13 rzeczy, których nie robią silne psychicznie kobiety

Okładka książki 13 rzeczy, których nie robią silne psychicznie kobiety Amy Morin
Okładka książki 13 rzeczy, których nie robią silne psychicznie kobiety
2019-05-16
2019-05-16
Beata Otocka
kobiety poradnik samorozwój

Rewelacyjna! Dla wszystkich kobiet, które zmagają się z codziennością. Dla kobiet, którym wydaje się, że czasem nie pasują do dzisiejszych czasów, że coś jest z nimi nie tak. Zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety. Poruszyła wiele moich czułych strun. Wielokrotnie odnalazłam w niej siebie, dzięki czemu zyskałam cenne wskazówki.

Jestem nią oczarowana i wiem, że koniecznie muszę sięgnąć po pozostałe książki z tej serii.

Jestem nią oczarowana i wiem, że...

Spora dawka przydatnych wskazówek, zamknięta w potrzebnej kobietom książce.

Lekko się czyta, momentami otwiera oczy, a momentami prawi o rzeczach oczywistych, ale nawet takich, nie zaszkodzi utrwalać.

Bardzo przyjemna pozycja, mogącą poprawić samoświadomość.

Spora dawka przydatnych wskazówek, zamknięta w potrzebnej kobietom książce.

Bardzo przyjemna pozycja, mogącą poprawić samoświadomość.

Bardzo długa książka, ale nie powiem - często sporo dawała wskazówek i miała w sobie sporo racji oraz prawdy. Można z tej książki wbrew pozorom sporo wynieść.

Dzisiejszy świat jest wymagający wobec kobiet. Ale nikt nie jest wobec nas aż tak wymagający jak my same. Złapane w pułapki myślowe "Robię tak, bo zawsze się tak robiło". "społeczne oczekiwania i normy mogą ci udaremnić rozwiązanie, które jest dla ciebie najlepsze". "Jeżeli przechodzisz przez życie, próbując się tylko bronić przed bólem, nigdy nie zapewnisz sobie lepszego jutra". 13 zasad opisanych w książce powinno stać się dekalogiem każdej kobiety, która chce rozwinąć skrzydła i stać się najlepszą wersją samej siebie ;)

"Kiedy się nas ucisza, zaczynamy zdawać sobie sprawę, jak ważny jest nasz głos".

Emocjonalne, opiekuńcze i nastawione na budowanie relacji kobiety mogą być również silne psychicznie. Po osobistej tragedii Amy Morin napisała do siebie list o wszystkich złych nawykach, które nie pozwalały jej wyjść z depresji. W ten sposób powstała lista „13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie ludzie”. Na tej podstawie autorka zaczęła doskonalić swój każdy dzień. Gdy opublikowała o tym artykuł, przeczytało go ponad 50 milionów osób. Gdy wydała pierwszą książkę, zwróciły się do niej z prośbą o wsparcie liczne kobiety, bo - jak pisze Amy - chociaż zasady dotyczące siły psychicznej są dla każdego takie same, niewątpliwie kobiety doświadczają innych nacisków społecznych niż mężczyźni. W rezultacie wpadamy w swoje własne, typowo kobiece złe przyzwyczajenia, od których jest wolna druga połowa ludzkości.

Jest to jedna z tych pozycji, do których z pewnością będę wracać. Uwielbiam książki dotyczące rozwoju osobistego, mające w sobie tyle motywacji i pasji. Ta książka jest świetnym poradnikiem jak i przewodnikiem o byciu silną psychicznie kobietą. Od samego początku książka fascynuje, ciekawi. Autorka dzieli się ze swoim czytelnikiem wiedzą i doświadczeniem z zakresu rozwoju psychicznego. Jej dewiza brzmi: "Pokaż swoją siłę, żyj odważnie i ciesz się każdym dniem" - i ta książka nas tego uczy. Książka skonstruowana jest w taki sposób, że każdy z rozdziałów posiada cechę, której nie powinny mieć kobiety silne psychicznie. Posiada świetny wstęp, w którym autorka opowiada o sobie, swoich doświadczeniach i o tym, dlaczego ta książka powstała.

Autorka nie generalizuje, stwierdza, iż na świecie jest wiele kobiet, które na swój sposób są ważne, są dzielne i inteligentne i wpływają na rzeczywistość. Mówi również, że jest też wiele kobiet, o których nic nie wiemy, ponieważ nie są ani celebrytkami, ani postaciami, które przejdą do historii. Mimo to, każda z nas jest ważna - niezależnie od statusu. Amy Morin to 40-letnia pisarka, która urodziła się w Szkocji, a obecnie mieszka w Einfield w stanie Maine. Swoją przygodę z książkami rozpoczęła pod wpływem swoich traumatycznych przeżyć. Stały się one motywacją do stworzenia poradników, w których sama Amy Morin uczy kobiety, jak być niezależnymi i silnymi.

Myślę, że wobec tej książki nie da się obejść obojętnie. Pokazuje, jaką siłę mają kobiety, ale również w jakie pułapki wpadają i jak z nich wyjść. Odsłania nasze słabości, sprawia, że zaczynamy wierzyć w swoje możliwości i nie tracimy czasu na zamartwianie się byle czym. Książka skłania do refleksji, sprawia, że chcemy działać. Czytałam tę książkę z wielkim zainteresowaniem i zaintrygowaniem. Język książki jest prosty, przez co czyta się ją bardzo szybko. Jeden z lepszych poradników, jaki kiedykolwiek czytałam, bardzo wiele mądrych rad z niego wyniosłam i myślę, że jest świetnym przewodnikiem dla każdej kobiety do życia w harmonii i spokoju psychicznym.

Autorka puentuje, iż budowanie siły psychicznej to droga, nie cel. Każdy czasem popełnia błędy i dokonuje złych wyborów. Ta książka nie sprawi, że zostaniemy specjalistami w tej dziedzinie, ponieważ, aby być bardziej pewnym siebie i silnym psychicznie trzeba ćwiczyć i się poświęcić. Jednak mimo wszystko każda z nas jest silniejsza niż my same myślimy. I te słowa są kwintesencją tej niesamowitej książki.

"Nie bądź dla siebie surowa. Jest mnóstwo osób, którzy chętnie to za ciebie zrobią".

#282 - 13 RZECZY, których nie robią silne psychicznie kobiety - Amy Morin - Wydawnictwo Galaktyka

#35/52/2020

"Odkryłam, iż ludzie, którzy trwają przy swoim i dają radę, nie tylko mają zdrowe nawyki, ale też z rozmysłem unikają szkodliwych przyzwyczajeń, które wpędziłyby ich w ślepą uliczkę."

Książka ma 330 stron i jest podzielona na 13 rozdziałów. Każdy rozdział opowiada o jednej rzeczy, której nie robi silna psychicznie kobieta.

Autorka dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na koniec przedstawia korzyści płynące z bycia silniejszą kobietą. A są to:
- zysksz większą odporność na stres,
- zdobędziesz większą satysfakcję z życia,
- zaczniesz osiągać więcej.

Dziękuję Wydawnictwo Galaktyka za możliwość przeczytania tej książki. <3

#zostańwdomu #czytajksiążki

#35/52/2020

Książka ma 330 stron i jest podzielona na 13 rozdziałów. Każdy rozdział...

Nieźle się czyta, ale szczerze mówiąc spodziewałam się dużo więcej; w sumie rady jak w pierwszym z brzegu poradniku pop-psychologicznym, nic nowego, ani tym bardziej odkrywczego; mam wrażenie zmarnowanego czasu, książka tak naprawdę nic nie wniosła w moje życie :(

To jest jedna z tych książek, która postara się pomóc Ci zbudować poczucie własnej wartości i Twoje silne "ja" wyłącznie na podstawie produktów, które już w sobie posiadasz.

Temat rzeka, ale autorka skupiła się na niektórych aspektach życia kobiety. Jak nie dać się ograniczyć, jak być pewniejszą siebie, jak sobie radzić z poczuciem winy, albo jak nie rozmyślać za wiele to tylko parę poruszych tematów, podpartych mnóstwem przykładów z zawodowej pracy autorki. Myślę, że warto zapoznać się z tą pozycją. Może wnieść wiele dobrego i zmusić do refleksji nad swoim postępowaniem i swoją osobą.

Wiele wartościowych uwag na temat problemów o których już sporo wiem. Zawiera cenne wskazówki do których będę wracać by je jeszcze raz przeanalizować i zaaplikować do życia. Sądzę że kobieta faktycznie mogą się utożsamiać z uwagami autorki

• Poradniki
  • Psychologia