Skradzione dziecko

W.A.B.
The Stolen Child
kryminał, sensacja, thriller
Hanna Pustuła-Lewicka

Historia jakich wiele na rynku z tego gatunku literackiego. Mogłoby się wydawać, że to kolejna monotematyczna i niepotrzebna książka. No bo kto chce czytać o porwaniu dziecka, a w ogóle ile można o tym czytać. Ja lubię, a Skradzione dziecko nie opowiada tylko o motywie, czy samym poszukiwaniu dziecka. To również emocjonalna opowieść o rodzinie, miłości i oddaniu rodziców do...

Niby tematyka niezbyt oryginalna - porwanie dziecka, ale jest tak sprawnie napisana, że wciąga od pierwszych stron. To takie połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Bardzo dobrze się ją czyta a zakończenie nie rozczarowuje :)

Dobra. Zaskakująca. Wciągająca.
Naprawdę polecam.

Fabuła książki wciąga od pierwszych stron, dodatkowo przeplatana jest wspaniałymi, obrazowymi opisami wrzosowiska nadając historii niesamowitego klimatu. Jeśli chodzi o zagadkę, kto za tym wszystkim stoi, prawie do samego końca byłam w błędzie, dzięki czemu twist akcji spodobał mi się jeszcze bardziej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna książka za mną, czy jestem nią oczarowana? Średnio. Jednak nie była również zła. Pewne jest, że do thrillera jest bardzo daleko. Jak dla mnie można ją zaliczyć do obyczajówki z delikatną nutką dreszczyku. Mowa o Skradzione dziecko Sanjida Kay.
Książka ma kilka faz, początkowo opowiada o porodzie i wiążących się z nim emocjach, wyczekiwaniu, by po kilku stronach...

Zoe i Ollie decydują się na adopcję Evelyn - córeczki alkoholiczki. Po 7 latach Evie zaczyna dostawać tajemnicze paczki i listy. Nadawca przesyłek twierdzi, że jest jej ojcem. Kilka tygodni później dziewczynka znika. Rozpoczynają się poszukiwania. Kto porwał małą Evie? Czy zostanie odnaleziona? I najważniejsze... czy jeszcze żyje?

"Bo na tym świecie, miła, płaczu jest...

Świetna książka trzymająca w napięciu do samego końca. Czytając, nie byłam w stanie się oderwać, czekałam na rozwój sytuacji, ale każdy kolejny rozdział kończył się tak, że chciałam wiedzieć więcej.

Książkę wypatrzyłam przypadkiem, po przeczytaniu opisu stwierdziłam, że będzie dobra i nie pomyliłam się. Czytało się szybko, akcja wciąga od pierwszej strony, a gówna bohaterka budzi wachlarz emocji: irytuje, za chwilę budzi współczucie, żeby po chwili znowu irytować.
Zakończenie zaskakuje, zwłaszcza, że przez całą książkę byliśmy mylnie prowadzeni przez autorkę.
Polecam.

Thrillerem to bym tego nie nazwała raczej taka niezła obyczajówka. Dobra do poczytania wieczorem czy na nudę w ciągu dnia.

Zakończenie mnie zaskoczyło w bardzo pozytywnym znaczeniu. Cały czas dawałam sobą manipulować i miałam innych podejrzanych. Książka świetna, chociaż trochę za szybko wszystko się działo. No i Zoe była strasznie irytująca w roli matki.

Dyskusje

• 2019
  • 2020
  • 2020
  • Przeczytane 2019
  • Egzemplarz recenzencki

Dodaj cytat z książki Skradzione dziecko