Kobieta Asertywna

Okładka książki Kobieta Asertywna Kamila Rowińska
Okładka książki Kobieta Asertywna
Kamila Rowińska Wydawnictwo: Rowińska Business Coaching poradniki
poradniki
Kobieta Asertywna. Jak żyć w zgodzie ze swoimi wartościami bez świadomej intencji ranienia innych
Rowińska Business Coaching
2019-08-10
2019-08-10
kobieta rozwój osobisty asertywność motywacja samorozwój

Świetny poradnik o tym, jak komunikować się asertywnie i budować relacje pozostając sobą.

Bardzo dobra książka, do której za jakiś czas chętnie wrócę - by ponownie wykonać ćwiczenia i sprawdzić, co się zmieniło i w jakim kierunku. To właśnie Kamila Rowińska uświadomiła mi, że pełnię w życiu/ społeczeństwie różne funkcje i nikt nie ma prawa oczekiwać ode mnie zaniedbywania jakiegoś obszaru na rzecz całkowitego poświęcenia się jednemu celowi.

Zmieniła moje życie. Jest naprawdę pomocna, jeśli faktycznie robisz to, co sugeruje Kamila.
W tej książce jest o wiele więcej niż tylko nauka asertywności. Planuję ponownie przeczytać tę książkę!

Pozycja obowiązkowa dla każdego - dla kobiet i mężczyzn bez względu na wiek. Dla osób, które chciałyby doskonalić swoje zdolności komunikacyjne, skutecznie wyrażać swoje przekonania i osiągać zamierzone cele, a przy tym budować z innymi ludźmi zdrowe i wartościowe relacje.
Polecam :)

Polecam :)

Taki sobie poradnik asertywnosci ,nie zły, nie dobry ....

Taki sobie poradnik asertywnosci ,nie zły, nie dobry ....

Bardzo słaba książka, niczego nie wnosi, szkoda czasu nawet na jej komentowanie.

Książka zawiera podstawy, jednak od tego typu publikacji oczekiwałam więcej. Mam wrażenie, że została wydana na szybko, zagadnienia omówione są powierzchownie.

Cóż, dziś każdy może napisać "książkę" ;).
W tym przypadku jest to raczej jakiś poradnik, choć za dobre chęci oceniam na 4*.
Bardzo cenię pracę Kamili, ale zdecydowanie lepiej sprawdza się w roli trenera i szkoleniowca.
Jest to dość spore rozczarowanie, ponieważ każde wystąpienie czy wykład autorki są świetne pod względem merytorycznym, a jeśli chodzi o tę książkę, to w zasadzie niewiele tam treści i konkretów, szkoda.

Cóż, dziś każdy może napisać "książkę" ;).

“Kobieta asertywna” jest kolejną książką Kamili Rowińskiej, którą zdecydowałam się przeczytać. Oprócz treści merytorycznych książka przykuwa uwagę także charakterystyczną okładką. Nie zapoznałam się wcześniej z rozdziałami książki, dlatego też tematyka niektórych z nich była dla mnie zaskoczeniem. Cieszę się, że oprócz wątku poświęconego asertywności w kontekście pełnienia różnych ról, autorka zdecydowała się umieścić w swojej książce także inną, cenną wiedzę w postaci wartościowego wywiadu odnośnie asertywności w rodzinie. Dużym zaskoczeniem był dla mnie także temat rzadko poruszanego mobbingu, który wiąże się z asertywnością i może być narzędziem obrony w przypadku bycia uczestnikiem tego procesu.

Tytuł może sugerować, że jest to książka tylko dla kobiet - to nie prawda. Polecam książkę każdej osobie, która chciałaby zapoznać się z tematyką asertywności, pracować nad sobą lub stanowić wsparcie w drodze do asertywnej postawy osoby z najbliższego otoczenia.

Niestety, ale mam wrażenie, że książka pani Kamili powstała tylko i wyłącznie w celu reklamy jej kursów, do których w treści pojawiają się bardzo liczne odwołania. Lektura sama w sobie bardzo powierzchowna i raczej ciężko wyciągnąć z niej cenne wnioski. Szkoda :(

Dodaj cytat z książki Kobieta Asertywna