Zaginiona

Okładka książki Zaginiona Blake Pierce
Okładka książki Zaginiona
Blake Pierce Wydawnictwo: Google Commerce Ltd Cykl: Riley Paige Mystery (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Riley Paige Mystery (tom 1)
Once Gone
Google Commerce Ltd
2018-05-03
2018-05-03
2015-12-10

Wciągająca książka, która zachęca do przeczytania kolejnej części. Momentami mam odczucie pewnego rodzaju "niedopowiedzeń". Jednak czyta się naprawdę dobrze, cała fabuła mi się podoba a podczas czytania byłam zaciekawiona dalszymi losami.

Niby wszystko jest takie jak powinno być, początek z przytupem, klasyczne postacie… no i właśnie, schemat goni schemat, a postać głównej bohaterki taka nierealna. Z jednej strony super intuicja i kojarzenie, a z drugiej nawet przesłuchać nie umie i zachowuje się nieodpowiedzialnie jak na policjantkę.
Ok., tyle narzekania. Może nie jest to wybitna pozycja, ale akcja jest, sens jako tako zachowany, więc czytać można. Czytać, jak to już w recenzjach spotkałam, czytać, a nie słuchać – lektorka psuje resztki tego co jest dobre.

Ok., tyle narzekania. Może nie jest to wybitna pozycja, ale akcja jest,...

Ebook. Drogi przeszłości tworzące teraźniejszość : dobrą i złą. Ten thriller tak naprawdę jest o granicach. Wartka akcja i wciągający wątek kryminalny pokazują nie tylko w sieć zdarzeń. Linie są cienkie, czasami wątłe : praca a bycie matką, przyjażń wśród partnerów z pracy, cienie przeszłości , zależności służbowe i obciążenia. Analityczny umysł kontra psychopatyczne skłonności. Polecam amatorom mocnych wrażeń i głębokich przemyśleń

Dobra pozycja, trzymająca w napięciu. Książka pokazująca, że aby dokonać pewnego przełomu musimy pozostawić własne leki daleko za sobą. Przeszłości nie można zmienić ale czasami jest pomocna w teraźniejszości....

Świetna książka bo trzymała mnie w napięciu od początku do końca.Dobrze się czyta .Na długie jesienne wieczory polecam!!

Fajny thriller, wciąga, fascynuje i ciekawi. Strony lecą same. Sięgam chętnie po następna cześć.

Główna bohaterka jako agentka FBI była wieziona przez psychopatę i po tym przeżyciu trudno było się jej zebrać i wrócić do pracy. Przyjaciel z pracy próbuje jej pomóc w powrocie do tego czym żyła i co bardzo lubiła. Dzięki niemu zajmuje się serią zabójstw i w dochodzeniu korzysta ze swojego zmysłu dzięki czemu łatwiej rozwikłać sprawę.
Książka trzyma w napięciu, są w niej zwroty akcji i przede wszystkim czytelnik nie będzie się nudził.

Książka trzyma w napięciu, są w niej...

bardzo dobra książka, trzymająca w napięciu do końca. Napisana w taki sposób, że trudno się od niej oderwać.

Blake Pierce to niezwykle płodny autor/autorka/kombinat piszący (?),specjalizujący się w kryminałach o seryjnych mordercach. Już przy drugiej książce sygnowanej tym nazwiskiem miałam wrażenie, że mam do czynienia z autokopistą, a trzecia publikacja, „Once gone”, utwierdziła mnie w przekonaniu, że to po prostu jedna i ta sama historia opowiadana wciąż na nowo. Zmienia się tylko lukier, ale nie foremka.

Oto psychopatyczny morderca poluje na kobiety i uśmierca ja w okrutny sposób, porzucając w różnych uroczych miejscach malowniczo upozowane zwłoki. Jego tropem podąża para gliniarzy. I w tej parze zawsze musi być niezwykle inteligentna kobieta zmagająca się z różnorakimi traumami z przeszłości, dla której praca stoi na pierwszym miejscu, co prowadzi do rozpadu wszystkich związków w jej życiu.

Śledztwo jest oczywiście zawiłe, trup ściele się gęsto, pani detektyw daje ciała i odsuwają ja na boczny tor, ale ona przecież nie może się poddać, musi ocalić kolejną ofiarę, nawet za cenę własnego zdrowia i życia.

Przy pierwszym spotkaniu tej schematyczności aż tak nie widać. Z każdą kolejną książką coraz bardziej kłuje ona w oczy. Ja sięgam po te czytadła, bo są napisane naprawdę prostym językiem, dzięki czemu czytanie ich w oryginale nie wymaga dużego wysiłku, a jednak się człowiek językowo ćwiczy. Muszę przy okazji sprawdzić, jak wypada polskie tłumaczenie wytworów Blake Pierce. Nie mam jednak sumienia, by te utwory komukolwiek polecać.

Agentka Rilet choć sama zmaga się z przeszłością zostaje poproszona i pomoc w schwytaniu mordercy kobiet. Co z zabójstwami mają wspólnego lalki? Czy uda się schwytać zabójcę, czy może jednak przeszłość o sobie przypomni. Książka wciąga.

Blake Pierce Zaginiona Zobacz więcej