Wybawiciel

Jo Nesbø Wydawnictwo: Publicat S.A. Cykl: Harry Hole (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Frelseren
Iwona Zimnicka
Publicat S.A.
Frelseren
Harry Hole (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka

Kolejna książka z cyklu o ekscentrycznym detektywie. Z każdym kolejnym rozdziałem historia nabiera tempa. Następna część, której fabuła jest nieprzewidywalna.

Fabuła zaskakująca? To nie nowość w serii z Harrym. To przygoda, inna, ciekawa, prowadząca to wejscia w inny świat. Przy tych książkach sie odpczywa, odrywa myślenie od codzienności. W "Wybawicielu" mamy momenty pauzy w tematyce moralności jak i "osobistych rozkmin" Harrego. Jest to niesamowite, jak w jednej książce możemy drżeć, smiac się czy zastanowić nad własnymi...

Upadek moralny detektywa. Świetnego detektywa. Bardzo udany kryminał. Nieprzewidywalny, krwisty, trzymający w napięciu.

"Wybawiciel" to najlepsza do tej pory część z Harrym Hole. Niestety, sprawy dodatkowo się komplikują - co jak mniemam spowoduje, że Harry będzie częściej zaglądał do kielicha.

Komisarz Harry Hole w mrocznych zaulkach stolicy Norwegii wsrod roznej masci narkomanow i dewiantow szuka czlowieka bez twarzy ktory zabija jednego z czlonkow Armii Zbawienia. Umiejetnie zaciera za soba slady i jest prawie nieuchwytny. Ksiazka wciaga w swoja gre o sprawiedliwosc ktorej tak naprawde nie ma.

Armia zbawienia

Jak zwykle końcówka to daje tyle przeżyć, że wystarczyłoby na dwie książki:)

Kolejna świetna odsłona sagi HH. Końcówka jak zwykle nieprawdopodobna i niespodziewana :D

Szósta część serii o Harrym Hole. Książka dobra, dobrze czytało się, wciągająca, ale w mojej ocenie coś jej brakowało i byłaby znacznie lepsza jak poprzednia część Pentagram lub Czerwone gardło, które były najciekawsze do tej pory. Jeżeli ktoś nie przeczytał wcześniejszych tomów to polecam przeczytać ale czytając samego Wybawiciela albo zaczynając od tej części to i tak...

Uwielbiam tą serie.....

9 267