Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP

Okładka książki Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP Sławomir Koper
Sławomir Koper Wydawnictwo: HARDE Wydawnictwo reportaż
reportaż
HARDE Wydawnictwo
2019-01-30
2019-01-30
9788366252066

Historia Do Rz... Marek Gałęzowski,&n...
Historia Do Rz... Jacek Bartosiak, Łu...

Książkę czyta się lekko i szybko. Autor ma przyjemny styl, przez który przechodzi się jak przez masło. Niestety problemy zaczynają się kiedy zajrzymy do bibliografii. Obok odwołań do do właściwych opracowań lub źródeł są też takie jak czyjaś praca magisterska, artykuły w internecie i inne niezbyt odpowiednie warsztatowo kwiatki.

Ogólnie nie jest to zła pozycja. Pod względem przyjemności z czytania jak i informacji w niej zawartych warto po nią sięgnąć. W przypadku tych ostatnich lepiej potraktować ją jako luźny wstęp do tematu niż rzetelne źródło wiedzy historycznej. Ot kolejna przyjemna książka z gatunku pophistorii.

Ogólnie nie jest to zła pozycja. Pod...

Po raz kolejny jestem zdania,że Koper nie pisze - Koper przepisuje. Z innych, bardziej utytuowanych autorów - to co robi to tylko spijanie śmietanki z czyjejś ciężkiej pracy

Sławomir Koper zaimponował mi już kilkoma innymi książkami. Tym razem skupił się na aktach terroru z polską domieszką i całkiem dobrze mu to wyszło. Opisał dziewięć przypadków od powstania styczniowego na okresie końca PRL-u kończąc, gdzie zamachowcami byli Polacy lub osoby polskiego pochodzenia. Miejscami książkę czyta się jak dobry kryminał. Polecam

Moje pierwsze spotkanie z piórem Pana Sławomira, z całą zaś pewnością nie ostatnie. Czasami warto przeczytać o czymś nieznanym, skrywanym bądź po prostu wcześniej nie zauważonym. Czytając zastanawiałam się, czy walka o historyczną sprawiedliwość i wolność, usprawiedliwia terroryzm? I nie umiałam sobie na nie odpowiedzieć. A okazuje się, że nasi rodacy byli "aktywni" nie tylko w Polsce ale także w innych, czasami odległych, krajach. Czy zawsze byli po właściwej stronie? Czy byli mordercami, czy może bohaterami? Sprawdźcie sami.

Książka Sławomira Kopra Polscy i zamachowcy i terroryści jest książką o tyle ciekawą, że pokazuje już w pierwszym rozdziale udział Polaków w działaniach bractwa nożowników i narodnej woli oraz Hryniewieckiego. Pokazuje w kolejnych rozdziałach działalność PPS i zamach w Bezdanach. Prezydentobójstwo Eligiusza Niewiadomskiego, który ja terroryzmem bym nie nazwał raczej zamachem na konstytucyjnego dostojnika. Pokazał także znany wszystkim zamach na Kutscherę Polskich terrorystów za oceanem. Kolejne sprawy przedstawione w książce to sprawa braci Kowalczyków i kazus Walusia. Książkę polecam ludziom chcącym poznać historię z innej perspektywy. Definicje terroryzmu są dość pojemne ale ich tutaj brakuje. Jest to jedyny mankament książki.

Kolejna świetna pozycja autorstwa Sławomira Kopra, dużo mało znanych informacji, bardzo cenię jego styl i narrację. Gorąco polecam.

Książka jest beznadziejna. Nie da się tego czytać. Stawia nieprawdziwe tezy i opiera się na "wiarygodnych" źródłach np. pracy magisterskiej. Autor wysuwa tezę, że w Polsce byli: "skrytobójcy, zamachowcy i terroryści" i nasza historia nie różni się specjalnie od dziejów innych narodów !!!? Autor w książce umieścił zamachy Rosjan na cara!? To na pewno nie dotyczy Polaków. Autor powinien przeczytać wspaniałą książkę "X, Y, Z. Prawdziwa historia złamania szyfru Enigmy" Turing Dermot.
Ocenianej pozycji zdecydowanie nie polecam.

Dostałem tę książkę w prezencie i jest to strzał w dziesiątkę.

Polecam wszystkim, których choć trochę zainteresuje ten temat - nie zawiedziecie się.

Dostałem tę książkę w prezencie i jest to strzał w dziesiątkę.

Bardzo przyjemnie i szybko się ją czyta. Podoba mi się, że autor przedstawia nam terrorystów/zamachowców jak i ofiary, którzy są pokazani jako ludzie z krwi i kości, a nie postacie mityczne, które są złe "bo tak". Sprawy są poruszone w szerokim spektrum i jest to zrobione bardzo ciekawie, zwięźle i przejrzysto....

• Literatura faktu
  • E-Booki
  • Polityka

Dodaj cytat z książki Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP