Papierowe duchy

W.A.B.
2019-01-16
2019-01-16
Jacek Żuławnik
literatura amerykańska nienawiść poszukiwanie prawdy seryjny zabójca thriller utrata pamięci zemsta

Oficjalne recenzje i

Wszędzie są ludzie źli, a wśród złych i dobrzy

Link do recenzji

1130 285 53

Niestety, dawno nie czytałam tak dennej książki. Zaciekawił mnie opis, jednak nie mogę tego powiedzieć o lekturze. Czytało się męcząco, fabuła ciągnie się niemiłosiernie, sama książka jest napisana dziwnym językiem, przez to trudno się to czyta. Cudem dotrwałam do końca, a zakończenie niestety też dno.
Nie mogę polecić

Bardzo rozczarowujące zakończenie.

To była kompletna strata czasu.

Przeczytałam z przyjemnością.

Bardzo ciekawy opis zachęcił mnie, abym sięgnęła po tę pozycję.
Książka, mimo, że miejscami odrobinę monotonna, bardzo mi się podobała. Czytania jej nie odwlekałam na później, chociaż dopiero od połowy faktycznie zaczęła się rozkręcać.
Świetny pomysł, bardzo dobre wykonanie (jeśli chodzi o styl pisania) i według mnie naprawdę ciekawi bohaterowie. Chociaż tu bardziej mnie...

Wciągająca, nieprzewidywalna.

Książka bardzo ciekawa i trzymająca w napięciu. Od samego początku myślałem, że Carl jest mordercą, ale okazało się być inaczej. Było kilka zwrotów akcji, których kompletnie się nie spodziewałem.
Książka jak najbardziej godna polecenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka miała bardzo duży potencjał, który nie został wykorzystany. Strasznie się dłużyła, miejscami ciężko się ją czytało do tego stopnia, że niektóre opisy omijałam. Doczytanie jej do końca odwlekałam w czasie. Jedynie zaciekawiła mnie sama końcówka historii...

Książka Julii Heaberlin to zmarnowany potencjał, to niewykorzystana ogromna siła która zdaje się drzemać pomiędzy kartkami. Pomysł jest rewelacyjny, niestety dużo gorzej jest z jego wykonaniem, dużo gorzej jest z opanowaniem tej siły i przeniesieniem całej jego mocy z głowy na papier. Gdzieś tam i tu ulotne myśli w porę są niezłapane za skrzydła i nie przygwożdżone stalówką...

Początkowo książka jest nudna i ciągnie się w nieskończoność. W drugiej połowie akcja się rozkręca i na koniec to już trudno się oderwać od czytania.

• 2019
  • Recenzenckie
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • E-book
  • 2020
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Papierowe duchy