Sierota, bestia, szpieg

literatura młodzieżowa
Miłosz Urban
Miłosz Urban Bękarty wojny

Na półkach: , , , ,

Jest to książka młodzieżowa, ale mimo to, nawiązuje do poważnego tematu, jakim jest prześladowanie Żydów przez rasę aryjską, rasę panów. O wiele mocniej i wyraźniej można sobie wyobrazić życie Żydówki w tamtych czasach. Do tego wątek takiej dziewczynki w nazistowskiej szkole utwierdza nas w fakcie, jak ciężko wtedy wyglądało nauczanie. Poruszona została także kwestia...

Niebanalna, zaskakująca i trzymająca w napięciu. Bardzo dobrze skonstruowana fabuła, ciekawa bohaterka, pełna emocji książka, nie mogę się doczekać kontynuacji.

Na półkach: , , , ,

Zostałam miło zaskoczona przez tą książkę. Zdecydowanie lepsza niż sądziłam.
Na reszcie bohaterka inteligentna przyzwoicie. Książka wciąga od pierwszego zdania i nie wypuszcza do końca. Czekam na kolejny Tom bardzo ale to BARDZO :) oby w tym roku był już wydany.

Trudno mówić o tej książce, bo nie ma na nią wystarczająco dobrych określeń. Wbija w fotel, skłania do refleksji, porusza, wzrusza, chwyta za gardło. Uwielbiam historię Sary i już się nie mogę doczekać kontynuacji!

Bardzo ciekawa wizja II wojny światowej, ukazana w formie powieści sensacyjnej dla młodzieży. Bohaterka, po dramatycznych przejściach, musi schować głęboko emocje i błyskawicznie dorosnąć, zostając szpiegiem. Czyta się szybko, plus też za ładną okładkę!

Wiem, że na temat tej książki są same zachwyty, ale ja niestety mam mieszane uczucia. Nie mogłam się w nią wciągnąć, coś mi nie pasowało. Nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak na wszystkich, a wręcz trochę mnie nudziła.

Na półkach: , , , , ,

Matt Killeen "Sierota, bestia, szpieg"
Zacznę może od tego, że od książki oczekiwałam dużo, a moja recenzja będzie bardzo subiektywna.

Jestem osobą, która uwielbia historię, ale niekoniecznie ją umie. Tutaj przyciągnęła mnie okładka, przecena i zapewnienie historycznego thrillera. Opis na okładce zniechęca, brzmi jak typowa młodzieżówka.

"„Bękarty wojny” dla nastolatków....

Książka jak najbardziej przypadła mi do gustu. Dzięki niej dowiedziałam się o wielu nieznanych mi wcześniej faktach na temat drugiej wojny światowej , a główna bohaterka dzięki swojej odwadze , mądrości oraz wytrwałości skradła moje serce . Z niecierpliwością czekam na drugą część tej książki.

Piętnastoletnia Sara Goldstein żyje w Niemczech, gdy wszechobecna jest idea nazizmu. Sama ma pochodzenie Żydowskie, przez co ogromnie odczuła prześladowania takich jak ona. Gdy wreszcie jej matka decyduje się za ucieczkę z kraju zdarza się wypadek, podczas którego kobieta umiera osierocając dziewczynkę. Niedługo po tym wydarzeniu Sara spotyka Brytyjskiego szpiega, z którym...

„Nie wolno kłamać, kiedy można powiedzieć prawdę. Kłamstwa muszą być spójne, zawczasu i starannie przygotowane, bo inaczej będą krępowały jak więzi i w końcu cię uduszą.”, czyli czy drobna, zdeterminowana nastolatka mogła wpłynąć na przebieg wojny?

Sierota, bestia, szpieg to powieść młodzieżowa, ale z dodatkiem wojennym. Jest to debiut autora. Akcja utworu rozgrywa się...

Dyskusje

• 2019