Jedyne dziecko

2019-08-14
Joanna Grabarek

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Choć książka "Jedyne Dziecko" opisywana jest jako thriller psychologiczny, bliżej jej do powieści psychologicznej, a właściwie dramatu psychologicznego niż do thrillera.
Akcja powieści bardzo powoli się rozwija i skupia raczej na matce - głównej bohaterce, niż na jej dziecku - nastoletniej córce, która zginęła zsuwając się z urwiska do kamieniołomu. Z czasem historia coraz bardziej skupia się na wydarzeniach związanych z córką, by na końcu akcja pogalopowała odkrywając przed czytelnikiem prawdę.
Muszę przyznać, że zaciekawiła mnie zarówno historia przeszłości matki - Kat, jak i jej córki. Powieść czytało się bardzo przyjemnie, powolna akcja nie nudziła, zaś wątki z pogranicza dramatu również mi nie przeszkadzały. Postaci były troszeczkę przerysowane i momentami zachowywały się irracjonalnie, jednak w ogólnym rozrachunku nie raziło to aż tak bardzo.
Podsumowując, "Jedyne Dziecko" to ciekawa i dobrze zrealizowana pozycja, trzeba jednak się nastawić, że przez większą jej część nie będziecie czuli thrillerowego dreszczyku ani jakiejś szczególnie strasznej czy gęstej atmosfery.

audio - świetna lektorka Paulina Holtz
Akcja zagmatwana od początku do końca. Popaprana emocjonalnie główna bohaterka co chwilę ma nowego winnego i co chwilę pach! nie trafiony. Trochę mnie wkurzała.
Sama była detektywem, sędzią i wymierzającym karę.
Jakoś tej książki nie polubiłam

audio - świetna lektorka Paulina Holtz
Sama była detektywem, sędzią i wymierzającym karę.
Jakoś tej książki nie polubiłam

Świetna ! Wciąga od pierwszej strony !

Świetna ! Wciąga od pierwszej strony !

Książkę poleciła mi pani z biblioteki bo wie, że bardzo lubię takie mroczne historie. Był to strzał w dziesiątkę. Historia jest naprawdę świetna poprowadzona, wraz z główna bohaterka odkrywamy prawdę o śmierci Grace, przy okazji dowiadujemy się o przeszłości Kat. Jedynie czego mi zabrakło w tej książce to więcej wątków z Charlesem. Pomimo kilku potknięć książka jest bardzo ciekawa, szybko się ją czyta dzięki wartkiej akcji i niespodziewanymi zwrotami w tej historii. Bardzo polubiłam Kat, jest silna postacią ale np zabrakło mi wyjaśnienia dlaczego inni uważali, że jest zła matka i odcinała się na jakiś czas pomimo tego, że ona twierdzi że cały czas sie starała. Ciekawiło mnie również jaka naprawdę była Grace, tylko kilka razy było wspomniane o jej złym zachowaniu ale ja chciałabym wiedzieć coś więcej. Oczywiście były też aspekty, które kompletnie mnie zaskoczyły. Mianowicie to dość popularny wątek, że osoba z bliskiego otoczenia jest kimś innym niż się wydaje, ale od początku nie znamy historii Kate więc zdrada tej postaci była sporym zaskoczeniem dla mnie. Podsumowując książkę uważam za warta przeczytania, z czystym sumieniem mogę polecić ją i mam nadzieję że tak jak i mi ta książka przypadnie ci do gustu.

Bardzo dobra książka. Fajna fabuła, świetnie napisana. Wciągająca od pierwszej strony.

Bardzo wciągająca. Psychologiczny wątek, ciekawy opis silnej osobowości. To była pierwsza książka tej autorki, która przeczytałam i już szukam kolejnych. Odpowiada mi styl pisania, czyta się lekko i szybko.

moje pierwsze spotkanie z autorką i bardzo przyjemne, kolejne jej książki czekają na półce do przeczytania :)

Dawno nie czytałam żadnego thrillera psychologicznego dlatego "Jedyne dziecko" bardzo mnie wciągnęło. Policja twierdzi, że 17-letnia córka zamożnych rodziców popełniła samobójstwo, ale jej matka w to nie wierzy i zaczyna swoje śledztwo. Im więcej zagłębia się w tajemnicę śmierci córki tym więcej prawd wychodzi na jaw. Czy śmierć 17latki ma coś wspólnego z przeszłością jej matki?

Ciekawa fabuła. Matka walczącą o prawdę dla swojej córki. Jako jedyna nie wierzy w jej samobójstwo. Polecam przeczytać !

polecam

polecam