynin miał 14 lat gdy zaczęła się wojna. Pochodził z zamożnej rodziny pochodzenia żydowskiego, mieszkającej w Łodzi. Swoje wojenne losy, matki i siostry spisał w 1946 roku. Tułaczka z Łodzi do Wilna i Kresy.
Bardzo emocjonalnie i ciekawie opisuje przetrwanie trudnych czasów, podając się za polskiego arystokratę. Po wojnie wyjechał do Palestyny. Zamieszkał na stałe...

Ksiazki o tematyce wojennej to te, obok ktorych ciezko przejść obojętnie, oraz ktore ciężko hmm skrytykować gdyz mają tak ciężka tematykę.
Napisze tylko, iz ta książka jest fajna z opisu, zachecajaca a okazuje się.. Zwykła (?)
no i to wlasnie slowo tutaj od razu nas razi, no bo jak mozna nazwac "ZWYKŁĄ" książkę / wspomnienia czlowieka, ktory jako Żyd walczył kazdym...

Literatura okresu II wojny światowej to książki, obok których nie mogę przejść obojętnie. Męczą mnie, napastują i wręcz krzyczą z półki kłócąc się, która ma być przeczytana pierwsza. Nie ma znaczenia, jak duży stosik spoczywa przy moim łóżku - tzw. "literatura wojenna" nigdy nie będzie leżała gdzieś w jego połowie. Po prostu muszę przeczytać w pierwszej kolejności. Nie ma...

• 2020
  • Wojenne
  • 2019
  • Historia
  • Z wojną w tle
  • Moje
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Aryjskie papiery