Mściciel

Bellona
2021-01-27
2021-01-27
Seals Al ramadi Snajper

Każdy kto interesuje się działaniami Seals, powinien sięgnąć po tą książkę, ponieważ ukazuje ona jak wyglądał ta służba w czasie konfliktu w Iraku od kuchni. W książce tej autor stara się usprawiedliwić takie a nie inne swoje postepowanie, chociaż ja osobiście się tego nie podejmę. Szkoda tylko, że nie wiemy jak długo autor służył w tej formacji i co robił po zakończeniu służby w Selas.

Ta książka przedstawia walki w Iraku z perspektywy SEAL. Pomaga też zrozumieć dlaczego Chris Kyle był tak skuteczny. Czytałem wcześniej wspomnienia kilku innych komandosów, również Kyle'a. Kevin Lacz wychodzi wśród nich na największego i najbardziej krwiożerczego brutala. Może to tylko różnica stylu pisarskiego, a może różnica osobowości.
Niestety jest kilka błędów w tłumaczeniu. Tłumaczył ktoś nieznający wojskowej terminologii.

Niestety jest kilka błędów w...

Obowiązkowa lektura po przeczytaniu losów Crisa Kylea, przenosi jeszcze raz na ulice Al-Ramadi. Oddaje klimat tamtych operacji a i także wspomina o rożnych sytuacjach, których nie dowiecie się z innego źródła.

Kevin Lacz Mściciel Zobacz więcej