Jedz i biegaj

2012-09-19
Data 1. wydania:
2012-06-05
Jacek Żuławnik
zdrowe odżywiania jedzenie bieganie maratony odchudzanie ultramaraton

Okładka książki Północ. Jak odnalazłem siebie na Szlaku Appalachów Jenny Jurek, Scott Jurek
Ocena 7,5
Północ. Jak od... Jenny Jurek, Scott ...

Inspirująca historia ultramaratończyka i weganina Scott'a. Mnie osobiście bardzo wciągnęła. NIe jest nudna, a wręcz bardzo motywująca. Już dawno żadna książka do mnie tak nie "przemówiła". Polecam wszystkim bez wyjątku - bez znaczenia czy biegasz, czy nie (ja nie biegam).

Lekki styl przygód spokojnego Scotta, który jest ciekawą osobą i wielce wspaniałym biegaczem. Jeszcze chętnie po tej lekturze wybiegam w las na dłuższe przebieżki. Dla biegaczy pozycja obowiązkowa :)

Może nie jest to arcydzieło, ale na prawdę sympatyczna rzecz. Dużo radości sprawiło mi czytanie. Nie męczyło, zaciekawiało. Polecam

Motywująca historia, zresztą sama biegam, więc coś dla mnie. Niestety mocno się wynudziłam, podejść było kilka. Nie jest to lektura dla której zarwałabym noc.

Bardzo sympatyczna opowieść o vege ultrasie jurkerze. Każdy rozdział okraszony jest przepisem kulinarnym oraz wskazówką odnośnie biegania ale bardzo ogólnie.
Uwaga! Książka działa motywująco. :)

Weganizm i ultramaratony? To się wydaje abstrakcyjne, a jednak Scott Jurek udowadnia, że da się osiągnąć światowy poziom ultramaratonów w oparciu o dietę roślinną. Przystępnie napisana, łyka się jak fasolowe buritto (ps. Super dodatkiem są przepisy na wege potrawki na końcu rozdziałów)

Inspirująca.

Myślałem, że będzie więcej o jedzeniu i bieganiu a mniej o Jurku, ale okazało się, że to jednak biografia.

Genialna opowieść o życiu i pasji.

Bardzo motywująca i ciekawa historia jednego z legendarnych biegaczy ultra, jakim niewątpliwie jest Scott Jurek. Polecam bigającym i każdemu kto szuka dawki motywacji.

• Bieganie
  • Sport