Podmuch

Mateusz Dziadkowiec Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo Poligraf
mity legendy
fantastyka, fantasy, science fiction
mity legendy

W swoim dziele Mateusz Dziadkowiec postanowił ukazać historię stworzenia świata i pojawienia się pierwszych ludzi. Odwołując się przy tym do lokalnych legend nawiązujących do powstania Podhala i tajemnicy Giewontu. W pierwszych rozdziałach „Podmuchu“ dowiadujemy się w jakich okolicznościach Bóg stworzył świat i ludzi oraz komu oni zawdzięczają powstanie pierwszych osad i...

"Podmuch" Mateusza Dziadkowca to mityczno-biblijna książka fantasy. Opis stworzenia świata, powstania pierwszych ludzi, walki aniołów z demonami. To zna każdy czytający Biblię bądź chodzący do kościoła, ale to jest lepsze 🤣
💚
Autor w swojej książce opisuje wioskę, mieszkających w niej ludzi, którzy są dla siebie życzliwi, pracują, odkrywają nowe tereny, po prostu żyją sobie...

Pierwsza książka kupiona w tym roku w dodatku z autografem i dedykacją.
"Podmuch" to powieść oparta na legendach podhalańskich. Cała akcja rozgrywa się kilkanaście lat po stworzeniu świata, mamy więc tu Boga, anioły, diabły, a także pierwszych ludzi- Adama i Ewę.
Adam i Ewa żyją wraz z innymi mieszkańcami wioski w spokoju i harmonii z otaczającym ich światem. Niestety,...

2099

I oto powstał Adam a potem dołączyła do niego Ewa.
Mieszkali sobie spokojnie w wiosce nieopodal gór ,lecz pewnego dnia zaczęły się dziać dziwne rzeczy .
I oto okazuje się że to siły nieczyste chcą zawładnąć światem i do walki przystępują Aniołowie którzy zostali na ziemi i ukrywali się między ludźmi.
Jaką broń wytoczą potępieni aniołowie i kto zwycięży ?
Tego dowiecie się...

"Podmuch" nawiązuje do mitu powstania świata i odwiecznej walki dobra ze złem. Nie chcę Wam zdradzać fabuły, ale podzielę się z Wami kilkoma szczegółami.
Po pierwsze: Stwórca wraz z aniołami chcą stworzyć najpiękniejsze miejsce na Ziemi, które byłoby jak najbliżej nieba i w ten sposób powstała górska kraina. Tu się zgadzam, że piękno gór nie ma sobie równych.
Po drugie:...

Życie mieszkańców małej wioski, położonej w górach, upływało spokojnie na pracy i odkrywaniu pobliskich terenów. Panowała wśród nich życzliwość i umieli cieszyć się nawet z tych małych rzeczy. Pewnego dnia wszystko uległo zmianie, bowiem odkryto zjawiska i nadludzkie siły, które wykraczały poza zrozumienie prostych ludzi i bardzo szybko stały się dla nich zagrożeniem. Z...

• Fantastyka,fantasy,science fiction
  • 2019