Obsesja albo przeciętność. Stań się autorem swojego sukcesu!

Okładka książki Obsesja albo przeciętność. Stań się autorem swojego sukcesu! Grant Cardone
Okładka książki Obsesja albo przeciętność. Stań się autorem swojego sukcesu!
Grant Cardone Wydawnictwo: Onepress poradniki
Joanna Sugiero
poradnik sukces

Ciekawa lektura.

Ciekawa lektura.

Świetna książka, mająca wymiar praktyczny. Pozycja obowiazkowa dla ludzi chcących osiągnąć sukces, którego autor jest żywą jego definicją. Choć po przeczytaniu rozdziału dot. pracy w jego firmie, wiem, że na pewno nie chciałabym dla niego pracować. Bo dla niego pracownicy są tylko wołami, mającymi przynieść mu w zębach jak najwięcej pieniędzy.

Książka jest uzupełnieniem ładowarki motywacyjnej, jaką jest książka autora "Reguła 10x". Z jednej strony lubię styl Granta Cardona, naprawdę daje siłę, by przestać narzekać, ustalać cel i nawet jak się nie chce to działać. Nie jest to książka odkrywcza i nadal jestem zdania, że styl życia do jakiego nawołuje autor przyprawiłby mnie o wylew:) sam również dużo pracuję i załapałem się na tym, czy to, co robię jest moją obsesją? czymś za co bym wszystko oddał?

Podobały mi się smaczki z życia autora (w końcu wszyscy lubimy dobre opowieści). Dwa momementy mnie niemal odrzuciły jednak od lektury:
1. opis jak to autor z łatwością zadzwonił do jednego z klientów i zrobił super transakcję (okej - mógł mieć szczęście i tak sfinalizować sprzedaż, ale jeżeli ktoś pracuje w sprzedaży to wie, że raczej takie sytuacje są raczej jak Yeti - dobrze się je opowiada, wszyscy je znają i nikt ich w zasadzie nie widział)
2. autor opisuje webinar, na którym to miał podobno tysiące widzów i zrobił sprzedaż prodkutów za miliony dolarów - śledzę profil Cardona i widzę, że ogląda go czasami kilkanaście, może maks kilkaset osób...

Z jednej strony mam wrażenie, że wiele opisanych rzeczy to blef i nie jestem przekonany do zalewania mediów społecznościowych swoją osobą. Z drugiej nie mogę odmówić panu Grantowi bogactwa i rozwoju, jakiego dokonał na przestrzeni nawet dwóch ostatnich lat.

Koniec końców - po przeczytaniu książki i w jej trakcie chciało mi się bardziej działać niż przed lekturą, a to chyba był najważniejszy cel, prawda?

• Poradniki
  • Biznes i przedsiębiorczość
  • Inbox

Dodaj cytat z książki Obsesja albo przeciętność. Stań się autorem swojego sukcesu!