Ocean namiętności

Okładka książki Ocean namiętności Anna Kekus
Okładka książki Ocean namiętności
Anna Kekus Wydawnictwo: Lira Seria: Biblioteczka Liry literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka Liry
Lira
2019-02-13
2019-02-13

"Ocean namiętności" to powieść lekka i przyjemna. Fabuła jest odrobinę przesłodzona i lukierkowa, ale wybaczam! :)
Autorkę cechuje plastyczność i lekkość przekazu. Mimo pewnej banalności i przewidywalności pozostałam przy lekturze z wielkim zaciekawieniem. Otwarte zakończenie na duży plus! Czytelnik pozostał z nutką tajemniczości.

Filip i Matylda poznają się podczas kolorowego festiwalu na Hawajach. Myślą, że to niezobowiązujące spotkanie na jedną noc. Są bardzo zdziwieni, gdy na drugi dzień oboje spotykają się w pracy. Filip zajmuje się budową hotelu, a Matylda go urządza. Oboje prowadzą grę pozorów, wchodząc w pewien układ bez zobowiązań. Czy aby na pewno on taki jest ? Każde z nich ma pewne doświadczenia z przeszłości, ale to jak każdy. Jak zakończy się ich przygoda ?
Książka nie należy do ambitnych, raczej to lekkich, nie wymagających. Momentami strasznie mnie nudziła, ale dokończyłam ją. Bardziej pasuje ona na okres wakacji, ale może ktoś się skusi na nią teraz. Czy mi się podobała ? I tak i nie :) Co prawda zaskoczyło mnie zakończenie, trochę nie pasowało do całej książki. Ale ono było akurat na plus. Książka zyskał coś więcej niż lekką historię i dlatego się cieszę, że dałam szansę tej książce do końca.

Matylda to 26 letnia dziewica, która nie ma z tym większego problemu. Skupia się na pracy, karierze i chęci osiągnięcia sukcesu. Niezależna, pewna siebie, która w każdej sytuacji potrafi się odnaleźć, nakładając odpowiednią maskę. W pracy profesjonalna, z prawdziwą pasją oddająca się artystycznym wyzwaniom. W życiu samotna. Jedyną bliską jej osobę jest przyjaciel - gej Maniek. Rodzina, w postaci ciotki, która przejęła nad nią opiekę po śmierci rodziców, de facto, się nią nie interesuje.

Filip to człowiek sukcesu. Przekładający karierę nad rodzinę. Syn kochających rodziców i brat kochającej siostry. Do tego właściciel firmy budowlanej, mający swoje tajemnice. Nie szuka i nie obchodzą go bliższe związki z kobietami. Przystojny, profesjonalny, działający według wytyczonego przez siebie planu.

Tych dwoje spotyka się na wyspie Kanui, na Hawajach, na której on buduje hotel, a ona go urządza. Zastanawiacie się, co mi się w tej książce mi się najbardziej podobało? Otóż bohaterka, która nie jest zahukaną, młodą dziewczyną, spijającą z wdzięcznością okruchy czułości z ust mężczyzny. To kobieta z krwi i kości, dumna i pewna siebie, która bierze i daje to na co ma ochotę. Nie chce związku, nie chce wzajemnej zależności. Czysty układ. Zerwanie z dotychczasową wstrzemięźliwością i pofolgowanie zmysłom. Autorka bardzo fajnie nakreśliła portret dziewczyny, która wie czego chce, nie boi się i nie ma zahamowań by po nie sięgać. To facet zaczyna zabiegać, to jemu bardziej zależy, to jemu przestaje wystarczać 'prosty układ'.

W powieści mamy sporo scen seksu i zbliżeń. Nie jest to kamasutra, a proste, aczkolwiek, przyjemne opisy, które bez bólu oczu spokojnie można przeczytać. Żadnych wyuzdanych czy nieprawdopodobnych scen tu nie znajdziemy, można by rzec, jest życiowo;)

Kończąc opisywać swoje wrażenie muszę jeszcze wspomnieć o jednej sprawie. Niezwykle zaskoczyło mnie zakończenie. Jakby z zupełnie innej bajki. Początkowo, niezbyt inteligentnie, pomyślałam: hę??? Doczytałam do końca, odłożyłam i nie wiedziałam, co myśleć. Teraz z perspektywy doby, myślę sobie, że dobrze. W końcu jakaś pisarka nie bała się odejść od schematu... mam tylko nadzieję, że to nie jest wstęp do kolejnego tomu...

Główni bohaterowie poznają się na malowniczych Hawajach podczas festiwalu. Ich relacja miała być oparta na przygodzie na jedną noc, jednak, jak to w powieściach bywa – takie relacje nie kończą się tak, jak planują bohaterowie. Matyldzie i Filipowi przyjdzie się spotkać jeszcze kilka razy…

Mimo iż oboje mają jasno określone cele i zaplanowane życie, to żadne z nich nie jest w stanie przewidzieć tego, co rodzi się w sercu. Uczuć nie można wstawić w harmonogram i zdecydować, co poczujemy i do kogo. Dlatego oboje postanawiają zagrać w grę pozorów, karmiąc się kłamstwami i zatajając różne rzeczy. Starają się wypracować relację, która ma opierać się tylko na fizyczności, a oddalić to, co czują.

Autorka wykreowała ciekawe osobowości, które w ciekawy sposób wpływają na siebie. Ich relacja była dla mnie przekonująca, oddałam się temu w pełni. Aczkolwiek uważam, że jest ona momentami zbyt prosta, lekka i naiwna. A miłość nie jest uczuciem, które przychodzi łatwo, zwłaszcza, gdy brak w niej szczerości.

„Ocean namiętności” to romans napisany przez polską autorkę, która wiele lat swojego życia spędziła poza granicami naszego kraju, a mianowicie w Stanach Zjednoczonych. Anna Kekus rozwijała swoją historię powoli, tworząc lekkie napięcie u czytelnika, który chciał wiedzieć, co wydarzyło się dalej. Momentami przeszkadzało mi to, że książka rozwijała się w tak wolnym tempie, jednak uważam, że efekt końcowy jest dopracowany.

Postanowiłam się oddać twórczości autorki i wciągnąć w tę powieść, co zważywszy na jej lekki i malowniczy klimat nie było trudne. Historię czyta się przyjemnie, jeśli pominie się niedociągnięcia w zbyt lekkiej relacji.
Książka mi się podobała, jednak uważam, że jest to dobra pozycja do przeczytania na raz. Mimo wszystko planuję sięgnąć po kolejny tom, gdyż ciekawi mnie kontynuacja tej powieści, którą czyta się dla relaksu.

Jestem bardzo mile zaskoczona tą pozycją. Na oczach czytelnika, z niesamowitą szczegółowością, powstaje piękny kurort na hawajskiej wyspie Kauai. I to dzięki dekoratorce wnętrz- Matyldzie i właścicielowi firmy budowlanej- Filipowi. Liczne opisy zieleni, krajobrazów, wodospadów, zachodzącego słońca nad Oceanem Spokojnym, a nawet dzikich kogutów, które krzątają się po krzakach, powodują, że czytelnik przenosi się w to piękne miejsce i uczestniczy w tworzeniu niesamowitego kompleksu budynków.
Jest to ciepła opowieść z dużą nutką namiętności i erotyzmu . Styl pisania autorki bardzo przypadł mi do gustu. Głównych bohaterów - Matyldę i Filipa - od razu polubiłam. Ich relacja też jest taka...elektryzująca i wciągająca . Trudno bylo oderwać się od tej książki . Czytając byłam ciekawa czy ich relacja się pogłębi i jak to się wszystko zakończy.
Naprawdę godna polecenia lektura, którą czyta się szybko i z wypiekami na twarzy😉
Ocena 9/10.

“Warto w życiu kochać. Nawet jeżeli to tylko chwila. Dzięki takim momentom jesteśmy w stanie pokonywać wszelkie trudności.”

Filip i Matylda poznają się w barze na Hawajach podczas zakończenia Dni Kauai. Spędzają razem jedną noc, która miała być jednorazową przygodą. Jednak los płata im figla i obojgu przyjdzie się spotkać jeszcze nie raz.
Ta dwójka ma opracowany pomysł na życie, podążają za tym, co chcą osiągnąć i unikają tego, co może ich skrzywdzić. Aczkolwiek jest jedna rzecz, która ich łączy, to pozory i nieszczerość wobec siebie. Wypracowują między sobą niezobowiązujący układ i poddają się namiętności, uciekając przed miłością, czułością i zaangażowaniem.

Czy taki układ można ciągnąć na dłuższą metę?
Co się stanie, kiedy w ich życie wkradną się
nieproszone uczucia?

Anna Kekus to Polka, która większość życia spędziła w Stanach Zjednoczonych. Fascynują ją relacje międzyludzkie, a czytelnikom chce ofiarować chwile relaksu i wytchnienia od codzienności. Przyznam, że autorka tą pozycją podarowała mi chwilę relaksu, ponieważ opowieść jest naprawdę świetna i wciągająca. Może tym razem zacznę recenzję od tego, co mi w tej książce przeszkadzało i była to narracja trzecioosobowa, której niestety nie lubię. Są przypadki, w których mi to nie przeszkadza, ale to rzadkość. Podczas czytania “Ocean namiętności” taki sposób narracji mnie dekoncentrował i nie mogłam się skupić na lekturze. Kiedy zagłębiamy się w przygodę, w którą autorka bądź autor nas zabiera, to chcemy jej poświęcić całą naszą uwagę, a ja z tym miałam miejscami problem. Mieliśmy wgląd w życie bohaterów, ale ja wolę, kiedy to oni nam opowiadają swoją historię, a nie ktoś poboczny. Zazwyczaj książki takiej objętości pochłaniam w jeden wieczór, tak w tym przypadku zajęło mi to cztery dni. To jest jedyna rzecz, do której się mogę przyczepić, bo nic więcej nie znalazłam, cała reszta mi się bardzo podobała.

Teraz przejdę do pozytywów i pierwszym z nich jest fabuła, która była świetnie osadzona i dobrze rozwinięta, co bardzo lubię. Podobało mi się to, że był to powolnie rozwijający się romans, a nie wielka miłość po dwóch dniach. Opisy wyspy Kauai i innych miejsc były wręcz perfekcyjne i cudowne, ja się czułam tak, jakbym tam przebywała razem z Filipem i Matyldą. Styl autorki jest lekki, spójny, bez wulgaryzmów, sceny łóżkowe namiętne bez żadnych chamskich podtekstów, co jest naprawdę ogromnym plusem. Miło przeczytać książkę, gdzie mężczyzna zachowuje się kulturalnie względem kobiety, a nie opryskliwie i bezczelnie. Bohaterzy są świetnie rozwinięci z głową na karku, nie byli sztuczni, tylko tacy z prawdziwego zdarzenia. Mieli za sobą trudne przeżycia, a w szczególności Matylda, która jako dziecko przeżyła tragedię. Jej jedyną rodziną była ciotka, która wzięła ją pod opiekę, ale się nią nie interesowała. Kobieta praktycznie całe życie była pozostawiona samej sobie. Dlatego boi się miłości, straty, zaangażowania i prawdziwych uczuć. Jednak ma pasję, która jest zarazem jej pracą. Jest dekoratorką wnętrz, która jest świetna w swoim fachu.

“Przyjechała do pracy, na kontrakt. Uwielbiała swoją profesję. To była jedna z niewielu rzeczy, które przynosiły jej prawdziwą radość. Właściwie jedyna rzecz, z którą czuła się związana i którą kochała.”

Co do Filipa to arogancki i zadufany w sobie mężczyzna, jednocześnie potrafi być opiekuńczym i zabawnym kompanem. Jest dobrym człowiekiem, ale nie lubi, kiedy ktoś krzyżuje jego plany i nie postępuje według wytyczonego przez niego schematu i wprowadza chaos. Matylda nie raz mu zaszła za skórę, co go denerwowało.

“Już raz zwrócił jej uwagę, żeby nie podejmowała decyzji w jego imieniu. A już na pewno nie kierowała jego ludźmi. On był tutaj od zarządzania. Miał dobrze przygotowany plan działań i aby skończyć wszystko na czas i zgrać się z inspekcjami, musiał się tego trzymać.”

“Ocean namiętności” to moja pierwsza pozycja, którą przeczytałam spod pióra Pani Kekus i na pewno nie ostatnia. Mimo tego, że przeczytanie książki zajęło mi kilka dni, to było warto, ponieważ ta opowieść mi się bardzo podobała dzięki swojej lekkości i bardzo ciekawej fabule. Za to zakończenie mnie wkurzyło. Ja się pytam: Jak można zostawić czytelnika z taką bombą?

Podsumowując “Ocean namiętności” to rozwijający się powolny romans pomiędzy dwójką ludzi z przeżyciami. To również historia o burzeniu murów obronnych i pozwoleniu sobie czuć.
Pamiętajmy, że strzała amora może nas trafić niespodziewanie :)
Szczerze polecam i zachęcam Was do przeczytania tej książki.
Teraz jedyne, co pozostaje to czekać na kontynuację i mam nadzieję, że autorka już ją nam pisze i niebawem wyda.

Ta dwójka ma opracowany pomysł na...

romans z „klasą”
Jestem nim zachwycona, coś wspaniałego. Podobało mi się w prawie wszystko a mianowicie zastrzeżenia i wiele uwag mam do zakończenia !!! Jak tak można zakończyć książkę ??? Pozostawiła ogromny niedosyt i dużo emocji, ogromną niewiadomą 🤔
Mam nadzieje że kolejna część (o ile taka będzie) ukaże się szybko 🥰
📚 znajomość Matyldy i Filipa miała trwać zaledwie chwile, jedną noc. Nawet nie przejdzie im przez myśl, iż przyjdzie im się spotkać jeszcze nie raz... oboje spełniają się zawodowo, mają swój plan i marzenia na przyszłość. 📚 łączy ich także pozory, nie są wobec siebie w 100% szczerzy.
Udają iż łączy ich tylko i wyłącznie namiętność, uciekają przed zaangażowaniem i miłością

romans z „klasą”
Świetnie napisana, delikatny, subtelny język, nie znajdziemy tu chamstwa, wulgaryzmów. Takie książki chce się czytać !...

Cudowna historia powoli rodzącego się uczucia pomiędzy Matyldą a Filipem rozgrywającą się na gorących piaskach Hawajów, ale też pod gorącym kalifornijskim słońcem. P. Kekus jest mistrzynią rozpisywania namiętnych scen bez wulgarnych podtekstów, jest erotycznie ale jednocześnie subtelnie i delikatnie.
Książkę czyta się w jeden wieczór, porywa od pierwszych stron, nie ma tu miejsca na nudę, czy rozwlekłe opisy. Wprost nie mogę doczekać się kontynuacji, jak skończy się historia Filipa, czy faktycznie przeszedł na złą stronę?

Książkę czyta się w jeden wieczór, porywa od pierwszych stron, nie ma tu...

Tak na jeden raz :)

Tak na jeden raz :)

• Posiadam mały pokój biurko
  • Poszukiwane
  • Audiobooki
  • Wysłuchane
  • Poszukuję
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Ocean namiętności