Dziennik

Het Achterhuis
biografia, autobiografia, pamiętnik
Alicja Oczko
historia wojna Holokaust

Książka ta jest świadectwem tragicznej historii Żydów lat 30. i początku 40. XX wieku kiedy to krok po kroku były im odbierane wolności, majątki i ostatecznie życie. Początkowo "Dziennik..." wydaje się być naiwnym pamiętnikiem nastolatki, w którym z czasem widzimy jednak proces dojrzewania autorki. Dodatkowo wątek miłosny dodaje książce uroku i rozpędu - zaczyna ona...

O dzienniku Anny Frank, który został napisany w ukryciu podczas II Wojny Światowej, słyszał chyba każdy. Nietypowa lektura autorstwa małej dziewczynki, która tworzyła swoje zapiski adresując je do fikcyjnej przyjaciółki Kitty. Tak naprawdę, długo pisała je tylko dla siebie, nie śmiąc nawet marzyć, że po latach będzie mieć aż tak imponujące grono czytelników. Wprawdzie, po...

Poruszająca lektura. Ze zwykłego życia do ukrywania się i śmierci. Jako dzieciak, który całe życie powinien mieć przed sobą.

Lektura obowiązkowa.

Jest to książka którą po prostu wypada znać.
Ocenę wystawiam dziecku, które podjęło się trudu pisania o swoim ciężkim losie. Anne pisała bez parcia na popularność, czy jakiekolwiek korzyści z tego płynące, robiła to z potrzeby serca, jak umiała. Książka jest momentami nudna, to fakt, ale warta poznania, choćby przez szacunek dla Anne Frank.
Anne była dziewczynką bardzo...

Książka momentami mnie nużyła, a jej główna bohaterka irytowała. Dokończyłam czytanie z czystej przyzwoitości.

Autentyczna, ukazuje straszne czasy oczami nastolatki

,,W ludziach jest teraz żądza niszczenia, żądza zabijania, mordowania i wściekłości i tak długo, jak długo cała ludzkość, bez wyjątku, nie przejdzie wielkiej metamorfozy, wojna będzie szaleć, wszystko co zostało zbudowane, zasadzone i co urosło, zostanie ścięte i zniszczone, żeby potem zacząc od nowa!"(s.262)

Piękne, dojrzałe przemyślenia młodej dziewczyny. Dziewczyny,...

Daje 10 bo nie piszę tutaj opinii o umiejętnościach pisarskich dziecka, daje 10 bo jest jedyny taki dziennik i prawdziwy opis wydarzeń z wojny, napisany w trakcie Shoah. 11. Nie bądź obojętny.

Dziewczynka- Żydówka opisuje czas kiedy ukrywała się w czasie wojny ze swoją rodziną

Dyskusje

4 664