Think of the children

Okładka książki Think of the children Kerry Wilkinson
Okładka książki Think of the children
Kerry Wilkinson Wydawnictwo: Pan Books Ltd. Cykl: Detektyw Jessica Daniel (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Jessica Daniel (tom 4)
Pan Books Ltd.
2013-01-01
2013-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Wysoka ocena na LB zachęciła mnie do sięgnięcia po książkę, ale niestety zawiodłam się.
Styl prosty, nawet bardzo prosty, bez emocji, niuansów, różnicowania; trochę jak streszczenie lub szkic. Nienaturalne dialogi i nijakie postacie.
Fabuła kryminalna może i niezła, jednak przy takim stylu nie porywa. W posłowiu autor wyjaśnia, że pomysł na pierwszy rozdział wziął ze zdarzenia jakie mu się przytrafiło i wierzę w to całym moim czytelniczym sercem, bo jest to najlepszy rozdział tej książki.
Od początku zachowanie Jessici/kobiety/policjantki (tak zamiennie mówi autor o bohaterce (aż sprawdzałam czy zachowuje tę samą kolejność… ale zdradzę – nie ;) ) jest beznadziejne jeżeli chodzi o podstawowe procedury policyjne.
Oczywiście jest też Adam/mężczyzna/ukochany...

„Gra pozorów” to już czwarty tom cyklu, którego główną bohaterką jest zawzięta i nieustępliwa Jessica Daniel. I może nie jest ona wyspecjalizowana w domowych obowiązkach i gotowaniu, ale za to ma świetny instynkt, który pozwala jej rozwikłać nie jedną trudną sprawę. „Gra pozorów” zaczepia czytelnika dość mocnym wstępem, a następnie stopniowo prowadzi go do rozwiązania zagadki, nie zawsze podsuwając właściwe tropy. Fani powieści kryminalnych będą zadowoleni, ponieważ śledztwo, które występuje w książce jest mocno poplątane, ale za to trzyma w napięciu i zmusza do myślenia i łączenia wskazówek. „Gra pozorów” nie obfituje w krwawe opisy morderstw, czy inne drastyczne sceny, akcja nie pędzi tutaj w zawrotnym tempie i pojawia się sporo podejrzanych, ale wszystko układa się w spójną całość zwieńczoną nieprzewidywalnym zakończeniem. Całe śledztwo jest odrębną sprawą, niezwiązaną z poprzednimi tomami, dlatego śmiało można czytać bez zachowania kolejności tomów. Duży plus dla autora za stworzenie bardzo charakterystycznej postaci jaką jest Jessica, która odznaczała się wybitną intuicją do rozwiązywania spraw, ale za to w życiu prywatnym zaliczała różne wpadki i miała swoje wady. To moje pierwsze spotkanie z twórczością autora, ale muszę zaliczyć je do dość udanego. „Grę pozorów” czyta się dość szybko, a poszczególne elementy tej historii sprawiły, że nawet wciągnęłam się w fabułę i byłam ciekawa kto stoi za porwaniem chłopców.

Książka „Gra pozorów” to zagmatwana sprawa, która ciągnie się od wielu lat, a detektyw Jessica Daniel próbuje ją rozwiązać, nie będąc tego świadoma.

W Manchesterze dochodzi do wypadku samochodowego, Jessica jest jego świadkiem i jako pierwsza jest na miejscu wypadku. W aucie znajduje zmasakrowanego kierowcę, który poniósł śmierć na miejscu, a w bagażniku leżą owinięte w folie zwłoki dziecka.

Kierowca jest bez dokumentów, jego twarz zmasakrowana a auto kradzione. Jedyną wskazówką jest leżąca obok kierowcy mapa, która daje trop. Jessice udaje się dotrzeć na miejsce gdzie wskazała mapa i odnajduje zakopane w lesie ubrania dziecka, które zaginęło 14 lat temu, oraz tajemniczy list z imionami dzieci z okolicy.

Niebawem kolejny chłopiec znika bez śladu, a policjantka rozpoczyna morderczy wyścig z czasem... Wraz z panią sierżant Jessicą będziemy kroczyć, krok w krok po nowych poszlakach i poznawać nowe tropy. Będzie się liczył czas i intuicja detektywistyczna, aby rozwiązać zagadkę sprzed lat. Tylko to, może uratować dziecko, które zniknęło teraz i następne z listy dzieci.

Mimo że to jest czwarta książka z detektyw Jessicą Daniel, jest to całkiem odrębne śledztwo i w niczym nie przeszkadza, że czyta się te książki nie po kolei. Sama bohaterka to bardzo miła osoba i fajnie się czytało o jej prywatnych podbojach. Śledztwo szło z temperamentem i trzeba ciągłego skupienia, bo to bardzo skomplikowana układanka. Autorka serwuje kopanie w starych zapomnianych dziejach, aby móc połączyć fakty. Zakończenie interesujące i trzymające w napięciu do końca.

Detektyw Jessica Daniel w drodze do pracy jest świadkiem wypadku samochodowego. Kierowca poniósł śmierć na miejscu, a brak dokumentów i zmasakrowana twarz utrudniają identyfikację ofiary. Zatrważające jest jednak odkrycie jakiego dokona policjantka na miejscu wypadku. Mianowicie, w bagażniku znaleziono zwłoki chłopca, a na siedzeniu pasażera klucze i mapę. Trop doprowadzi śledczych do zakopanych ubrań dziecka, które zaginęło czternaście lat temu oraz listy z nazwiskami i adresami kolejnych chłopców...

(cd recenzji na fb)

W Manchesterze dochodzi do wypadku samochodowego. Pierwsza na miejscu pojawia się sierżant Daniel. Okazuje się, że kierowca nie żyje, samochód był kradziony, a w bagażniku znajdują się zawinięte w folie zwłoki dziecka.
Jessica próbuje ustalić tożsamość kierowcy, a trop prowadzi do zaginionego czternaście lat temu chłopca. Gdy znika kolejne dziecko, zaczyna się wyścig z czasem.

"Gra pozorów" Kerry'ego Wilkinsona to czwarty tom cyklu o detektyw Daniel. Bardzo lubię te książki i po każdy nowy tom sięgam z przyjemnością. Lekki styl Autora i ciekawie prowadzona fabuła sprawiają, że czyta się je bardzo szybko. Nie znajdziecie w niej spektakularnych pościgów, ale mimo to lektura wciąga od pierwszych stron. Dużym atutem jest kreacja bohaterów, których naprawdę da się lubić. Jeżeli lubicie inteligentne, niezależne i silne główne bohaterki, Jessica Daniel na pewno wam się spodoba. Ja polubiłam ją od pierwszej części i trzymam za nią kciuki, przy każdym prowadzonym śledztwie. Wilkinson ciekawie wplata w opowiadaną przez siebie historię wątki obyczajowe, dzięki którym możemy lepiej poznać życie osobiste bohaterów.
Dochodzenia w sprawie zabójstw dzieci zawsze budzą mnóstwo emocji i tak też było w "Grze pozorów". Miałam podejrzenia co do zakończenia, jednak muszę przyznać, że ostatecznie dałam się zaskoczyć. Autor wie jak podrzucać mylne tropy i wodzić czytelnika za nos. Potrafi stworzyć historię pełną tajemnic i zapewnić rozrywkę na naprawdę wysokim poziomie.
Jeżeli macie ochotę na kryminał bez brutalnych i krwawych opisów, za to z dobrze skonstruowaną i intrygującą zagadką kryminalną to "Gra pozorów" nadaje się do tego idealnie.

☆•☆•☆ ▪RECENZJA▪ ☆•☆•☆

"Gra pozorów" to już czwarty tom serii z detektyw Jessicą Daniel w roli głównej. Dla mnie samej jest to drugie spotkanie i już teraz wiem, że na pewno sięgnę po dwie pozostałe części. Nie będzie to absolutnie problematyczne, gdyż każda z tych książek to po prostu całkiem odrębne śledztwo i nowa sprawa do rozwiązania.
Tym razem będziemy mieć do czynienia z wypadkiem samochodowym, zaginięciami dzieci, a także z tajemniczą listą. Będzie to naprawdę skomplikowana układanka, a poza tym trzeba się będzie dokopać do starych, dawno już zapomnianych i nierozwiązanych spraw. Na dodatek, śledztwa które dotyczą śmierci bądź zaginięć dzieci są dla mnie emocjonalnie trudne do czytania. Jako mama dwójki synków bardzo przeżywam takie historie i myślę o nich nawet po skończonej już lekturze.

Bardzo lubię główną bohaterkę, czyli sierżant Jessicę Daniel, która jak się okazuje jest moją rówieśniczką 😉 Jest to kobieta inteligentna, pracowita i twarda, z charakterkiem, ciętym dowcipem i nieszablonowym myśleniem. Dzięki tym wszystkim cechom, udaje się jej dojść do rozwiązania toczącego się śledztwa. Ale to już na samym końcu, a wcześniej możemy razem z detektyw Daniel zagłębić się w pełne tajemnic dochodzenie i wspólnie z nią główkować nad pojawiającymi się na każdym kroku znakami zapytania.

Muszę przyznać, że tym razem nie udało mi się rozwikłać całej zagadki i autor nieźle mnie zaskoczył! Powiem szczerze, że kompletnie się tego nie spodziewałam 😲 To dla mnie duży plus, bo przeważnie w większości przypadków udaje mi się odgadnąć kto, co i jak.
Tutaj miałam całkowite zaskoczenie! Dopiero później, gdy poskładamy to wszystko w jedną, spójną całość, okazuje się jak ważne i istotne są niektóre, z pozoru nic nie znaczące szczegóły 🙉🙊

Ogromnie lubię też styl autora, który jest lekki, przyjemny i sprawiający, że przez książkę się płynie ❤ Nie ma tu może zaskakujących zwrotów akcji i tempa, które goni z zawrotną prędkością, jednakże jest w tej historii to "coś", co wciąga czytelnika do ostatnich stron.

Nieprzewidywalność, wciągająca fabuła, mylne tropy oraz świetna postać głównej bohaterki to zdecydowanie najmocniejsze punkty tej pozycji 💕

Polecam gorąco wszystkim, a już szczególnie wielbicielom gatunku.

Dziękuję ślicznie @wydawnictwo_dragon za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej pozycji ❤❤❤

☆•☆•☆ ▪RECENZJA▪ ☆•☆•☆

Tym razem będziemy mieć do...

"GRA POZORÓW" KERRY WILKINSON

Jest to czwarta już część cyklu o detektyw Jessice Daniel.
Można śmiało przeczytać nie znając poprzednich części, ponieważ każda książka to osobna historia. Ja jednak polecam przeczytać całość - szczególnie "Kobieta w czerni".

Świetny pomysł, przemyślana i dopracowana fabuła, bardzo intrygująca zagadka. Bardzo realistyczni bohaterowie.
Jest tajemniczo, mrocznie, niepewnie. Zaskakujące zwroty akcji i nieprzewidywalne zakończenie. Cudownie.
Autor ma niepowtarzalny język i styl, co tworzy genialny wciągający klimat, pełen niedopowiedzeń, tajemnic i intryg. Skrzętnie skrywane tajemnice, trudne relacje międzyludzkie, zbrodnie i miłość.
Powieść tę czyta się lekko, szybko i z ciarkami na plecach. Historia pochłonęła mnie w swój świat i przeczytałam ją na raz w niecałe trzy godziny.

Wszystko zaczyna w pewien mglisty poranek w Manchesterze, gdzie dochodzi do wypadku samochodowego, w którym ginie kierowca. Policja odkrywa, iż w bagażniku znajdują się zwłoki dziecka. Kim jest kierowca i kim jest martwe dziecko ?
Nie będzie łatwo, ponieważ kierowca nie ma przy sobie żadnych dokumentów. Tożsamość chłopca zostaje łatwo rozszyfrowana - jest to zaginiony niedawno chłopiec.
Sprawa ta zostaje przydzielona znanej nam już z poprzednich części sierżant Jessice Daniel.
Tym razem będzie miała do rozwiązania niezwykle trudną zagadkę znikających dzieci. Wykaże się swoją inteligencją, bystrością umysłu, ogromnym zaangażowaniem i sprytem.
Szybko okazuje się, że samochód biorący udział w nieszczęśliwym wypadku był kradziony. Zostają w nim znalezione tajemnicze przedmioty - mapka i klucze.Ślady prowadzą do lasu, gdzie zostały znalezione zakopane w ziemi ubrania chłopca, który zaginął czternaście lat temu oraz tajemnicza lista na której znajdują się imiona dzieci z okolicy.

Gdy giną kolejne dzieci z listy Jessica wie, że ma mało czasu, a zabójca realizuje z wielką skrupulatnością swój plan.
Kim jest morderca i co kieruje jego myślami, działaniami ?Ja już wiem. Warto poznać tę historię.

Bardzo lubię pióro autora, każda z Jego książek jest niesamowita.

P O L E C A M  :)

Zapraszam WAS do siebie https://ostatniastrona.com.pl/

"GRA POZORÓW" KERRY WILKINSON

Jest to czwarta już część cyklu o detektyw Jessice Daniel.

Jest...

7/10

7/10

- Gotuję.
-Zupki chińskie, tosty z fasolą i odgrzewane indyjskie placki to nie gotowanie.”

Detektyw Jessica Daniel faktycznie nie spędzała zbyt dużo czasu w kuchni, ale na jej usprawiedliwienie należy dodać, że była gościem w domu. „Do zadań Jessiki należało wnikanie w umysły przestępców i dowiadywanie się, dlaczego zrobili to, co zrobili.” Na obowiązki domowe najzwyczajniej nie starczało jej już czasu.

Kiedy pewnego dnia jadąc do pracy była świadkiem wypadku samochodowego nie przypuszczała, że na pozór błaha interwencja policyjna może zamienić się w pełne pytań i nieoczekiwanych zwrotów akcji śledztwo. Samochód biorący udział w kraksie okazał się nie tylko śmiertelną pułapką dla kierowcy, ale również skrywał tajemniczy pakunek.
„Wzrok Jessiki przykuła lekko podniesiona klapa bagażnika. Policjantka położyła na niej dłoń, w pierwszym odruchu chcąc zamknąć bagażnik, ale ciekawość wzięła górę i kobieta zamiast zamknąć klapę otworzyła ją. Z pewnością nie była przygotowana na to, co zobaczyła. Jej oczom ukazał się podłużny, wrzecionowaty, przypominający kokon przedmiot, który został mocno owinięty plastikową taśmą. Obok leżała zardzewiała łopata z ubłoconą plastikową rączką. Jessica poczuła ścisk w żołądku. Od razu zrozumiała co to było.”
?ᅡᅠ

***
Książka Kerry Wilkinson „Gra pozorów” to prawdziwa gratka dla fanów kryminałów. Zagadka, którą przyjdzie rozwiązać detektyw Jessice, wciąga nie tylko główną bohaterkę, ale również czytelników próbujących wraz z nią rozwiązać tajemnicę dwóch ciał odnalezionych na miejscu kraksy samochodowej. Kryminał przykuwa naszą uwagę pojawiającymi się wciąż nowymi tropami i osobami uwikłanymi w tę niełatwą sprawę. „Gra pozorów” nawiązuje do klasycznych powieści kryminalnych, gdzie liczy się wyobraźnia detektywistyczna, intuicja i otwarty umysł. Czytelnicy nie znajdą tu pościgów policyjnych, czy mrożących krew w żyłach krwawych scen, ale gwarantuję, że ostry jak brzytwa umysł pani detektyw i jej skłonność do nie zawsze regulaminowych sposobów prowadzenia śledztwa z pewnością zapewnią rozrywkę na wysokim poziomie.
Kerry Wilkinson tworząc postać Jessici Daniel, nie skupiła się jedynie na jej życiu zawodowy, ale wykreowała postać współczesnej, odnoszącej sukcesy zawodowe kobiety, która nie zawsze radzi sobie w życiu codziennym. Jej lodówka często bywa pusta, a związek z bliskim sercu człowiekiem również daleki jest do ideału. Na całe szczęście żyjąca swoją pracą i prowadzonymi sprawami kobieta zawsze może liczyć na grono oddanych przyjaciół, którzy potrafią zadbać o tak potrzebną w jej życiu równowagę pomiędzy pracą i życiem osobistym. Jessice, choć jest osobą skoncentrowaną na pracy, nie można odmówić poczucia humoru. Dialogi, czy sytuacje w których bierze udział często wywołują uśmiech na naszej twarzy.
„Gra pozorów” to już czwarta książka z serii, może być czytana jako pozycja niezależna.

- Gotuję.

Książka przeciętna. Większego wrażenie na mnie nie zrobiła.

Książka przeciętna. Większego wrażenie na mnie nie zrobiła.

• Przeczytane 2021
  • Szukam
  • Brak Legimi A
  • Przeczytane w 2022

Dodaj cytat z książki Think of the children