Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości

Okładka książki Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości Agnieszka Cubała
Okładka książki Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości
Agnieszka Cubała Wydawnictwo: Prószyński i S-ka reportaż
reportaż
Prószyński i S-ka
2019-07-16
2019-07-16
literatura polska historia

Miłość w czasie powstania warszawskiego

2049

Książka „Miłość ’44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości” Agnieszki Cubały zabiera nas do powstańczej Warszawy, w której różni ludzie przeżywają porywy serca. Wśród warszawiaków spotykamy zwykłych ludzi, ale również artystów, pisarzy, poetów, a nawet prostytutkę. Miłość, w której każdy może odnaleźć odzwierciedlenie własnych przeżyć.
Historie, w których wszystko pędzi i nie daje się zahaczyć na dłużej.
Po książkę sięgnęłam w ramach kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
To moje pierwsze spotkanie z literaturą autorki i z pewnością nie ostatnie.

Historie, w których wszystko pędzi...

Wielką zaletą tej publikacji jest jej przekrojowy charakter. Dzięki temu czytelnik zyskuje szerszą perspektywę i może poznać różne odcienie powstańczej miłości. "Miłość '44" to zdecydowanie jedna z ważniejszych powstańczych publikacji, jakie miałam okazje poznać. Odsłoniła przede mną inne oblicze Powstania Warszawskiego - bardziej intymne i ludzkie.

zbiór 44 opowieści o miłości w czasach okupacji, Powstania Warszawskiego/smutne, namiastka normalności, szybkie przeżywanie swojego życia w obliczu śmierci, wsparcie.

Pary, które potrafiły walczyć... piękne pokolenie...
Uważam, że pokolenie młodych ludzi, z
których pochodzę, wybrałoby bierność, aby wrogowie światłowodów internetowych nie zniszczyli. Mam nadzieję, że się mylę

Pary, które potrafiły walczyć... piękne pokolenie...
Uważam, że pokolenie młodych ludzi, z

Tym razem opinia niezbyt pozytywna. Nie jest to opinia na temat ludzi, o których opowiada książka, a jedynie o samej formie książki. Słuchałam audiobooka, bardzo mało zostało mi w głowie, wiele informacji gdzieś mi umknęło już w trakcie słuchania.

Historii tu opisanych było 44... Za dużo. Naprawdę wolałabym 10, ale konkretnie przedstawionych, emocjonalnie i z większą uwagą niż te 44 po łebkach. Nie przemówiła do mnie ta forma. Poza tym miałam wrażenie, że te historie dużo się nie różnią od siebie. Poznają się, zakochują, udaje im się lub nie, przeżyją walki o Warszawę lub niestety nie. Ilość osób i relacji przytoczonych przez autorkę bardzo spłyciła te niewątpliwie fascynujące losy bohaterów.

Tym razem nie polecam..

Ciężko ocenić książkę, która jest na faktach i opisuje losy bohaterów którzy przeżyli tak straszną historię.
Poznajemy dość szczegółowo 44 historie powstańczej miłość oraz kilka krótszych.
Autor pokazuje nam jak w tych trudnych czasach była ważna bliskość, uczucia oraz małżeństwo.
Wzruszająca i pełna emocji

Poznajemy dość szczegółowo 44 historie powstańczej miłość oraz kilka krótszych.
Wzruszająca i pełna emocji

Prawdziwe historie powstańczej miłości , cóż więcej pisać trzeba przeczytać. Mnie wzruszyła bardzo

Nigdy chyba nie przestanę chcieć czytać o Powstaniu Warszawskim. Nigdy nie zrozumiem, jak mogło do niego dojść. I chyba nigdy nie przestanę żałować tych pięknych, młodych ludzi, którzy oddali podczas niego życie. Każdy z nich jest dla mnie bohaterem. Każda z tych historii to czyjeś prawdziwe życie. Całe życie przeżyte w 16 - 17 - 18 lat.

Książka bardzo dobrze napisana. Podczas jej czytania niejednokrotnie miałam łzy w oczach. Bardzo gorąco polecam tę książkę wszystkim nie zależnie czy dana osoba interesuje się historią czy też nie

44 historii miłości z powstania warszawskiego. Ilość opowieści może nieco mnie przytłoczyła jednak uważam, że warto przeczytać. Ciepła i sympatyczna. ❤️

• Przeczytane 2019
  • Wojenne

Agnieszka Cubała Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości Zobacz więcej