Podmuch

2018-10-01
mity legendy

Zdjęcie profilowe innekarta
Dzień dobry kochani w środę 🔥
Pamiętacie o mojej akcji z @vaconafa 😁 Przypominam o hasztagu #fantastyczniestraszne i oznaczeniu nas ❤️ Dzisiaj będą pochwały 😊
Tytuł - Podmuch
Autor - @m.dziadkowiec.autor
Gatunek - Fantasy
Wydawnictwo - @wydawnictwopoligraf
Ocena - 🌪️🌪️🌪️🌪️🌪️🌪️🌪️/10
🌪️
Zamykam oczy. Wyobrażam sobie świat czysty. Niezmącony technologią. Doskonały w swej niedoskonałej prostocie. Ludzie biorą od natury ile potrzebują. Szanują się nawzajem. Dzieci bawią się bez lęku. Nikt nikogo nie morduje, nie krzywdzi, niczego nie niszczy. Idealna harmonia. Aż pewnego razu, wypadkowi z obcej ręki ulega kilkuletnią dziewczynka. Niewinna istota. Na jaw wychodzą ukryte demony. Upadłe anioły. Lucyfer, Azazel, Lilith, Abaddon. Mają mroczne dusze i pałają rządzą mordu. Po upadku z nieba nie cofnął się przed niczym aby przejąć Ziemię.
Do walki u boku zwykłych ludzi stają białe legiony. Czy Adam i Ewa przetrwają?
🌪️
Debiut autora mnie kupił. Legendy, mitologia i nawiązania religijne to coś idealnie dla mnie. Książka jest bardzo lekka. Od pierwszych stron czułam się jak w mrocznej baśni i chciałam tam być. Przeczytałam ją w dwa wieczory. Jest w niej mnóstwo barwnych i ciekawych postaci, artefakty i walka dobra ze złem. Akcja od początku do końca nie zwalnia i nie sposób się od niej oderwać. Bardzo fajnie pokazane jest stworzenie świata i nawiązanie do Adama i Ewy. Aż chce się więcej. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to język. Jest bardzo prosty. Mało wyrafinowany. Z drugiej strony to może i dobrze. Po ostatnich doświadczeniach mam dość przerostu formy nad treścią i wydumanych metafor. Podmuch to w moim mniemaniu świetna lektura dla osób w każdym wieku, od młodzieży po prawdziwych koneserów potrzebujących czegoś na rozluźnienie.

Zdjęcie profilowe innekarta
Dzień dobry kochani w środę 🔥
Tytuł - Podmuch
Autor - @m.dziadkowiec.autor
Gatunek - Fantasy
Wydawnictwo - @wydawnictwopoligraf
Ocena - 🌪️🌪️🌪️🌪️🌪️🌪️🌪️/10
🌪️
Zamykam oczy. Wyobrażam sobie świat czysty. Niezmącony...

Główna historia książki dzieje się kilkanaście lat po biblijnym stworzeniu świata. Mamy tu prostych ludzi żyjących w niewielkiej wiosce w górach, którzy pewnego razu doświadczają osobliwego i niebezpiecznego zjawiska, kiedy to dzieci udają się do dalekiego lasu i spotykają tam coś, co nie zwiastuje niczego dobrego.
Czytając książkę od razu widać, że to debiut. Akcja nie jest wyjątkowo skomplikowana, język jest bardzo prosty i trzeba go trochę poprawić. Jednak muszę przyznać, że widzę tu duży potencjał. Niektóre pomysły były bardzo ciekawe i nie da się nie zauważyć, że autor ma bardzo bogatą wyobraźnię. Potrzeba tu natomiast większego rozwinięcia postaci oraz dialogów.
Ja bardzo lubię motyw aniołów i demonów, więc powieść oceniam dobrze, mamy tu walkę dobra ze złem w odległych czasach, tak więc w naturalnym tle lasów i łąk, co jest dość oryginalne, a przynajmniej dla mnie całkiem nowe, jako że rzadko trafiam na takie książki.
Zakończenie mi się spodobało, myślę, że był to bardzo fajny pomysł i odniesienie do naszych korzeni. Jeśli się pojawi, to na pewno sięgnę po następną książkę autora.

Czytając książkę od razu widać, że to debiut. Akcja nie...

W ramach #booktour w moje ręce trafił "Podmuch" - dość oryginalna powieść oparta na legendach podhalańskich. Akcja powieśći rozgrywa się jakiś czas po stworzeniu świata, dlatego spotykamy tutaj Boga, anioły, diabły, oraz Adama i Ewę. Pierwsi ludzie, Adam i Ewa żyją wraz z innymi mieszkańcami wioski w spokoju i harmonii z otaczającym ich światem. Niestety wioskę nawiedzają niespotykane wcześniej zjawiska, siejące strach i panikę. Nadciągającym siłom zła stawią opór ludzie wraz z pomocą aniołów. Od tego zależeć będzie ich dalsze życie.

Fabuła interesująca i osadzona w bardzo ciekawym klimacie, w którym da się odczuć nieujarzmioną i nieodkrytą przez ludzi naturę. Atmosferę tworzą przede wszystkim wielkie lasy, surowe góry i zjawiska nadprzyrodzone.

Jest to powieść na jeden wieczór- liczy zaledwie 220 stron, styl autora przypadł mi do gustu. Występuje tu spora ilość postaci i można się troszkę pogubić, ale uważny czytelnik ze spokojem sobie poradzi :)

Z pewnością pozycja ta spodoba się fanom legend oraz mitów. Ja całkiem przyjemnie spędziłam czas z lekturą i zachęcam do sprawdzenia czy i Wam przypadnie do gustu :)

Autor opowiada nam o stworzeniu idealnej krainy w której toczy się walka dobra ze złem.
Całość oparta jest na legendach podhalańskich oraz na podstawach mitologii wielu plemion.

Wszystko razem tworzy obraz spójny. Łatwy do zobrazowania i zrozumienia.

Tym razem nie trafiłam w wyborze książki. Nie znalazłyśmy wspólnej płaszczyzny porozumienia.
Co nie oznacza, że powieść jest zła czy nieciekawa.

Sposób jej napisania nie przekonał mnie. To oczywiście moje zdanie.
Jak zawsze polecam poznać i wyrobić własną opinię.

Jestem i byłam za promowaniem literatury i nadal będę czytała debiuty.

Panu Mateuszowi życzę powodzenia i sukcesów w pisaniu.

Wszystko razem tworzy obraz spójny. Łatwy do zobrazowania i zrozumienia.

Co nie oznacza, że powieść...

Podmuch'' to opowieść ukazująca zadziwiający, piękny i jednocześnie niebezpieczny świat w sposób fantastyczny. Autor początkowo przedstawia proces stworzenia świata i samego człowieka. W świecie tym wśród ludzi opisywana jest tajemnicza obecność aniołów i demonów. Aniołowie to sprzymierzeńcy Boga, którzy mają do wypełnienia na ziemii szczególne misje i zadania. Dodatkowo pomagają i ochroniają ludzi. To tacy cudowni, niewidzialni posłańcy, dodają odwagi i nadziei, dają wskazówki jak rozpoznać zło. Wszystko zdaje się być sielanką, do czasu.. W podziemnym królestwie-piekle, rządzą siły nieczyste, zwane demonami. Pragną one zniszczyć ludzkość i podbić niebiosa. Charakteryzują się nienawiścią i pychą.
Rewelacyjna książka, taka inna, ukazująca ciekawą perspektywę świata, opisuje bunt upadłych aniołów. Dużą zaletą książki jest komunikatywny i zrozumiały język. Postacie dobrze wykreowane, co sprawia, że o ich losach czyta się z prawdziwą przyjemnością. Stają co rusz przed nowymi, przerażającymi problemami. Piękne opisy natury. Bardzo podobał mi się wątek rozmowy dwójki nastolatków, Jakuba z Elżbietą i zwróceniu ich uwagi na niedocenianiu świata w jakim żyją. Świetnie ukazane relacje łączące ludzi z aniołami. Zakończenie zaskoczyło, zostawiając lekki niedosyt i chęć na kolejną dawkę porywającej lektury. Jak najbardziej polecam !

W swoim dziele Mateusz Dziadkowiec postanowił ukazać historię stworzenia świata i pojawienia się pierwszych ludzi. Odwołując się przy tym do lokalnych legend nawiązujących do powstania Podhala i tajemnicy Giewontu. W pierwszych rozdziałach „Podmuchu“ dowiadujemy się w jakich okolicznościach Bóg stworzył świat i ludzi oraz komu oni zawdzięczają powstanie pierwszych osad i rozwój techniki. Trudno jest wskazać w książce jednego lub kilku głównych bohaterów. Akcję obserwujemy początkowo z punktu widzenia dzieci Jakuba i Anny, by następnie śledzić ją za pośrednictwem aniołów i mieszkańców piekła. Głównym wątkiem opowieści jest walka między sługami dobra oraz mieszkańcami piekła, o to kto będzie rządził na ziemi oraz zdobędzie władzę w niebiosach.

Cała recenzja znajduje się na moim blogu:

"Podmuch" Mateusza Dziadkowca to mityczno-biblijna książka fantasy. Opis stworzenia świata, powstania pierwszych ludzi, walki aniołów z demonami. To zna każdy czytający Biblię bądź chodzący do kościoła, ale to jest lepsze 🤣
💚
Autor w swojej książce opisuje wioskę, mieszkających w niej ludzi, którzy są dla siebie życzliwi, pracują, odkrywają nowe tereny, po prostu żyją sobie spokojnie. Jednak to szczęście nie trwa długo 😱 Pewnego dnia wszystko się zmienia, bowiem istoty ziemskie odkryły nadludzkie siły, które wykraczają poza ich umysł. "Próbując" pokonać te złe moce, ludzie orientują się, że jednak sami sobie nie poradzą. Na pomoc przybywają stworzenia z nieba, ale siły zła mają przewagę liczebną. Czy uda im się zwyciężyć ze złem? A może to zło w końcu wygra?
💚
Powieść z początku ciężko mi się czytało. Zniechęciłam się tym, że fabuła dotyczyła Boga, aniołów, demonów, a to niestety nie moje klimaty czytelnicze. Jednak się nie poddałam i czytałam rozdział za rozdziałem. Z każdą kolejną stroną książka wprawiała mnie w coraz większe zaskoczenie i zachwyt. Lektura opisuje nie tylko jednego czy dwóch bohaterów, lecz wielu. Postacie dobrze wykreowane, mające swoje charaktery. "Podmuch" polecam fanom fantasy.

💚

Pierwsza książka kupiona w tym roku w dodatku z autografem i dedykacją.
"Podmuch" to powieść oparta na legendach podhalańskich. Cała akcja rozgrywa się kilkanaście lat po stworzeniu świata, mamy więc tu Boga, anioły, diabły, a także pierwszych ludzi- Adama i Ewę.
Adam i Ewa żyją wraz z innymi mieszkańcami wioski w spokoju i harmonii z otaczającym ich światem. Niestety, błogość tę naruszają niespotykane wcześniej zjawiska, siejące strach w sercach mieszkańców. Ludzie, wraz z pomocą aniołów, muszą stawić czoła nadciągającym siłom zła. Od tego zależy ich dalsza egzystencja w tym nowonarodzonym świecie.
Książka jest krótka, liczy raptem 220 stron, więc nic nie stoi na przeszkodzie w zaczytaniu się w niej na cały wieczór. Mnogość postaci sprawia, że można się pogubić ale dla uważnego czytelnika nie będzie to problem. No i te koty 😍...
Jeżeli jesteście ciekawi, w jaki sposób można stworzyć powieść na podstawie jednego, bardzo popularnego mitu o stworzeniu świata to serdecznie zapraszam.

Pierwsza książka kupiona w tym roku w dodatku z autografem i dedykacją.

I oto powstał Adam a potem dołączyła do niego Ewa.
Mieszkali sobie spokojnie w wiosce nieopodal gór ,lecz pewnego dnia zaczęły się dziać dziwne rzeczy .
I oto okazuje się że to siły nieczyste chcą zawładnąć światem i do walki przystępują Aniołowie którzy zostali na ziemi i ukrywali się między ludźmi.
Jaką broń wytoczą potępieni aniołowie i kto zwycięży ?
Tego dowiecie się sięgając po tę książkę :-)

I oto powstał Adam a potem dołączyła do niego Ewa.
Jaką broń wytoczą potępieni aniołowie i kto zwycięży ?
Tego dowiecie się...

"Podmuch" nawiązuje do mitu powstania świata i odwiecznej walki dobra ze złem. Nie chcę Wam zdradzać fabuły, ale podzielę się z Wami kilkoma szczegółami.
Po pierwsze: Stwórca wraz z aniołami chcą stworzyć najpiękniejsze miejsce na Ziemi, które byłoby jak najbliżej nieba i w ten sposób powstała górska kraina. Tu się zgadzam, że piękno gór nie ma sobie równych.
Po drugie: aktu stworzenia miał dokonać jeden z aniołów, który mimo dobrych chęci poległ przy wykonywaniu tego zadania. I tu poczułam do niego wielką sympatię. Czasami też zdarzają mi się sytuacje, które można jedynie podsumować chciałam dobrze a wyszło jak zawsze.
Po trzecie: akcja książki, podobnie jak życie, to niekończąca się walka. Wygrana w walce nie jest symbolem zwycięstwa a jedynie daje zwycięzcy możliwość do wyruszenia w drogę, po to by zdobyć to na czym mu naprawdę zależy. Chcąc być wygranym musisz być czujny i walczyć przez cały czas. Jeśli nawet wydaje Ci się, że możesz odtrąbić już zwycięstwo, to przez jeden mały błąd, chwilę nieuwagi, znów jesteś na początku drogi, walki.
Po czwarte: jest to książka, którą bardzo dobrze się czyta. Kiedy będąc na jej ukończeniu, pomyślałam sobie, że szkoda mi się tak szybko rozstawać z dzielnym mieszkańcami górskiej osady i wspierającym ich zastępem anielskiej braci, postanowiłam skreślić dla Was tych kilka słów. Myślę, że "Podmuch" jest dobrą propozycją na letnie, wakacyjne czytanie i ciekawą alternatywą dla tak chętnie czytanych kryminałów i powieści obyczajowych.

Po drugie:...

• Poligraf wydawnictwo