Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie

Okładka książki Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie Małgorzata Trzaskowska
Okładka książki Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie
Małgorzata Trzaskowska Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2019-07-16
2019-07-16
psychologia pewność siebie wartość poczucie własne wartości kobieta

Jednym słowem "odpuść!". ale każdy wie, że łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić by nie gryzło nas od środka, że czegoś nie zrobiłyśmy, dopilnowałyśmy itp. itd.

Rewelacyjna książka, same konkrety. Autorka bardzo obrazowo wyjaśnia, skąd się biorą nasze zachowania i schematy związane z niskim poczuciem własnej wartości, a także jak możemy sobie radzić i pokonać wewnętrznych krytyków unijne ograniczenia.

Bardzo dobrze mi się słuchało. Jeśli któraś z was babki ma wrażenie, że warto popracować nad swoją wartością to polecam. To chyba jedyny poradnik samopomocy który polecam. Podane są bardzo życiowe przykłady i ćwiczenia. Wiem po sobie, że wychodzę z niektórych sytuacji nie czując się z nimi dobrze. Ciężko czasami samej się domyślić, gdzie się popełnia błąd. Ten audiobook dał mi kilka momentów przemyśleń „Aha, to o to chodzi”. Wysłuchane dwa dni temu i niektóre sugestie już zostały wprowadzone w życie (z pozytywnym efektem).

My, kobiety, mamy to do siebie, że trudno nam uwierzyć w to, że jesteśmy wystarczająco wartościowe. Tak więc szukamy potwierdzenia własnej wartości na zewnątrz, skupiając się na tym jak nasze poczynania wyglądają w oczach innych. Zapominając, że mają wyglądać dobrze w naszych własnych oczach, bo przecież poczucie własnej wartości pochodzi z naszego wnętrza. Udowadnia nam to Małgorzata Trzaskowska w książce “Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie”.
Bądź grzeczną dziewczynką
“Nie ładnie jest tak płakać”, “Zachowuj się”, “Zobacz, ludzie na Ciebie patrzą”, “Nie zachowuj się tak bo dostaniesz karę”, “Przestań bo Cię Pan ukradnie”. “BĄDŹ GRZECZNĄ DZIEWCZYNKĄ”. I oto jak właśnie rodzice uczą nas lekceważyć własne emocje, chować je pod przykryciem uśmiechu, zasłaniać prawdziwą twarz, bo przecież “nie wypada żeby taka ładna dziewczynka płakała/tak głośno się śmiała/krzyczała”. Przecież to takie nienormalne żeby mieć emocje, a bo przecież wyrażanie emocji to wstyd. Ale co potem?
więcej na... https://booknieci.pl/recenzja-jestes-wartosciowa-10-tygodniowy-trening-doceniania-siebie-malgorzata-trzaskowska/

Czy Ty też:

Jesteś miła, uczynna, nie sprawiasz kłopotu i czekasz, aż wszyscy będą Cię lubić? A tutaj niespodzianka- zamiast ogromnej sympatii dostajesz w zamian brak szacunku i ignorancję.
Jesteś zawsze uśmiechnięta i pozytywna, bo przecież inni nie lubią ponuraków. Pomyśl teraz ile razy uśmiechałaś się, gdy wcale nie było Ci do śmiechu, ile razy zaprzeczałaś temu, co naprawdę czułaś? Skąd bierze się przekonanie, że gdy okażesz złość bądź smutek to nikt nie będzie chciał z Tobą przebywać?
Stawiasz innych na pierwszym miejscu? Albo, gdy zaspokoisz swoją potrzebę, czujesz się źle i masz poczucie winy?
Nie mówisz tego, co myślisz, co myślisz, bo nie chcesz psuć atmosfery. Gryziesz się w język tylko po to, żeby „było miło”. Zmieniasz swoją opinię na dany temat tylko dlatego, że towarzystwo, w którym jesteś ma odmienne zdanie.
Boisz się awansu, bo przecież na pewno sobie nie poradzisz albo lepiej nie ryzykować- bo cóż się stanie, kiedy coś się nie uda?
Jesteś perfekcjonistką- albo coś będzie zrobione idealnie albo wcale? Każde potknięcie urasta do rozmiarów klęski, a Ty tkwisz w tym schemacie i nie wiesz jak z niego wybrnąć?
Cały czas coś „musisz”. Musisz posprzątać, zrobić dodatkowy projekt w pracy, musisz zacząć ćwiczyć, musisz „wziąć się za siebie”- a wiesz, czego tak naprawdę chcesz?
Tkwisz w związku bez fajerwerków, bo nie chcesz być sama? Boisz się, że już nikt Cię nie zechce? Na wszystko się zgadzasz, bo nie chcesz stracić partnera? Poświęcasz swoją karierę, żeby to on mógł się rozwijać? Już teraz wiesz skąd bierze się słynne powiedzenie „Za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta”.
Mimo tego, że pragniesz zrobić coś, o czym marzyłaś od dawna strach tak Cię paraliżuje, że zaprzestajesz działania?
Zamiast kreować swoje życie ono Ci się po prostu przytrafia?
Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałaś „TAK” powyższa książka jest dla Ciebie!

Po lekturze książki Małgorzaty Trzaskowskiej uświadomisz sobie w końcu, że to Ty powinnaś być dla siebie najważniejszą osobą w swoim życiu. Nie tylko dlatego, że ze sobą będziesz do końca swoich dnia, ale także dlatego, że dzięki temu innym będzie się z Tobą lepiej żyło. Jeśli jesteś szczęśliwa sama ze sobą inni to zauważają i zaczynają Cię dostrzegać , akceptować i przede wszystkim szanować taką jaką jesteś. Nikt nie chce Cię zmieniać, bo jesteś doskonała taka jaka jesteś.

Dzięki książce zrozumiesz, że zmiana jest możliwa. Że nie musisz już tkwić w roli zabieganej kobiety, wiecznie zabiegającej o aprobatę innych i czekającej na miłe słowo od nich. Dzięki narzędziom wskazanym przez autorkę poradzisz sobie ze szkodliwymi schematami pustoszącymi Twoje życie.

W końcu poczujesz wolność. Poczujesz, że nie musisz już się prosić o sympatię, akceptację, czy też uwagę. Że jesteś wartościowa taka, jaka jesteś! Że jesteś ważna dla samej siebie i samą siebie szanujesz. Że nie jesteś jak zupa pomidorowa i nie każdy musi Cię lubić. Ważne, żebyś to Ty lubiła siebie!

Dlatego też zacznij od dzisiaj pracę nad sobą, nad życiem jakiego zawsze pragnęłaś! Zacznij oddychać pełną piersią, zacznij myśleć przede wszystkim o sobie!

Bo kto jest dla Ciebie najważniejszy w życiu? TY!

Czy Ty też:

Autorka w tej książce używa mojego magicznego słowa-klucz bardzo często, i dzięki temu zdobyła moje uznanie. A tym słowem-kluczem jest "AUTENTYCZNOŚĆ".
Na razie tylko przeczytałam całość, bez rozwiązywania ćwiczeń i cotygodniowej samodyscypliny, ale już po treści tego poradnika widzę, że mamy do czynienia z czymś wartym lektury i praktykowania. Często podczas czytania złapałam się na myślach w stylu "skąd ja to znam?" Jak się okazuje, niektóre schematy, jakie wszczepiają kobietom rodzice, aby wychować grzeczne dziewczynki, są bardzo powszechne. Niestety, te metody wychowawcze sprawiają, że rosną nam nieśmiałe, niepewne siebie i swojej wartości kobiety. Czas to zmienić, a książką Małgorzaty Trzaskowskiej może w tym pomóc :-)

• Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Psychologia
  • Płatna

Dodaj cytat z książki Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie