Dziennik Anne Frank

Ari FolmanAnne Frank Wydawnictwo: Stapis komiksy
Anne Frank's Diary: The Graphic Adaptation
Alicja Dehue-Oczko, Kamil Budziarz
Stapis
Penguin Books dramat biograficzny europejski komiks obyczajowy Holocaust pamiętnik
Anne Frank's Diary: The Graphic Adaptation
komiksy
Alicja Dehue-Oczko, Kamil Budziarz

Żałuję, że nie znam oryginału. Komiks jest przyjemny w odbiorze, pewne rzeczy są infantylizowane graficznie, ale ma to swój cel. Posłowie na plus, choć jego przekaz smutny. Staram się nie umniejszać niczyjej śmierci (zwłaszcza w kontekście IIWW), ale zawsze jest to ukłucie w sercu na myśl o tych, którym brakło tylko (i aż) miesiąca, tygodnia, dnia do wyzwolenia.
Kreska...

Ta historia to totalny must-read! Oczarował mnie świat ukazany oczami Anne, a każdy kadr kradł moje serce. Jest to najlepszy komiks, jaki przeczytałam w moim życiu.

Na półkach: , , , ,

"Nam, młodym, jest podwójnie ciężko bronić swoich opinii w czasach, kiedy zniszczony i zdruzgotany zostaje cały idealizm, kiedy ludzie pokazują się ze swojej najwstrętniejszej strony, kiedy wątpi się w prawdę, i w prawo, i w Boga".

Cóż to była za niesamowita lektura. Mimo że nie zapoznałam się jeszcze z oryginalną wersją "Dziennika" A. Frank, to gdybym mogła opisać ją...

Powieść graficzna "Dziennik Anne Frank" jest powieścią o tym jak ukrywający się Żydzi radzili sobie podczas 2 Wojny Światowej. Oczywiście dzieło to nie zawiera wszystkich szczegółów które są umieszczone w książce, ale wszystko co najważniejsze według mnie zostało w tej powieść skondensowane. Oprawa graficzna jest tu niewątpliwie ogromną zaletą, ponieważ każdy rysunek...

piękne rysunki, poruszające treści, pełne grozy pozbawione humoru. jest tu wszystko co przeżywa bohaterka (bez wybielania) niezależność, bunt, dojrzewanie, złość, samotność, miłość,Bardzo szczera opowieść, pięknie oddane pamiętniki Anne Frank w nowej wersji. Polecam gorąco

jim carrey mówił "jestem na tak" tutaj by złamał tą regułę choć historie oceniam na 2/10 jest ona mdła ale jescze da się czytać ale rysunki są obrzydliwe i nawet gdyby to było arcydzieło pisane przez moora lub millara to te rysunki by spowodowały zwrócenie śniadania na podłoge.
i wiem że moja opinia jest kontrowersyjna

Kolejny komiks, z którym miałam przyjemność spędzić czas. Piękna i bardzo klimatyczna kreska. Historia dość znana, ale przyznam, że nie czytałam samych pamiętników - z pewnością się jednak za nie zabiorę by porównać ze sobą obie te formy.

Ten komiks to także fantastyczna pozycja dla niechętnie czytających dzieci/młodzieży. Ukazuje obraz II wojny światowej z perspektywy...

Wspaniały prezent dla młodszego rodzeństwa. Piękna kreska Ariego Folmana, wspaniale przeredagowany dziennik pod młodego czytelnika.
Starszym polecam po przeczytaniu oryginału.

Wersja komiksowa niesłychanie do mnie przemówiła. I to na różnych poziomach. Z jednej strony to historia o dojrzewaniu. W trudnych, nienormalnych warunkach, gdzie ludzie są stłoczeni na małej powierzchni, gdy muszą się ukrywać, gdy cały czas grozi im niebezpieczeństwo. Jest to również opowieść o samotności wśród rodziny, o miłości. W tle widzimy też działania wojenne, tych,...

Pięknie zilustrowana opowieść o życiu Anne Frank w czasie wojny.

Dyskusje

• Komiksy