Krwawa pomarańcza

Blood Orange
kryminał, sensacja, thriller
9788380319813

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Niekończąca się droga w dół

13 Link do recenzji

Można przeczytać, ale nie ma co liczyć na emocje
Dobra na leżak ,dla relaksu.
Ale nie poleciłabym zakupu.

Pogubiona prawniczka, obok niej kochanek uzależniony od seksu i mąż, któremu powinna się bliżej przyjrzeć. Generalnie historia z kategorii tych "czy jesteś pewien kogo masz obok siebie". Już od połowy pewne rzeczy przestają się nam zgadzać i zaczynają budzić niepokój, ale książkę czyta się dobrze do samego końca.

Wiem, że to, co robię jest złe.
Ale nie umiem się powstrzymać.

Idealnie nieidealna główna bohaterka. Alison to prawniczka skupiona na pracy, uzależniona od alkoholu, nie najlepsza matka i żona, w skomplikowanej relacji z kochankiem, który jest jej przełożonym. Z jednej strony klasyka ocierająca o nudę, ale z drugiej strony bohaterka powieści z krwi i kości . Nie chciałabym...

To jest książka z cyklu przeczytać i zapomnieć. Nie wiem dlaczego przypisana jest do gatunku kryminału skoro dominujacym wątkiem jest tu wątek obyczajowy a historia zabóstwa stanowi jedynie tło. Książka ani nie powala ani nie jest jakaś kiepska. Czyta sie ją szybko, ale raczej nie jest to pozycja, którą będę polecała. Sama historia jest dość ciekawa, ale główna bohaterka...

Szybko i lekko się czyta, ale brakowało mi napięcia, dreszczyku emocji. Zakończenie dość dziwne.

Czytało się fajnie. Finał mnie rozczarował.

Czasem naiwna, czasem prawdziwa. Polecam.

Główną bohaterką powieści H. Tyce jest 40-letnia prawniczka Alison Wood, która właśnie dostała swoją pierwszą sprawę o morderstwo.
Pomimo tego, iż ma męża Carla (terapeuta) oraz 6-letnią córkę Matyldę (pieszczotliwie Tilly) każdy wolny wieczór spędza w pubie ze znajomymi i/lub w towarzystwie swojego kochanka Patricka zamiast przy swojej rodzinie.
Życie osobiste Alison...

Dobra!