rozwiń zwiń

Zostań ze mną

Okładka książki Zostań ze mną
Robert KornackiLidia Liszewska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Matylda i Kosma (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Matylda i Kosma (tom 3)
Czwarta Strona
2019-04-03
2019-04-03
literatura polska

Okładka książki Macie dziś szczęście Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Ocena 6,7
Macie dziś szc... Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Cichym słowem Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Ocena 7,3
Cichym słowem Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Szczęście na czterech łapkach Klaudia Bianek, Anna Kasiuk, Robert Kornacki, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Agata Przybyłek, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Sylwia Trojanowska, Karolina Wilczyńska
Ocena 7,7
Szczęście na c... Klaudia Bianek, Ann...
Okładka książki Jednym gestem Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Ocena 7,2
Jednym gestem Robert Kornacki, Li...

Właśnie skończyłam czytać #zostańzemną i nie mogę się pozbierać. Oczywiście wzruszenie wzięło górę i pod koniec książki nie obyło się bez użycia chusteczek. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Mimo wszystko chciałam żeby ta historia miała szczęśliwe zakończenie mając na myśli Matyldę i Kosmę.

Niestety życie często bywa inne niż byśmy chcieli żeby było. W jednej chwili może zmienić się wszystko o 180 stopni i nic już nie będzie takie samo. Tak, jak było i w tym przypadku.

Również osoba, którą poznaliśmy w poprzednich częściach nie otrzymała od życia szczęśliwego biletu do przyszłości. Wiadomość o chorobie Stwardnienia Rozsianego przyćmiło wszystkie jej plany, które snuła.

Więcej Wam nie zdradzę, ale uważam za swoje życiowe motto, że nic nie dzieje się bez przyczyny 😊

Niestety życie często bywa inne niż byśmy chcieli żeby było. W jednej...

Pierwszy tom był super, drugi trochę nudnawy, a trzeci beznadziejny.

Pierwszy tom był super, drugi trochę nudnawy, a trzeci beznadziejny.

Zycie lubi płatać figle. Po udanej zagranicznej kuracji Kosmy, razem z Matyldą i ich córkami osiedli na mazurskiej wsi. Jedna sielankowe życie "przegrało" z pasją Matyldy, która wyjechała do pracy we Włoszech. Listy od żony, które połączyły tą dwójkę, pozwalają Kosmie przeżyć tęsknotę za ukochaną. Czy pomoże mu coś lub ktoś, tą wieczną tęsknotę i smutek przekształcić w radość z życia?
Dobrze się czyta.

Zostań ze mną to piękna i wartościowa lektura. Poruszająca ważne tematy, z którymi wiele nas musi się zmierzyć w rzeczywistym życiu. A do tego jeszcze piękne listy , które trafia prosto do serca. Wspaniała książka.
Polecam

Polecam

Kilka dni temu skończyłam czytać „Zostań ze mną” Lidia Liszewska & Robert Kornacki - autorzy książek
Jest to trzecia część pięknej i poruszającej historii Matyldy i Kosmy. Książka tym bardziej bliższa memu sercu, bo akcja toczy się na Mazurach 🙂
Autorzy w niecodzienny i zaskakujący sposób opowiadają losy dwojga dojrzałych ludzi, którym chyba przeznaczenie pozwoliło odnaleźć siebie na tym świecie. Ich miłość przeszła ogromną próbę, ale przetrwała i to właśnie jest najpiękniejsze ❤️
Listy Matyldy, która wyjechała do Włoch, wzbudzają wiele emocji i pozwalają Kosmie przetrwać czas rozłąki. Ale czy uda mu się długo wytrzymać bez kobiety przy boku? Ponoć, jak bardzo się kocha, to udać może się dosłownie wszystko.
Ale... takiego zakończenia, to się nie spodziewałam 😲😲😲
A teraz bez zbędnej zwłoki przechodzę do kolejnej i niestety ostatniej już części 😕 Zabieram się za „Podaruj mi szczęście” i tą książką wchodzę w świąteczny klimat.

"Co jest takiego w sztuce, co jest takiego w ludzkich namiętnościach, że zatracamy się w nich bez reszty, wiedząc, ile się za nie płaci? Dlaczego supłamy ostatni grosz na chwilę uniesienia, błysk właściwego słowa, barwy, kształtu? To tylko wytwory naszych rąk, emocji, wiedzy, wyobraźni, a potrafią popchnąć i twórcę, i tego, kto po drugiej stronie, w miejsce, z którego nie ma powrotu. Ile trzeba mieć odwagi, żeby tylko za tym podążać? A może to tylko egoizm? Pospolity jak perz, wybujały jak majowy mlecz."

Majowy mlecz... Macie tak, że czujecie, że ze pewne książki musiały akurat w tym momencie trafić w Wasze ręce?
Ja tam czasem mam. I z tą właśnie tak było.
Doskonale pamiętam, że kwiecień 2019 był miesiącem bez książki. Wena do czytania gdzieś odeszła, że by w maju powrócić z nową siłą.
"Zostań ze mną" jest dla mnie książką wyjątkową. Została wygrana w konkursie i posiada autografy wspaniałych Autorów - Lidii Liszewskiej i Roberta Kornackiego.
Jest to książka, która po której na długo zostały we mnie emocje. Po raz kolejny Autorzy złamali mi serce. Takiego obrotu spraw nigdy bym się nie spodziewała. Wiedziałam, że kluczową, rolę, jak w poprzednich tomach "Napisz do mnie" i "Zaczekaj na mnie" odegrają listy, ale...

Kosma wraca do Polski całkiem zdrowy. Wraca do Maltydy i swoich dwóch córek - Halszki i Różanki. Wiedzie spokojne życie na wsi hodujac ślimaki, jeżdżąc od czasu do czasu do Warszawy na nagrania.
Świat się zmienia, gdy Matylda postanawia wyjechać do Włoch, by pomóc swojej mentorce - Violi.
Kosma musi sprawdzić się w roli Ojca. Wychowywanie dwóch kilkuletnich bliźniaczek to wielkie wyzwanie, które chce wykonać jak najlepiej. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy na drodze Kosmy staje przyjaciółka, kelnerka "Żółtej ciżemki". Czy zostanie z rodziną Makarskich?
Czy list postawiony przez Kosmę zmieni bieg wydarzeń?
Po raz kolejny cieszę się, że trafiłam na pierwszy tom tej książki. To była wspaniała i emocjonalna przygoda, którą polecam każdemu.

Na półkach: , , , , , , ,

Część 3. historii Matyldy i Kosmy pt. "Zostań ze mną" to książka, która mnie zszokowała, wstrząsnęła i złamała mi serce. Po przeczytaniu całości się popłakałam i przez długi czas o niej myślałam. Choć w trakcie lektury miałam w głowie różne scenariusze to tego co się finalnie wydarzyło się nie spodziewałam i nie powiem, że mi się to podoba.
Kosma i Matylda razem z bliźniaczkami celebrują swoje szczęście mieszkając w swoim wymarzonym miejscu na Mazurach. Po ciężkich przeżyciach w końcu mogą się sobą nacieszyć. Czytając te chwile ich szczęścia robiło mi się ciepło na sercu. Ich sielskie życie przerywa wyjazd Matyldy do Włoch na kontrakt, zakochani by przetrwać rozłąkę znów piszą do siebie listy. Kosmie przypada rola samodzielnego taty Halszki i Różanki i jest to naprawdę uroczy obrazek. Jest coś w tym, ze córki zmiękczają mężczyznę i zmieniają go na lepsze. Nikt nie spodziewa się jednak, jak duże znaczenie w ich życiu będzie miał wyjazd Matyldy. W powieści pojawi się również znana czytelnikom bohaterka, która odegra znaczącą rolę w życiu Kosmy. Zadziało się tu wiele, nie mogłam się oderwać od lektury. Autorzy zafundowali czytelnikom niezłą mieszankę emocji, od radości, poczucia sielanki po zaciekawienie, smutek i poczucie ciepła. Pokazali również, że czasem najlepszym co można zrobić dla drugiego człowieka jest wyciągnięcie mu pomocnej dłoni i ofiarowanie swojej obecności. Czytało mi się bardzo dobrze, najlepiej z tych trzech części. Pewnie dlatego, że już dobrze znałam bohaterów, zdążyłam ich polubić, za nimi zatęsknić i byłam ciekawa co tam u nich słychać.
Teraz jestem tym bardziej ciekawa co autorzy zafundowali bohaterom w "Podaruj mi szczęście"...

Kosma i Matylda razem z...

Na półkach: , , , ,

Trzecia część opowieści o Kosmie i Matyldzie trzyma klasę dwóch poprzednich.
Przedstawiona w książce historia jest piękna, wzruszająca i zaskakująca, myślę, że na długo pozostanie w mojej głowie.
Według mnie pozycja ta jest naprawdę warta przeczytania

Trzecia część opowieści o Kosmie i Matyldzie trzyma klasę dwóch poprzednich.
Według mnie pozycja ta jest naprawdę warta przeczytania

Trzecia część sagi. Świetna jak dwie pozostałe. Z pozoru zwykłe kobiece czytadło, ale piękne są listy,. Aspekt uczuć z punktu widzenia mężczyzny to też coś niezwykłego. Rzadko się zdarza, by tyle miejsca poświęcić męskim uczuciom właśnie. Cudne listy. Jest wątek zaskoczenia, który nie pozytywny co trudno podarować autorom. Nie będę zdradzać , a nuż ktoś jeszcze się skusi i przeczyta. Warto.

Dzisiaj kilka słów o trzeciej części serii o Matyldzie i Kosmie, czyli "Zostań ze mną". Piszę na gorąco zaraz po lekturze póki emocje jeszcze nie opadły.
Po niesamowitej pierwszej części i troszkę zbyt "przegadanej" drugiej nie do końca wiedziałam czego się spodziewać. Ale spotkało mnie miłe zaskoczenie, bo tutaj zaczęło się znów coś dziać. Wiemy że Matylda i Kosma są razem, wychowują razem córki, wychodzą na prostą i nadrabiają zaległości. Matylda wyjeżdża do Włoch. Jej mąż ciesząc się z wygranej walki z chorobą zajmuje się dziewczynkami, pracuje, wchodzi w nowe biznesy. Wydawałoby się- sielanka. Ale im dłużej czytałam, tym bardziej zastanawiałam się o co chodzi z Matyldą... Czy autorzy o niej zapomnieli? A może wyskoczy jak królik z kapelusza na koniec i będą żyli długo i szczęśliwie?
W pewnym momencie pojawia się Iza, barmanka, która pomagała bohaterom w korespondencji... Myślę: po co ona, o co chodzi? Czy Kosma znów podąży za starymi nawykami i wda się w romans?
No i powoli zbliża się zakończenie. I nadchodzi totalne zaskoczenie do tego stopnia, że łza pojawiła się w oku. I to wywróciło moje spojrzenie na tę historię. Bo seria o Matyldzie i Kosmie to opowieść o życiu. To nie tani romans, gdzie dwoje ludzi się spotyka i żyją szczęśliwie do późnej starości. Tym dwojgu życie nie poskąpiło traum i tragedii. Nikt im wspólnej ścieżki nie usłał różami. Chociaż może... Ale te róże miały bardzo ostre, do granic możliwości, kolce.
To jest historia pięknej miłości dojrzałych ludzi, którzy potrafią dla siebie zrobić wszystko i czekać na siebie. Niestety to też opowieść o tym jak perfidne, przewrotne i smutne potrafi być życie. Niesamowicie wzruszająca historia, która za długo czekała na mojej półce. Polecam.