Kup teraz - 15 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.99 zł

Bestia

Patronat LC
Peternelle van Arsdale Wydawnictwo: Poradnia K fantastyka, fantasy, science fiction
The Beast is An Animal
Data 1. wydania:
2017-02-28
Paweł Łopatka
Poradnia K
groza horror literatura amerykańska nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo strach śmierć zemsta
The Beast is An Animal
fantastyka, fantasy, science fiction
Paweł Łopatka

Oficjalne recenzje i

Pożeraczki dusz

Link do recenzji

Ogólnie fajny pomysł , jedynie do czego mógłbym się przyczepić to końcówka.

"Bestia" autorstwa Peternelle van Arsdale zapowiadała się na baśniową i magiczną oraz klimatyczną opowieść, dlatego postanowiłam po nią sięgnąć. Czy faktycznie się taka okazała? Zaraz do tego dojdziemy, ale najpierw fabuła. Główną bohaterką lektury jest Alys, mała dziewczynka o dziwnych zdolnościach. Alys jest bardzo nietypowa, dlatego wszyscy uważają ją za złą. A że cała...

Specyficzny styl, wolno spleciona akcja, baśniowość i mrok - ciekawa podróż!

Baśniowa opowieść, przywołująca mi trochę skojarzenia z filmem "Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii" - kto oglądał, może się domyślić klimatu.

Spokojna, fantastyczna, rozwijająca przed nami świat powoli, wraz z dorastaniem bohaterki i jej odkrywaniem siebie. Nie dająca jasnych odpowiedzi, a jednocześnie niosąca ze sobą całkiem solidny morał - każdy nosi sobie w zło,...

Na początku ciężko miałem się wkręcić w ten baśniowy klimat, ale jak już mi okrzepł to wyszła z tego naprawdę bardzo dobra książka. Ciekawa, nietypowa, łącząca kilka różnych tematów w zgrabną całość. Wątek "miłosny" gdzieś tam balansował na granicy zjadliwości, ale koniec końców udało się go nie przesłodzić. Podobno ma z tego powstać film pod ręką Ridley'a Scott'a - moim...

Straszne.
Straszne.
Straszne barachło.

Wielkim zaskoczeniem jest dla mnie tak pozytywny odbiór tej książki wśród czytelników! Baśniowy i początkowo wzbudzający ciekawość klimat powieści jest dosyć szybko zabity przez infantylność treści naiwność bohaterów i płytkie dialogi.
Rewelacyjny pomysł, nudne i nijakie wykonanie. :(

"Bestia" jest to opowieść o losach kilku bohaterów. Książka opowiada dzieje dwóch sióstr bliźniaczek, które przez zawiść ludzką, strach zostają wygnane wraz z matką ze swojej wioski. Więcej na: https://ksiazkowepodrozeagi.blogspot.com/2019/05/bestia.html?m=0

Nuuudy, początek książki wciągający, dostajemy historię o pożeraczkach dusz i o tym jak powstały.A potem już z górki, główna bohaterka, która jest oczywiście inna niż cała reszta martwi się tym że może zostać pożeraczką dusz. i tak się martwi do ostatnich 20 stron książki gdzie dzieje się cała akcja. NIE POLECAM, nudy straszne z wielkimi dziurami fabularnymi.

Nie zachwyciła mnie ta opowieść. Tak naprawdę jest o niczym. Może akurat nie dla mnie. Nudna i dziwaczna.

Chociaż nie doczytałam do końca, to myślę, że nie jest to wina książki, tylko tego, że akurat nie miałam ochoty na takie historie i wolałam porobić coś innego. Książka sama w sobie jest dobra, aczkolwiek pod koniec zaczęła mnie nudzić. Jednak początek jest naprawdę dobry, dlatego warto sięgnąć po tą pozycję.

• 2019
  • Chcę w prezencie