Gangsterskie egzekucje

Janusz Szostak Wydawnictwo: Wydawnictwo harde Seria: Śledztwa Szostaka literatura faktu
Wydawnictwo harde
literatura faktu mafia egzekucja porachunki gangsterzy
literatura faktu
Śledztwa Szostaka
literatura faktu mafia egzekucja porachunki gangsterzy

Bardzo słaba książka.
Historie może nawet ciekawe, ale autor kompletnie nie potrafi pisać. Zdania, a nawet całe strony, napisane często w tak zawiły sposób, że niektóre trzeba czytać po kilka razy, by cokolwiek zrozumieć. Brak chronologii, mieszanie wątków, "skakanie z kwiatka na kwiatek".
Dla kogoś zorientowanego co najwyżej pobieżnie w (przynajmniej tej przekazywanej...

W sumie nie wiem czego spodziewałam się po lekturze tej książki, ale czuję się lekko zawiedziona, rozczarowana.
Lubię tematykę, lubię Szostaka jego dziennikarsko reporterskie oko, upór w dążeniu do zbierania informacji i łączenia faktów, ale tutaj poczułam się przytłoczona. Może za dużo. Za dużo scen, ludzi, faktów, zbyt wiele powiązań, nazwisk. Niby przegląd więc wiadomo...

Początek lat 90' odsłania mroczne kulisy gangsterskich egzekucji. Gdy z ulicznej estrady zszedł ''Pruszków'' i ''Wołomin'' na scenę wkroczyły kolejne grupy takie jak ''Mutanci'', ''Szkatuły'',''Żoliborz'' czy ''Mokotów''. Walka o wpływy właśnie się rozpoczęła. Słynęli z brutalności i licznych napadów, bezwzględni pozbawieni skrupułów i zasad moralnych gangsterzy, zaczęli...

W związku z tym, że w książce jest wszystko to co kiedyś, gdzieś już się pojawiło - w wywiadach, innych książkach czy reportażach nie zasługuje ona na dopisek "śledztwo" a tym samym na więcej niż 3 gwiazdki.

Moja ulubiona tematyka od lat. Nastały czasy w których temat ten jest na topie. Nie jest to moja pierwsza książka Pana Szostaka i napewno nie ostatnia. troszkę się zawiodłam. W rozdziałach mam wrażenie że autor odchodzi od głównego wątku i wpłata dwa inne przez co panuje jakiś chaos. Poza tym ok 😊

• 2020
  • 2020
  • Przeczytane 2020
  • Chcę kupić
  • ⭐ Mafia | Gangi | Gangsterzy
  • Chcę w prezencie
  • Marcin

Dodaj cytat z książki Gangsterskie egzekucje