Uciekinier

Okładka książki Uciekinier Tomasz Biedrzycki
Okładka książki Uciekinier
Tomasz Biedrzycki Wydawnictwo: Saga Egmont Cykl: Otchłań Ganimedesa (tom 3) fantasy, science fiction
Otchłań Ganimedesa (tom 3)
Saga Egmont
2019-06-01
2019-06-01
9788726195699
Ganimedes ocean obcy tajemnica

Otwarte zakończenie serii - zostawiające więcej zapytań niż odpowiedzi - ewidentnie pozostawione miejsce na ciąg dalszy. Do historii wprowadzone są nowe postaci ( w tym i ciekawie skrojony główny adwersarz bohaterów, który do celu dąży nie przebierając w środkach ). Podwodna jednostrzałówka. Aż by się prosiło o szersze rozwinięcie historii.

Serio , trzy książki a można by było jedną i cena jaką jedną

Serio , trzy książki a można by było jedną i cena jaką jedną

Trzeci odcinek przygód van Hansena zaskakuje nas trochę zmianami - na całe szczęście na plus. Intryga nabiera rumieńców - a zakończenie pozwala się domyślić, że nie jest to koniec. Pozostałam z pewnym uczuciem niedosytu - jak dla mnie serial za krótki.

Kolonizacja księżyców Jowisza przebiega zgodnie z planem korporacji, ale ludzie zawłaszczają wszechocean dla siebie. Dla miejscowych gatunków brak miejsca . Korporacje są łapczywe i prowadzą gospodarkę rabunkową. To co się stało z Ziemią niczego ludzi nie nauczyło. To nie wróży księżycom Jowisza i jego rdzennym mieszkańcom nic dobrego. Szerzy się korupcja. Przeprowadza się zmiany genotypów bez mrugnięcia okiem. Martin van Hansen , jego pilot i Nami uciekają przed przedstawicielami korpo. Kolejna część historii o holenderskim pilocie lepsza od poprzednich. Chyba pisarz nabrał pewności siebie. Pisze dynamicznie, pojawia się więcej dialogów, i szczegółów opisujących świat Otchłani Ganimedesa. Myślę, że autor powinien wydać Emigranta, Banitę i Uciekiniera razem. Jako jedną książkę. Później, po kolejnym czytaniu , poprawkach i wyrównaniu tekstu. Może tak się jeszcze stanie.Wszak autorowi wolno pracować nad tekstem do woli i pełnej satysfakcji.

• Storytel
  • 52 w 2021