Ultranastawienie

John HancTravis Macy Wydawnictwo: Aha! sport
The Ultra Mindset: An Endurance Champion's 8 Core Principles for Success in Business, Sports, and Life
Jakub Krauze
Aha!
maraton bieganie ultramaratończyk wyzwanie
sport
Jakub Krauze
maraton bieganie ultramaratończyk wyzwanie

Dla sportowca książka na pewno się spodoba. Gdy już człowiek przyzwyczai się do historii typu: "biegłem pierwszy raz, było mega ciężko, duża konkurencja. No ale się zmotywowałem i dzięki temu wygrałem wyścig", to się czyta całkiem przyjemnie.
Książkę podzielono rozdziałami według każdej z metod tytułowego ultranastawienia. Dla osoby interesującej się sprawami...

Wartościowa książka z mnóstwem wskazówek i historiami wykorzystania ich we własnym życiu. Czego tutaj chcieć więcej? :)

Książka słaba. Zarówno w tematyce sportu, jak i rozwoju osobistego. Większość rozdziałów to nudne opisy rajdów przygodowych (które same w sobie są ciekawe, ale wyjątkowo nieumiejętnie opowiedziane) czyli kilkudniowych wyścigów, w czasie których drużyny ścigają się np. na rowerach, biegając, płynąc kajakami, i każdy inny środek transportu jaki przyjdzie do głowy...

Trudno mi jednoznacznie ocenić tę książkę. Z jednej strony mamy w niej dość chaotyczną strukturę - skakanie z tematu na temat i z jednej relacji z wyścigów w drugą. Z drugiej strony jest w niej ukrytych kilka bezcennych wskazówek, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, nie tylko tymi sportowymi, oraz jak znaleźć motywację do codziennych treningów.

Jeśli dodam, że dzięki...

Książka jest ciekawym połączeniem dziedziny sportowej i psychologicznej. Każdy fan sportu i psychologii znajdzie tu coś dla siebie. Ciekawe opisy biegów, traithlonów przeplatają się z motywującymi przemyśleniami autora. Książka "daje kopa" nie tylko w dziedzinie sportu. Przemyślenia, tytułowe "ultranastawienie" można przenieść na dowolną dziedzinę życia- miłość,rodzinę,...

Radzi, jak radzić sobie z przeciwnościami losu na przykładzie rajdów przygodowych i ultramaratonów. Pokazuje, że gdy się chce, można pogodzić ze sobą wszystko-pracę, sport na poziomie wyczynowym, posiadanie rodziny. Nie ma rzeczy niemożliwych. Zdecydowanie warta przeczytania.

Liczyłem na coś lepszego. Nie do końca odpowiadał mi "szkielet" książki. Myślałem że będzie więcej opisów z zawodów, a tu co rozdział przerywnik. Ogólnie książkę mogę polecić miłośnikom biegania. Znajdziecie tutaj parę wskazówek dotyczących motywacji. Przydadzą się, jak człowiekowi włączy się leń i będzie chciał odpuścić trening ;-)

Sam tytuł skłonił mnie do kupna i przeczytania tej książki...i wiecie co, wrócę do niej jeszcze nie jeden raz z pewnością.

Propozycja została napisana bardzo lekkim, przystępnym językiem, to w jej wnętrzu uwzględniono rozmaite ćwiczenia – głównie dla psychiki. Sądzę, że naprawdę warto choć w myślach je zrealizować, aby poznać siebie i swoje preferencje. Pamiętajmy, że nie ma sensu zrażać się do książki po okładce. Macy naprawdę nie zmusza nikogo do aktywności fizycznej czy ultramaratonów....

• Bieganie
  • Sport