Papierowe duchy

Julia Heaberlin Wydawnictwo: W.A.B. kryminał, sensacja, thriller
Paper Ghosts
Jacek Żuławnik
W.A.B.
literatura amerykańska nienawiść poszukiwanie prawdy seryjny zabójca thriller utrata pamięci zemsta
Paper Ghosts
kryminał, sensacja, thriller
Jacek Żuławnik

Oficjalne recenzje i

Wszędzie są ludzie źli, a wśród złych i dobrzy

[ 5 ] Link do recenzji

Książka Julii Heaberlin to zmarnowany potencjał, to niewykorzystana ogromna siła która zdaje się drzemać pomiędzy kartkami. Pomysł jest rewelacyjny, niestety dużo gorzej jest z jego wykonaniem, dużo gorzej jest z opanowaniem tej siły i przeniesieniem całej jego mocy z głowy na papier. Gdzieś tam i tu ulotne myśli w porę są niezłapane za skrzydła i nie przygwożdżone stalówką...

Zaczęłam, ale po przeczytaniu kilku rozdziałów zniechęciłam się. Nawet nie jestem w stanie sprecyzować dlaczego. Może trochę nużąca, może bohaterka mi nie odpowiadała? Niestety nie mogę jej polecić.

Dziesięć dni z mordercą cierpiącym na demencję oraz dziewczyną ogarniętą obsesją tajemniczej śmierci siostry

Streszczenie z tyłu książki "Papierowych duchów" bardzo mnie zainteresowało, dlatego bez wahania ją kupiłam. Na plus przemawiał również fakt, że już miałam do czynienia z autorką, ponieważ czytałam jej "Polne kwiaty", które szalenie mi się podobały.
Główna...

Bez ochów i achów. Przeciętna, monotonnie napisana książka. Bez zwrotów akcji, czasem mętlik w wątkach. Tempo opowiadania ciągle takie same, brak napięcia, oczekiwania i tego "czegoś". Przedstawiona historia ciekawa sama w sobie, jednak sposób jej podania lichy. Przeczytałam, a raczej wymęczyłam. Czekałam do końca książki na jakiś zwrot akcji, w ogóle na jakąś akcję...nie...

Trochę męcząca pozycja. Czasem było ciekawie, a czasem mi się wlokło i tak w kółko.

Ta okładka z czarno-białą fotografią bliźniaczek sprawiła, że musiałam sprawdzić o czym to jest.
Ona w wieku 12 lat straciła starszą siostrę Rachel, która zaginęła i jej ciała nigdy nie odnaleziono. Bolesna utrata bliskiej osoby sprawiła, że już jako nastolatka śledziła wszystkie podobne sprawy, analizowała i zbierała wycinki z gazet w tajemnicy przed rodzicami…
Carl był...

Książka bardzo się ciągnie, za bardzo. Z jednej strony fabuła sama w sobie jest ciekawa, ale z drugiej strony zabrakło mi w książce bardzo dużo. Kiedy już myśli się, że zaraz akcja się rozwinie, coś się wydarzy, to nagle wszystko spowalnia. Szkoda, bo potencjał był. Nie moja bajka.

Na półkach: , , , ,

Standardowo - spodziewałam się interesującej powieści, moją ciekawość dodatkowo podsyciły czarno-białe zdjęcia, które otrzymałam w przesyłce.
Opis brzmiał bardzo tajemniczo - człowiek podejrzany o morderstwa, dziewczyna podająca się za jego córkę wybierająca się z nim w podróż.
O ile początek (zwłaszcza pierwsze zdanie -...

Oj....na początku ciężko mi się ją czytało. Ale po ponad połowie zaczęło mi się podobać. Niezwykle silna Grace, która świetnie przygotowała się do tego, by poznać prawdę o śmierci swojej starszej siostry. Polecam.

Dyskusje

• 2019
  • Przeczytane w 2019
  • Ebook
  • E-book
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Papierowe duchy