Na krawędzi. Pocałunek ciemności

Na krawędzi (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-04-17
urban fantasy miłość magia na krawędzi granica światów pocałunek ciemności zaświaty piekło niebo ziemia zaświaty anioł

Okładka książki Dopóki śmierć nas nie rozłączy Anna Fobia, D. B. Foryś, Lilianna Garden, K. C. Hiddenstorm, Aga Kalicka, Małgorzata Kasprzyk, Anna Langner, Magdalena Lisiecka, Kamila Malec, Camille O'Naill, Ewa Pirce, Ana Rose, Ludka Skrzydlewska, Emilia Szelest, Justyna Szumańska, Anna Tuziak, Noemi Vain, Francesca Vulneratus, Rain Winter
8,0
Dopóki śmierć ... Anna Fobia, D. B. F...
Okładka książki Deszczowe Sny Meg Adams, Grażyna Białas, Jimmy Durden, D. B. Foryś, Lilianna Garden, Grupa Ailes, Roland Hensoldt, Alicja Krawiec, Samanta Louis, M.M. Macko, Kamila Malec, Ana Rose, Margo Shaw, Ludka Skrzydlewska, Dominika Smoleń, Weronika Szatkowska, Anna Tuziak, Noemi Vain, Francesca Vulneratus, Rain Winter
7,1
Deszczowe Sny Meg Adams, Grażyna ...

Książka miała potencjał, który nie został wykorzystany, niestety. Styl autorki to styl ucznia ósmej klasy podstawówki. Szkoda czasu i pieniędzy.

Ostatnio recenzowałam dla Was debiut mojej znajomej po piórze i dzisiaj przychodzę do Was z taką samą sytuacją, lecz zamiast romansu, skupiam się na historii fantasy. Mam na myśli tutaj książkę, która ukazała się w zeszłym roku i jest pierwszym literackim dzieckiem Kamili Malec, które ukazało się drukiem. Nie będę ukrywać, że odkąd tylko zobaczyłam okładkę, bardzo chciałam...

Malo logiki w tej powieści jest. Główny plot twist opiera się na czymś, co nie powinno zaistnieć, bo nie ma za grosz sensu.
Drętwy humor, sztuczne dialogi, nudy na pudy. Jedyny plus jaki ma ta książka, to fakt, że jest krótka.

Na półkach: , , , ,

Książka trafiła do mnie dzięki "Book tour" zogranizowanym przez autorkę, za co bardzo dziękuję :)

Hisotria Joanny zaczyna się w chwili, gdy jest w stanie poświęcić swoje moce dla miłości.
Gdy jej mąż zostaje porwany do czyśćca, Joanna nie waha się. Jest w stanie pójść nawet do piekła, żeby uratować ukochanego.
Czy to jej się powiedzie?

Książkę się czyta bardzo szybko....

Bardzo długo zbierałam się do napisania opinii o tej książce. Już myślałam, że nie uda mi się nic z siebie wyciągnąć, by przelać na wirtualny papier. Nie jest łatwo powiedzieć, że coś mi się nie podobało albo, że nie podobało się tak bardzo jak chciałabym, żeby się podobało, gdy mam książkę od samej Autorki. Ale chcę być szczera, a nie chwalić coś bezgranicznie wbrew...

"Na krawędzi. Pocałunek ciemności" to debiut.
Joanna jest Czarownicą która z miłości postanawia pozbyć się swoich mocy by móc być z ukochanym, oczywiście Bogowie są temu przeciwni gdyż dziewczyna ma potencjał ale jeden jedyny Filip jej opiekun stawia się za nią i dokonują rytuału. Warunkiem jest że nie może zbliżyć się do tego miejsca bo wszystkie moce do niej wrócą i...

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Witamy w Seryjnym Czwartku. Chcemy dzisiaj się podzielić z Wami recenzją książki, którą miałyśmy zaszczyt przeczytać. Jest to pierwsza część i mamy nadzieję, że druga pojawi się szybko i znów trafi w nasze ręce ❤
Zapraszamy na recenzję Na Krawędzi, Pocałunek Ciemności, Kamila Malec- strona autorska Wydawnictwo WasPos

A czy Ty byłabyś w stanie sprzedać duszę diabłu, by...

3 gwiazdki tylko dlatego, że to debiut. Książka mająca ogromny potencjał, dlatego niewykorzystanie go boli podwójnie.
Chaotyczna, nieprzemyślana, choć przy większym nakładzie pracy miałaby szansę być czymś sensownym. Szkoda, że zabrakło chęci lub czasu.
Nie skreślam Autorki, mam nadzieję, że się rozwinie, czego jej serdecznie życzę. Postacie tworzy sympatyczne.

Wiecie, podczas lektury tej powieści, miałem cały czas taką myśl "czy to nie jest przypadkiem współczesna wersja pewnego mitu greckiego"? Wiecie chodzi mi o ten gdzie jakiś facet poszedł do piekła po dusze swej ukochanej. Tutaj mamy dość analogiczną sytuację. Mamy bohaterkę która w wyniku pewnych splotów zdarzeń zostaje pozbawiona swojego męża i postanawia odzyskać go. Nie...

Zacznę od tego, że dość dużo czasu zmitrężyłam, zastanawiając się - co napisać i jak zacząć. Zaznaczam, że klawisz "Backspace" jest nadwyrężony i zdecydowanie powinien odpocząć! :D

Co byś zrobiła, gdyby Twoja miłość została pojmana i uwięziona w świecie transcendentnym?
Czy odważyłabyś się przejść przez bramę czyśćca, a nawet samego piekła, by ratować ( pozwolę sobie użyć...

• 2019
  • 2019
  • Fantastyka na luzie, lista lektur
  • Fantastyka
  • Fantasy