Bieganie na weganie czyli jak przebiec 100 mil jedząc trawę i kamienie

Okładka książki Bieganie na weganie czyli jak przebiec 100 mil jedząc trawę i kamienie Gniewomir Skrzysiński
Gniewomir Skrzysiński Wydawnictwo: Cambio Mental Editorial sport
sport
Cambio Mental Editorial
2018-12-27
2018-12-27
bieganie; weganizm; mentalność; rozwój; kaizen; filozofia

Jestem z siebie dumna, że udało mi sie przez nią przebrnąć chociaż zajęło mi to jakieś 3 tygodnie, a "normalnie" czytam takie 200 stron dziennie. Trudno powiedzieć o czym książka, autor chwali się kilkoma sukcesami (mega szacun) pewnie ma ich wiele więcej, ale ma wysoko postawioną poprzeczkę określającą sukces. Opisując jakąś osobę zaznacza w () biega, ale bez sukcesu, a dla innych sukcesem może być samo wyjscie z domu. Reszta naciągane np. że kurkuma jest szeroko dostępna w sklepach, wow. Książka pewnie znajdzie się w mojej czołówce najgorszych książek przeczytanych w tym roku.

Mimo że tematyka jest mi bliska (jestem biegającą weganką),książka jakoś mnie nie powaliła. A może właśnie dlatego? Wydaje mi się, że dla osób na tradycyjnej diecie może być ciekawsza. No i kolejna książka o ultra nie dająca odpowiedzi na pytanie: jak wygląda trening ultrasa. Ale było też kilka ciekawych momentów. Myślę, że warto dać szansę autorowi i wyrobić sobie swoją własną opinię. Ja spodziewałam się czegoś innego.

Mega inspirująca książka, zaje*%&tego człowieka.
Książka o bieganiu w której...niewiele jet o bieganiu a cała reszta to soczysty mind coaching.
Jeśli po przeczytaniu książki Christophera McDougalla " Urodzeni biegacze" kupiłeś buty do biegania, lub chociaż Twoja głowa pomyślała, żeby ruszyć dupsko z kanapy, to po przeczytaniu książki Gniewka przestaniesz pić mleko do kawy i popatrzysz na ten świat z trochę innej strony.
Gniewko dziękuje za mega przygodę z książką.

Mega inspirująca książka, zaje*%&tego człowieka.

Bez szału. Są ciekawsze książki i o bieganiu, i o diecie wegańskiej i jednym i drugim za razem.

Książka według mnie bardzo chaotyczna i tak naprawdę o niczym. Niewiele się z niej dowiadujemy ani o bieganiu, ani o jedzeniu. Dużo zbędnych powtórzeń, w tym tytułowy żart o jedzeniu kamieni i trawy do znudzenia. Najciekawsze okazały się wywiady z innymi biegaczami. Jedyny plus, że czyta się szybko i przyjemnie (tylko nie wiadomo po co).

opinia od serca bo książka pisane od serca, prawdziwa, z pasją i dużą dawką poczucia humoru . Mówi o tym że my sami jesteśmy kreatorami swojej codzienności i mamy na nią wpływ. Świetnie się czyta, masz wrażenie że chwilami biegniesz z autorem. Nie tylko dla biegaczy, dla tych którzy biorą życie w swoje ręce. Polecam

Jestem biegaczką. Po książkę Gniewomira sięgnęłam bardzo świadomie, lecz bez większych oczekiwań, nie nastawiałam się nic, byłam ciekawa co ten facet sobie myśli, jaki jest, jak on to robi, że tak biega, nie szukałam drogowskazów, ani poradników. A Gniewko nienachalnie zabrał mnie na cudowną wycieczkę (nie tylko biegową!),ksiązkę wręcz pochłonęłam, nie sposób było mnie oderwac od czytania, jest napisana niezwykle lekko i mądrze. Bardzo polecam ją każdemu, nie tylko biegaczom, nie znajdziecie tam żadnych rad, wskazówek, ale gdy zamkniecie ją już po przeczytaniu, poczujecie niesamowity spokój i apetyt na jeszcze! Dzięki Gniewomir!

Niesamowite jest to, że każdy (niezależnie od uprawianego sportu czy preferowanej diety) jest w stanie wynieść z tej książki coś dla siebie- nowego, przydatnego, inspirującego. Mądre treści pisane przyjemnie przyswajalnym stylem. Gniewomir - dobra robota chłopie! Horyzont nieco się poszerzył. 🙂

Dobrze się czyta, nawet jeśli nic nie wiesz o bieganiu i jedzeniu trawy.Jakby "niechcący" otwiera inne spojrzenie na pojęcie dbam o planetę. Subtelnie przypomina,że to również świadome wybory w zakupach wszelkiej maści, nie tylko nie śmiecenie. W dobie konsumpcjonizmu bardzo dobry znak stop. Polecam każdemu.

Parę słów o książce Gniewomira. Jest rewelacyjna! dlatego dałem 10-tkę. Oczywiście można by się przyczepić do jednej, dwóch rzeczy, ale w ostateczności „Bieganie na weganie” broni się samo z całkiem niezłym finiszem. Autor, zapalony biegacz długodystansowy (po górach !),pisarz, kucharz, roślinożerca, myśliciel, filozof, muzyk, właściciel firmy „Przyjazne Ukulele”, couch, złota rączka - jednym słowem człowiek Renesansu pisze szczerze i autentycznie o swoich pasjach i miłościach. Książkę czyta się jednym tchem. Gniewko, gdy czytałem opisy twoich biegów ultra, czułem się jakbym biegł razem z Tobą. Dziękuję Ci za ten dreszcz emocji. Mnie do biegania daleko (a może nie tak daleko jak mi się wydaje) – 115 kg, kontuzjowane kolano. Po lekturze zapragnąłem biegać, schudnąć, zrobić porządek z kolanem i biegać. Dość wymówek! Da się?! Da!!! Książka mega inspiruje do zmiany, do przekraczania własnych ograniczeń, a Gniewomir jest tego przykładem. Autor dzieli się z nami własną filozofią życia, ale bez fanatyzmu, nic nie narzuca. Chcesz? Spróbuj. Nie chcesz? Nie musisz. To co proponuje na ogromną wartość i warto skorzystać z jego sugestii. Przez karty książki przebija się wrażliwość i mądrość autora oraz jego niesamowity hart ducha i upór w dążeniu do wytyczanych celów. Gorąco polecam lekturę tej fantastycznej książki wszystkim, a zwłaszcza osobom, które pragną się rozwijać. Dziękuję Gniewko! Życzę powodzenia w najdłuższym biegu, czyli życiu i udanego omijania niedźwiadów ;). Twoja książka wzbogaciła mnie i jestem Ci za to wdzięczny.

• Przeczytane w 2019 r.
  • Góry
  • ANIMAL STUDIES / PLANT STUDIES / MYŚL EKOLOGICZNA
  • -- DOC: POR: Bieganie

Dodaj cytat z książki Bieganie na weganie czyli jak przebiec 100 mil jedząc trawę i kamienie