Skrzydła

Karolina Fedyk Wydawnictwo: Sine Qua Non Seria: Fantastycznie nieobliczalni fantastyka, fantasy, science fiction
Sine Qua Non
fantastyka, fantasy, science fiction
Fantastycznie nieobliczalni

Okładka książki Dzieje się Rafał W. Orkan, Monika Sokół, Artur Olchowy, Adam Podlewski, Krystyna Chodorowska, Bartek Biedrzycki, Paweł Naskręt, Radosław Dąbrowski, Anna Grzanek, Karolina Fedyk, Sebastian Lepianka, Dominik Marcinkowski, Aleksandra Kozioł, Artur Nowrot
5,0
Dzieje się Rafał W. Orkan, Mon...
Okładka książki Fantastycznie nieobliczalni Jakub Ćwiek, Piotr Górski, Jakub Małecki, Aneta Jadowska, Magdalena Świerczek-Gryboś, Maria Krasowska, Marta Malinowska, Jacek Łukawski, Karolina Fedyk, Tomasz Marchewka, Aleksandra Radlak
5,8
Fantastycznie ... Jakub Ćwiek, Piotr ...
Okładka książki Skafander i melonik Michał Cholewa, Anna Łagan, Krystyna Chodorowska, Marta Magdalena Lasik, Anna Hrycyszyn, Alicja Tempłowicz, Karolina Fedyk, Aleksandra Sokólska, Marta Potocka
7,0
Skafander i me... Michał Cholewa, Ann...
Okładka książki Zabawa w Boga Anna Askaldowicz, Benjamin Rosenbaum, Krystyna Chodorowska, Małgorzata Binkowska, Anna Hrycyszyn, Alicja Tempłowicz, Olga Niziołek, Agnieszka Zapart, Karolina Fedyk, Łukasz Marek Fiema, Jesion Kowal, Magdalena Czarnecka, Marta Potocka
6,0
Zabawa w Boga Anna Askaldowicz, B...
Okładka książki Szortal na wynos Wydanie specjalne Jarosław Grzędowicz, Krzysztof Baranowski, Andrzej Kozakowski, Karol Mitka, Dagmara Adwentowska, Marianna Szygoń, Redakcja Szortal.com, Jacek Gędłek, Artur Grzelak, Jeremy Szal, Justyna Macina, Nienke Pool, Karolina Fedyk, Sylwester Gdela, Łukasz Marek Fiema
8,0
Szortal na wyn... Jarosław Grzędowicz...

O rany. To jest książka trudna do oceny dla mnie, bo chciałabym ją ocenić dobrze, ale nie do końca mogę.
Czuć, że to debiut. Pewne wątki trwają wieki, żeby nie dojść do żadnych konkretnych punktów, inne z kolei pomijają ważne rzeczy, by skupiać się na szczegółach. Książka jest chaotyczna i "nie płynie", przez co rozpraszałam się na dłuższych posiedzeniach.
Ale z drugiej...

Ciekawy świat, ale całość odrobinę przegadana. Można jednak to wybaczyć, skoro to debiut. Czekam na drugi tom.

Dark fantasy "Skrzydła" to silnie oddziałujący na emocje i wyobraźnię debiut powieściowy Karoliny Fedyk, w którym autorka umiejętnie buduje atmosferę zagrożenia w oryginalnym, skomplikowanym świecie z potężną magią.

Niewidoma Zaihib przybywa wraz ze swoimi rodzicami do miasta Sahit, nieformalnej stolicy Nowej Saady. Mają nie zwracać na siebie uwagi, bo pochodzą z...

To nie jest książka do czytania szybko. Mnogość światów, bohaterów, wierzeń i plenerów jest zdumiewająca i wymagająca skupienia. Niesamowita dojrzałość debiutu.

Świat przemyślany, dobrze skonstruowany, ciekawy. +1
Problem z przekazaniem emocji bohaterów, tak by czytelnik też je poczuł. -1
Ale jako początek trylogii daje radę.

O ile czytane wcześniej opowiadania były całkiem ok, o tyle pełna książka mnie rozczarowała.
Autorka odnajduje się zdecydowanie lepiej w krótkich formach.

Na półkach: , , , , ,

W niewoli bóstwa i jego skrzydlatych

„Skrzydła”, debiutancka powieść Karoliny Fedyk, przykuwa uwagę ciekawą konstrukcją fantastycznego świata – z odmienną astronomią, pytaniem o naturę bóstw i magią kształtującą rzeczywistość w skali kontynentu. Smutna opowieść o cierpieniu i stracie, w której nawet nadzieja staje pod znakiem zapytania.
(...)

Całość recenzji w magazynie...

Czytałam wcześniej opowiadania z tego uniwersum i cieszę się, że doczekały się rozwinięcia w postaci powieści. Świetna, świeża fantastyka. Serdecznie polecam i wyczekuję na ciąg dalszy.

Dyskusje

• Chcę kupić