Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości

Prószyński i S-ka
literatura faktu
literatura polska historia

Oficjalne recenzje i

Miłość w czasie powstania warszawskiego

Link do recenzji

Pary, które potrafiły walczyć... piękne pokolenie...
Uważam, że pokolenie młodych ludzi, z
których pochodzę, wybrałoby bierność, aby wrogowie światłowodów internetowych nie zniszczyli. Mam nadzieję, że się mylę

Tym razem opinia niezbyt pozytywna. Nie jest to opinia na temat ludzi, o których opowiada książka, a jedynie o samej formie książki. Słuchałam audiobooka, bardzo mało zostało mi w głowie, wiele informacji gdzieś mi umknęło już w trakcie słuchania.

Historii tu opisanych było 44... Za dużo. Naprawdę wolałabym 10, ale konkretnie przedstawionych, emocjonalnie i z większą...

Książka bardzo dobrze napisana. Podczas jej czytania niejednokrotnie miałam łzy w oczach. Bardzo gorąco polecam tę książkę wszystkim nie zależnie czy dana osoba interesuje się historią czy też nie

Ciężko ocenić książkę, która jest na faktach i opisuje losy bohaterów którzy przeżyli tak straszną historię.
Poznajemy dość szczegółowo 44 historie powstańczej miłość oraz kilka krótszych.
Autor pokazuje nam jak w tych trudnych czasach była ważna bliskość, uczucia oraz małżeństwo.
Wzruszająca i pełna emocji

Prawdziwe historie powstańczej miłości , cóż więcej pisać trzeba przeczytać. Mnie wzruszyła bardzo

Nigdy chyba nie przestanę chcieć czytać o Powstaniu Warszawskim. Nigdy nie zrozumiem, jak mogło do niego dojść. I chyba nigdy nie przestanę żałować tych pięknych, młodych ludzi, którzy oddali podczas niego życie. Każdy z nich jest dla mnie bohaterem. Każda z tych historii to czyjeś prawdziwe życie. Całe życie przeżyte w 16 - 17 - 18 lat.

Słaba, naprawdę bardzo słaba publikacja. Spodziewałam się po niej czegoś lepszego, konkretniejszego. Dostaliśmy tu zbiór kilkudziesięciu, niedopracowanych opowieści o miłości w trakcie trwania Powstania Warszawskiego (i nie tylko). Tekst w głównej mierze jest opracowaniem przygotowanym na podstawie bogatej bibliografii. Szalenie męczące były przypisy umieszczone na końcu...

Spojrzenie na PW z trochę innego punktu. Z punktu który wielokrotnie jest wspominany, lecz nie rozwijany. Który czasami jest nawet tępiony: ,,Po co tam tyle ślubów było? Nie wiadomo po co oni się wtedy pobierali". Tak, wiele razy już słyszałam takie opinie, jednak zawsze obstawałam przy swoim. A moja opinia była całkowicie przeciwna do ich. Uważałam, że jeśli ludzie czuli,...

Ach te powstańcze miłości. Podobno w Powstaniu śluby zbiorowe i nie tylko były normą. Pod ostrzałem kul młodzież chciała używać życia, poślubiało się towarzyszy broni, odczuwało mocniej potrzebę kochania, bliskości, bo jutro było niepewne.
Oprócz reporterskiej dokładności, wnikliwej analizy, co prawda w niektórych przypadkach za dużo sobie autorka pofolgowała z...

Rozczarowanie.

• 2019
  • 2020
  • Historia
  • Przeczytane 2019
  • Wojenne
  • 2020

Agnieszka Cubała Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości Zobacz więcej