Papierowe duchy

Julia Heaberlin Wydawnictwo: W.A.B. kryminał, sensacja, thriller
Paper Ghosts
Jacek Żuławnik
W.A.B.
literatura amerykańska nienawiść poszukiwanie prawdy seryjny zabójca thriller utrata pamięci zemsta
Paper Ghosts
kryminał, sensacja, thriller
Jacek Żuławnik

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wszędzie są ludzie źli, a wśród złych i dobrzy

4 Link do recenzji

Bez ochów i achów. Przeciętna, monotonnie napisana książka. Bez zwrotów akcji, czasem mętlik w wątkach. Tempo opowiadania ciągle takie same, brak napięcia, oczekiwania i tego "czegoś". Przedstawiona historia ciekawa sama w sobie, jednak sposób jej podania lichy. Przeczytałam, a raczej wymęczyłam. Czekałam do końca książki na jakiś zwrot akcji, w ogóle na jakąś akcję...nie...

Trochę męcząca pozycja. Czasem było ciekawie, a czasem mi się wlokło i tak w kółko.

Ta okładka z czarno-białą fotografią bliźniaczek sprawiła, że musiałam sprawdzić o czym to jest.
Ona w wieku 12 lat straciła starszą siostrę Rachel, która zaginęła i jej ciała nigdy nie odnaleziono. Bolesna utrata bliskiej osoby sprawiła, że już jako nastolatka śledziła wszystkie podobne sprawy, analizowała i zbierała wycinki z gazet w tajemnicy przed rodzicami…
Carl był...

Książka bardzo się ciągnie, za bardzo. Z jednej strony fabuła sama w sobie jest ciekawa, ale z drugiej strony zabrakło mi w książce bardzo dużo. Kiedy już myśli się, że zaraz akcja się rozwinie, coś się wydarzy, to nagle wszystko spowalnia. Szkoda, bo potencjał był. Nie moja bajka.

Na półkach: , , , ,

Standardowo - spodziewałam się interesującej powieści, moją ciekawość dodatkowo podsyciły czarno-białe zdjęcia, które otrzymałam w przesyłce.
Opis brzmiał bardzo tajemniczo - człowiek podejrzany o morderstwa, dziewczyna podająca się za jego córkę wybierająca się z nim w podróż.
O ile początek (zwłaszcza pierwsze zdanie -...

Oj....na początku ciężko mi się ją czytało. Ale po ponad połowie zaczęło mi się podobać. Niezwykle silna Grace, która świetnie przygotowała się do tego, by poznać prawdę o śmierci swojej starszej siostry. Polecam.

"Papierowe duchy" okazała się naprawdę dobra.
Carl Feldman był słynnym fotografem dokumentalista, ale to było zanim został oskarżony o zamordowanie młodej kobiety. Uniewinniono go. A teraz przebywa w specjalistycznym ośrodku z powodu demencji. Pewnego dnia odwiedza go jego córka, która postanawia zabrać go na wycieczkę. Nie poznajemy jej imienia. Ona chce odpowiedzi czy...

Rozczarowanie, tak jednym słowem mogę opisać tą książkę. Gdzieś na Instagramie trafiłam na jej zdjęcie z opinią, że przy tej książce można się bać. Zdecydowanie tak nie jest. Jest to historia nudna, przegadana, nic się nie dzieje. Żałuję, że jej nie odłożyłam, bo czytanie naprawdę mnie męczyło.

Czasem chęć poznania prawdy zmienia się w obsesję

„ Zdjęcia(…) Są zarówno lustrami , jak i oknami. „

Śmierć kogoś bliskiego to jedno z poważniejszych i obciążających emocjonalnie doświadczeń. Strata bliskiej osoby zawsze jest tragedią bez względu na okoliczności, , ale widok zmarłej osoby i możliwość pożegnania się, pójścia na cmentarz zapalenia świeczki pomaga w...

Dyskusje

• 2019
  • Przeczytane w 2019
  • Ebook
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • E-book
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Papierowe duchy