Giro d’Italia. Historia najpiękniejszego kolarskiego wyścigu świata

Colin O'Brien Wydawnictwo: Sine Qua Non sport
Giro d'Italia: The Story of the World's Most Beautiful Bike Race
sport
Bartosz Sałbut
Giro D'Italia kolarstwo włochy colin o'brien

Nie sposób zapamiętać całej treści, wszystkich nazwisk i wydarzeń, a czytanie nie należy do najłatwiejszego. Mimo to, wiesz co się działo mniej więcej w historii tego niezwykłego wydarzenia.

Dla fanów kolarstwa i nie tylko, książka natchnęła mnie by zwiedzić kultowe miejsca na trasie Giro - samodzielnie rowerem szosowym

Z Giro pierwszy raz zetknąłem się w roku 2004 gdy młody Cunego bezpardonowo zaatakował swojego kolegę z zespołu , Gilberto Simoniego. Nie przypuszczałem, że od tego momentu każdego roku, zawsze w maju będę śledzić z taką uwagą zmagania kolarskich herosów na szosach Italii.

Być może kolarstwo to najpiękniejsza dyscyplina sportu, dyscyplina, której nie można zamknąć na...

Piękny wyścig ale gorsza formuła książki od "Tour De France. Etapy...". Zbyt sucha historia wyścigu, pomieszana z biografiami kolarzy. Niestety autor usilnie przemilcza wątki dopingu w Giro. Poświęca mu tylko jeden z końcowych rozdziałów a i w nim widać mocno optymistyczne podejście do tematu.

Książka pozwoliła mi poznać ogólną historię wyścigu. Ponadto autor w szczegółowy sposób opisał w niej kilka najważniejszych momentów, które wydarzyły się na przełomie lat. Bardzo udana i przystępna narracja, szeroka wiedza..
Jedynym minusem książki jest to, że jest tak krótka!

W przystępny sposób przedstawione najciekawsze momenty ponad 100-letniej historii największego wyścigu kolarskiego dookoła Włoch, jednego z trzech najważniejszych wyścigów świata, Giro d'Italia. Dobra lektura, szczególnie gdy czyta się równolegle do bieżącej edycji wyścigu ;)

Byłem ciekawy, jak można napisać książkę na temat wyścigu kolarskiego? Okazuje się, że można i da się to zrobić bardzo dobrze. Sporo opisów wyścigów, które nie nudzą. Można się też dowiedzieć o tle historycznym całego wyścigu i jaki był jego wpływ na historię. Warto przeczytać jeśli lubisz kolarstwo.

Czegoś mi tu brakuje..

Jakoś słabo napisana ta książka, uważam że można było lepiej się postarać.

Szkoda

Ciekawie opisana historia najpiękniejszego kolarskiego wyścigu.

Raczej nie czytam tego typu książek o tematyce sportowej. Złamałem się i po tą pozycję sięgnąłem skuszony okładką "rosa" oraz kilkuletnią fascynacją Giro i nie zawiodłem się. Autor w sposób niezwykle barwny i ciekawy opowiada historię jednego z najsłynniejszych wyścigów kolarskich świata. Na szczęście nie zalewa nas liczbami i statystykami, lecz opowiada o największych...

Dyskusje

• Sport
  • 2018
  • 2020
  • 2019
  • Kolarstwo
więcej mniej

Colin O'Brien Giro d’Italia. Historia najpiękniejszego kolarskiego wyścigu świata Zobacz więcej